• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na prywatnej uczelni też możesz mierzyć wysoko!

25 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 
Nic tak nie cieszy, jak ukończenie studiów, które gwarantują satysfakcję i dobrą pracę. Nic tak nie cieszy, jak ukończenie studiów, które gwarantują satysfakcję i dobrą pracę.

Trzy certyfikaty jakości oraz nagroda w konkursie "Najbardziej innowacyjna i kreatywna uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych". Takimi sukcesami może pochwalić się Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna.



Kilkunastoletnie doświadczenie w branży edukacyjnej sprawia, że uczelnia ma dobrą opinię, gdyż zapewnia specjalności dostosowane do aktualnego zapotrzebowania rynkowego. To ważne z uwagi na niesłabnące zainteresowanie kierunkami pedagogicznymi w skali kraju, zarówno wśród młodzieży, jak i dyplomowanych specjalistów.

- Wśród nowości na studiach pierwszego stopnia przygotowaliśmy opiekę nad osobą starszą i niepełnosprawną. Na drugim stopniu mamy wsparcie osoby starszej i niepełnosprawnej, które jest rozbudowaną wersją pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej - tłumaczy dziekan Wydziału Pedagogiki GWSH, Adriana Frączek, podkreślając, że ten zakres kształcenia powstał na wniosek samych studentów.

Podstawową różnicą, która w tym roku czeka na przyszłych studentów Pedagogiki w GWSH, jest modułowy system kształcenia, zgodny ze znowelizowaną ustawą.

- Modułem może być grupa przedmiotów lub pojedynczy przedmiot. Mają one ułatwić studentom organizację studiów, jak również wybór ścieżki edukacyjnej. Podstawowa zmiana polega na tym, że dostępne specjalności mogą być rozszerzane o konkretne moduły - wyjaśnia dziekan Wydziału Pedagogiki.

Absolutnym hitem w GWSH w tym roku jest edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z kształceniem integracyjnym przeznaczona dla absolwentów innych specjalności pedagogicznych z obszernym modułem uzupełniającym. Do tej pory na taką specjalność mogli zapisywać się tylko ci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na specjalnościach edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Największym atutem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej jest to, że oferuje najszerszy zakres uprawnień - nie trzeba niczego uzupełniać na studiach podyplomowych.

GWSH zaprasza również na Wydział Studiów Europejskich. Od tego roku uczelnia przyjmuje również kandydatów na specjalność europejski rynek sportu na studiach drugiego stopnia. Działając zgodnie ze swoim wcześniejszym profilem, prowadzi dwie ścieżki rozwoju dla kandydatów zainteresowanych współczesnymi mediami. Obok dziennikarstwa europejskiego, na Kulturoznawstwie funkcjonuje też medioznawstwo.

Odpowiedzialne kształcenie i partnerstwo

GWSH współpracowała z wieloma środowiskami twórców kultury i sztuki. W tym roku była partnerem Streetwaves, imprezy kulturalnej animującej dzielnice Gdańska. Wiązało się to z promocją specjalności zarządzanie instytucjami kultury adresowanego do przyszłych lub obecnych animatorów kultury.

Drogę studentów GWSH na szczyt ich kariery zawodowej wspiera prężnie działające Biuro Karier. O jego wartości świadczy nie tylko coroczny certyfikat "Wiarygodna Szkoła", przyznawany placówkom dokładającym starań, aby absolwenci odnajdowali się na rynku pracy. Potwierdza to również certyfikat "Dobra Uczelnia - Dobra Praca", przyznawany za szczególny nacisk na tworzenie jak największych możliwości rozwoju zawodowego studentów jeszcze w trakcie studiów. Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej jako jedynej uczelni niepublicznej na Pomorzu przyznano już po raz drugi tytuł "Uczelnia liderów" oraz nagrodę w konkursie "Najbardziej innowacyjna i kreatywna uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych".

GWSH realizuje również projekt "Szkoła Aktywnych Kobiet", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki niemu kobiety pozostające bez zatrudnienia aktywnie wkraczają na rynek pracy.

GWSH ułatwia studentom dostęp do nowoczesnych technologii. Dlatego każdy nowo wstępujący do jej społeczności student, który zrekrutuje się do 30 września, weźmie udział w wielkim losowaniu 30 tabletów.

Sporym atutem jest na pewno rozbudowany system stypendialny oraz rabat dla mieszkańców pomorskich gmin wiejskich, który stał się już uczelnianą tradycją. Kandydaci na studia mają też czas do końca lipca, by zapisać się, nie płacąc wpisowego. Poza tym uczelnia przewiduje zniżki dla grup zorganizowanych, zapisujących się na studia stacjonarne. Zwłaszcza, że nie raz zdarzało się, iż maturzystom tak spodobał się klimat uczelni w trakcie kursów przygotowawczych, że zapisywali się na studia całymi klasami.

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku prowadzi nabór na studia na kierunkach: Pedagogika, Europeistyka, Zarządzanie, Administracja, Kulturoznawstwo oraz Turystyka i Rekreacja (filia w Koszalinie).

Uczelnia oferuje studia licencjackie i magisterskie - stacjonarne i niestacjonarne oraz około 30 atrakcyjnych zakresów kształcenia na studiach podyplomowych.

Więcej informacji pod nr tel.: 58 306 54 78
Adresy e-mail: europeistyka@gwsh.gda.pl, pedagogika@gwsh.gda.pl, podyplomowe@gwsh.gda.pl.

Pełna oferta kształcenia: www.gwsh.gda.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

  • GWSH Gdańsk, Mikołaja Kopernika 16

Opinie (12) 3 zablokowane

  • Zestaw pytań, na które pewnie większość absolwentów tej uczelni (i o zgrozo nie tylko tej) nie jest w stanie odpowiedzieć: (2)

    1) 2+2*2=?
    2) W jakich latach była prowadzona I WŚ?
    3) W jakim miesiącu uchwalono konstytucję 3 maja?
    4) Czy Ziemia kręci się wokół Słońca czy Słońce wokół Ziemi?

    ...

    • 7 6

    • Dowody? (1)

      Nie no bez przesady, znam przykłady potwierdzające, że Pan się myli...:)

      • 1 0

      • dowodami są osobiste rozmowy ze studentami/absolwentami. Owszem - trafiają się wyjątki, jednak nie sztuką jest błyszczec wśród idiotów.

        • 0 0

  • Rozumiem prywatne uczelnie ekonomiczne, handlowe, administracyjne itd. (2)

    Bo służą do dorabiania papierków, przez ludzi, którzy już pracę mają w danej dziedzinie.

    Ale humanistyczna? Przecież tu po studiach dziennych roboty nie ma, a w jakim zawodzie trzeba dorobić papierek z europeistyki czy kulturoznawstwa?

    • 6 2

    • czyżby? (1)

      choćby dla pedagoga

      • 1 1

      • nie gadajcie głupot

        ludzie dajcie spokój z tych chorym dyskursem, po każdych studiach pracy nie ma, chleba nie ma. uczelnia niepubliczna to nie ten sam profil co publiczna. studia są dla ludzi, którzy chca nadać swojemu życiu jakis charakter, czuć sie specjalistom w jakiejś dziedzinie. Studiowanie kultury na GWSH to jak na razie medioznawstwo. Na europeistyce też jest dziennikarstwo europejskie. Tam "papierek" robią ludzie z ośrodków kultury, dziennikarze, artyści lub osoby, które chciałyby pracować w takich zawodach które będą dla nich pasją, i będą wiedzieć jak ciężkim kawałkiem chleba jest robienie kultury, praca w mediach, reklamie etc. to kontynuacja niegdysiejszej politologii (marketing i pr), która w GWSH robiła niezłą furorę, bo większość absolwentów miała pracę. wiem bo sam kilku znam. Ci ludzie poszerzają tez swoją wiedzę teoretyczną, bo praktykę już mają. Sytuacja w mediach czasem jest tragiczna, więc się nie dziwię, że ktoś chce wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Może nabrać do tego dystansu. Sam jestem po medioznawstwie na uczelni publicznej i ta wiedza pomogła mi w życiu bardzo, chociażby dlatego, że racjonalnie odbieram wszystko co przeczytam. Nie jestem podatny na manipulacje w pracy, szkole, w życiu codziennym. Dlaczego czytajac ksiązki, uczestniczą w kulturze musze być dinozaurem. za pare lat może skończyć się tak ze takie osoby będą naprawdę wąską elitą. Zarządzanie instytucjami kultury na tej uczelni sam bym chętnie zrobił gdybym miał an to czas. Bo pieniądze na studiowanie jako magister nauk humanistycznych wiem jak zdobyć też!:) Poza tym GWshumanistyczna tylkoz nazwy, jest zarządzanie (np.) sportem z tymi kolesiami od parcouru (widziałem spot, fajny zrobili)i administracja (chyba bardzo przydatna zawsze)

        • 2 1

  • super, też zostanę bezrobotnym magistrem, hura !

    • 4 2

  • szkoły konserwujące bezrobocie przyjemne, lekkie, kolorowe, zabawowe

    • 2 0

  • a tam że pracy nie ma, grunt że ma dotykowy telefon i muzyczki 2 giga

    • 1 1

  • Mydlenie oczu i wyciaganie sporej kasy od ludzi...

    • 0 0

  • te wszystkie certyfikaty i rankingi to dla mnie zaden argument (1)

    Chetniej uslysze co robia dzis przecietni absolwenci, gdzie pracuja i dlaczego zostali zatrudnieni...

    • 0 0

    • poziom wiedzy po ukonczeniu jest dla mnie wazniejszy niz "swietna atmosfera"

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nowe Trendy w Turystyce

399 zł
konferencja

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Gdynia ScienceSlam

sesja naukowa

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zwierzęta, które możemy spotkać w Lasach Oliwskich, to. m.in.:

 

Najczęściej czytane