• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Corners of Europe

Instytut Kultury Miejskiej, wraz z partnerami projektu Corners z Chorwacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Słowenii, Serbii, Hiszpanii i Włoch zaprasza 3 marca o godz. 17.00 do sieni IKM na spotkanie dotyczące międzykulturowych doświadczeń artystów. O swoim udziale w Corners opowiedzą Maciej Salamon, Lucyna Kolendo i Jacek Dominiczak, a o istocie współpracy międzykulturowej dr Natasza Kosakowska - Berezecka z Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie odbywać się będzie jednocześnie w 10 miejscach, we wszystkich instytucjach z Europy współtworzących Corners. O międzynarodowe doznania kulinarne podczas spotkania zadba trio waGary.

kwi 11

czwartek, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
W grudniu 2014 roku projekt Corners dostał czteroletnie dofinansowanie z programu Komisji Europejskiej "Kreatywna Europa", dzięki któremu możliwe jest dalsze rozwijanie międzynarodowej współpracy artystycznej. Spotkanie, które odbędzie się 3 marca podsumowuje dotychczasową działalność Instytutu Kultury Miejskiej w ramach projektu oraz jest okazją do zaprezentowania dalszych działań partnerskich instytucji.

3 marca w sieni IKM będziemy rozmawiać o tym, jak działa międzynarodowa platforma skupiająca ponad 50 artystów z różnych europejskich krajów, przedstawimy kolejne wydarzenia, które odbędą się w ramach Corners ciągu najbliższych lat. O istocie współpracy międzykulturowej i jej wartościach we wstępie do spotkania opowie dr Natasza Kosakowska - Berezecka z Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Swoimi doświadczeniami podzielą się Maciej Salamon, Lucyna Kolendo i Jacek Dominiczak.

Na końcu zapraszamy do indywidualnych rozmów z artystami i na poczęstunek inspirowany kuchnią bałkańską, włoską i gruzińską przygotowany przez Trio waGary - Weronikę Szadowiak, Izę Stencel i Martę Okuniewską.

Instytut Kultury Miejskiej od 2011 roku tworzy i rozwija Corners wraz z partnerskimi instytucjami i organizacjami z Chorwacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Słowenii, Serbii, Hiszpanii i Włoch. Corners to ekspedycje do różnych zakątków Europy, których efektem są zainspirowane międzykulturową wymianą doświadczeń projekty artystyczne i wystawy prezentowane w niekonwencjonalnych przestrzeniach publicznych, poza galeriami sztuki, w zakątkach (corners) całej Europy do końca 2017 roku. Do tej pory odbyło się siedem ekspedycji artystyczno- badawczych na północ Europy (Skandynawia), w okolice Kaukazu, wschód (Polska, Ukraina, Białoruś), do Kraju Basków, na Bałkany, do Irlandii Północnej i włoskiego regionu Puglia.

Projekt Corners of Europe tworzą:
Intercult (Szwecja), Instytut Kultury Miejskiej (Polska), Exodos (Słowenia), Pogon (Chorwacja), Umeå 2014 (Szwecja) i Drugo More (Chorwacja), Donostia / San Sebastian 2016 - European Capital of Culture,(Hiszpania), Arts Council of Northern Ireland (Irlandia), ISIS Arts (Wielka Brytania), REX (Serbia), DokuFest (Kosowo) i Teatro Pubblico Pugliese (Włochy). Lista organizacji rozwijających projekt wciąż się poszerza o nowych, lokalnych partnerów z krajów Europy.
Corners - to międzynarodowa platforma skupiająca artystów (ponad 50 już wzięło udział w ekspedycjach artystyczno-badawczych) i publiczność z różnych krańców Europy. Dzięki niej artyści i badacze spotykają się, wymieniają doświadczeniami i tworzą wspólne, międzykulturowe projekty. Celem Corners jest połączenie lokalnych odbiorców i organizacji, aktywizacja mieszkańców, tak by wszystkie miejsca, "zakątki", w których tworzone są projekty pozytywnie odznaczały się na kulturalnej mapie Europy.

Więcej informacji o ekspedycjach i projektach Corners of Europe znajduje się na: https://www.ikm.gda.pl/dzialanie/projekty-partnerskie/corners/ https://www.cornersofeurope.org/.
Projekt dofinansowywany jest z programu Komisji Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?

 

Najczęściej czytane