• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jak chronić wolną wolę w Internecie? Edukacja medialna i profilaktyka

Miasto Gdańsk, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacja Citizen Project, Ezzev Foundation oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w sesji warsztatowo-szkoleniowej E-LAB DT, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2016 roku w godz. 9.30 - 14.00 (9.00 - rejestracja uczestników) w siedzibie GWSH, przy ul. Biskupiej 24 B w Gdańsku, w sali 212 A/B.

kwi 24

środa, godz. 17:00

Wstęp wolny
maj 17-19

piątek - niedziela, godz. 17:00

Sitno 107/A
bilety 1300 zł
przedsprzedaż 1200 zł
"Wolna wola" w Internecie?

Internet jest integralną częścią życia młodzieży. Jej technicznie zdolności poruszania się w cyberprzestrzeni są na wysokim poziomie, jednak autorefleksja nad tym, co robi online, pojawia się rzadko. W Stanach Zjednoczonych nazywa się współczesną młodzież pokoleniem digitalnych naiwnych. Jest ona podatna na e-manipulację, jej "wolna wola" jest narażona na wywieranie wpływu.

Istotną cechę współczesnej młodzieży stanowi "fragmentacja". Częściowo jest ona wynikiem wpływów świata dorosłych. Młodzi ludzie dorastają w społeczeństwach, w których zdarzenia dzieją się szybko, a wiadomości online są krótkie, nierzadko cyniczne. Dodatkowo wielu dorosłych unika otwartych rozmów z nastolatkami - tak dzieje się zarówno w domu, jak i w szkole. W "pokawałkowanej" przestrzeni człowiek "fragmentuje" się poprzez wielozadaniowość powodującą, że zapamiętywane są jedynie krótkie, niekompletne elementy informacji. Wynikiem stanu "fragmentacji" są - zdaniem specjalistów - bezkrytycyzm, dekoncentracja uwagi, emocjonalne, często skrajne sądy oraz trudności w myśleniu abstrakcyjnym.

Program sesji E-LAB DT łączy elementy teoretyczne i warsztatowe z dyskusją. Podczas sesji odpowiemy na pytanie "Jak wzmacniać odporność młodzieży online?" Autorskie scenariusze lekcji przygotowane przez uczestników spotkania zostaną opublikowane w Internecie na platformie e-learningowej, która powstała w ramach projektu edukacyjnego "E-LAB Dynamiczna Tożsamość. Warsztatowa metoda: konstruktywna konfrontacja z mediami a autorefleksja offline i online" oraz działalności międzynarodowej koalicji (adT) Akademia Dynamiczna Tożsamość (Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Edukacja medialna i informacyjna).

Patronat Honorowy: JM Rektor GWSH prof. zw. dr hab. Zbigniew Machaliński

Informacja o biletach

Udział w sesji warsztatowo-szkoleniowej jest bezpłatny. Zapisy on-line trwają do 8 czerwca 2016 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl, podając swoje imię i nazwisko. Każdy z biorących udział w sesji otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest ewolucja?

 

Najczęściej czytane