Wiadomości

stat

Asystentka Stomatologiczna tylko po szkole

artykuł sponsorowany
Dzięki nowej ustawie, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia, skończy się dowolność w zatrudnianiu asystentek medycznych.
Dzięki nowej ustawie, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia, skończy się dowolność w zatrudnianiu asystentek medycznych. mat. prasowe

Ministerstwo Zdrowia porządkuje przepisy dotyczące zawodów medycznych. W efekcie od 1 stycznia asystentką stomatologiczną i higienistką będzie mogła zostać tylko osoba ze specjalistycznym wykształceniem. Można je zdobyć w Sopockich Szkołach Medycznych.Według nowej ustawy każda asystentka i higienistka będzie musiała mieć dyplom szkoły policealnej z uprawnieniami szkoły publicznej. Co to oznacza? Koniec zatrudniania osób bez wykształcenia kierunkowego i przyuczaniem do zawodu, co czasami się niestety zdarzało. W niektórych miejscach panowała dotąd "wolna amerykanka", co negatywnie oddziaływało na postrzeganie ocenę fachowości personelu medycznego w całej Polsce. Dzięki nowym przepisom jest szansa, że szybko się to zmieni.

Wykładnia Ministerstwa Zdrowia jest jednoznaczna. Osoby pracujące na stanowisku tzw. pomocy dentystycznej, a nie posiadające kwalifikacji do wykonywania zawodu asystentki lub higienistki stomatologicznej, nie będą mogły wykonywać żadnych świadczeń zdrowotnych.

Dlatego już teraz warto pomyśleć o uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia i dyplomu. Równie ważne jest także zgłębienie specjalistycznej wiedzy, a to jest możliwe tylko przy zaangażowaniu wykładowców. Z pewnością nie brakuje go kadrze Sopockich Szkół Medycznych.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego słuchacza i pozytywnej opinii Ministerstwa Zdrowia oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty, SSM mogą pochwalić się uprawnieniami szkoły publicznej. Wysoki poziom nauczania, poparty zajęciami praktycznymi i praktykami zawodowymi, sprawiają, że nauka staje się przyjemnością.

W Sopockich Szkołach Medycznych, oprócz dyplomu asystentki stomatologicznej, można też zdobyć zawód higienistki stomatologicznej, która ma większe uprawnienia, bo może przeprowadzać niektóre zabiegi. W edukacyjnej ofercie znajduje się również zawód opiekuna medycznego.

Absolwenci Sopockich Szkół Medycznych po ukończeniu szkoły, przystępują do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Sopockie Szkoły Medyczne
ul. Kolberga 15
81-881 Sopot

e-mail: sekretariat@sopockie.edu.pl
tel.: 058 342 24 80/+48 668 01 08 69
fax: 058 342 24 80
artykuł sponsorowany
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (79)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Co to jest ewolucja?