• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sportowcy reklamują studia na AWFiS

jag.
21 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Sebastian Mila, Leszek Blanik, Sylwia Gruchała, Artur Siódmiak o walorach AWFiS.



Od 1 czerwca rozpocznie się rejestracja kandydatów do nauki w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Uczelnia przygotowała filmy reklamowe, w których jej walory zachwalają znani sportowcy. Warunkiem przyjęcia na studia pierwszego stopnia na kierunki: wychowanie fizyczne, sport i fizjoterapia jest przystąpienie do egzaminu ze sprawności fizycznej. Jedynie na specjalność turystyka i rekreacja przyjęcie następuje na podstawie średniej ocen uzyskanych na egzaminie maturalnym. W trybie stacjonarnym dostępnym będzie ponad pół tysiąca miejsc.



Czy studia na AWFiS Gdańsk dają duże szansę na znalezienie dobrej pracy po ich zakończeniu?

AWFiS zaoferuje studia już na pięciu kierunkach. Nowością będzie terapia zajęciowa, która ma wystartować od października. Na dotychczasowych kierunkach czynione są starania o poszerzenie oferty o nowe specjalizacji. Na kierunku wychowanie fizyczne na przykład przygotowywana jest ta z zakresu komunikacji i dziennikarstwa sportowego.

Rejestracja kandydatów ruszy 1 czerwca. Czas rekrutacji uzależniony jest od trybu studiów i wybranego kierunku. Najszybciej muszą zdecydować się ci, którzy chcą się kształcić w trybie stacjonarnym I stopnia na kierunki: wychowanie fizyczne, sport i fizjoterapia. Tutaj nabór zamknięty zostanie po miesiącu.

Egzaminy wstępne dla trwają 1 dzień dla wszystkich kierunków i przewidziane są w dniach 7-13 lipca. 2015 r. O rozpoczęciu egzaminu kandydaci zostaną poinformowani na stronie internetowej oraz pocztą elektroniczną. Istnieje możliwość uczestnictwa w płatnym kursie przygotowawczym, który odbędzie się miesiąc wcześniej (6-13.06). Szczegółowe informacje w tej kwestii można uzyskać pod numerem telefonu 58 552 47 21.

Terminy rekrutacji:
studia stacjonarne:
I stopień, kierunek: Wychowanie fizyczne, Sport, Fizjoterapia do 01.07.2015 r.
II stopień, kierunek: Wychowanie fizyczne, Sport i Fizjoterapia do 19.07.2015 r., a Sport w jęz. ang. do 01.09.2015 r.

studia niestacjonarne
I stopień, kierunek: Wychowanie fizyczne do 13.09.2015 r.
II stopień, kierunek: Wychowanie fizyczne do 13.09.2015 r., kierunek: Fizjoterapia do 06.09.2015 r.

Kierunek: Turystyka i rekreacja

studia stacjonarne - I stopień do 20.07.2015 r.
studia stacjonarne - II stopień do 22.07.2015 r.
studia niestacjonarne - I stopień do 13.09.2015 r.
studia niestacjonarne - II stopień do 13.09.2015 r.


Aby zostać studentem AWFiS należy: zapisać się w Internetowej Rejestracji Kandydatów (www.rekrutacja.awf.gda.pl), następnie uzupełnić w tym systemie wyniki matury oraz wnieść opłatę na konto wygenerowane przez rejestrację, zostać przyjętym na wstępną listę kwalifikacyjną, przejść egzaminy sprawnościowe (wszystkie kierunki z wyjątkiem turystyki i rekreacji), dostarczyć dokumentów (w terminie 4 dni od ogłoszenia wstępnej listy kwalifikacyjnej) oraz zakwalifikować się na ostateczną listę przyjętych studentów.

Sito rekrutacyjne wydaje się szerokie. Tylko na studia I stopnia w trybie stacjonarnym jest łącznie ponad pół tysiąca. Najwięcej miejsc przygotowano na wychowaniu fizycznych oraz turystyce i rekreacji.

Limity przyjęć AWFiS Gdańsk:
Stacjonarne:
I stopień

* WF do 216 osób
* Sport do 36 osób
* Fizjoterapia do 54 osób
* Terapia zajęciowa do 36 osób
* Turystyka i rekreacja do 198 osób

II stopień
* WF do 180 osób
* Sport do 72 osób
* Sport w jęz. ang. do 36 osób
* Fizjoterapia do 54 osób
* TiR do 160 osób

Niestacjonarne
I stopień

* WF do 120 osób
* Terapia zajęciowa do 60 osób
* Turystyka i rekreacja do 200 osób

II stopień
* WF do 300 osób
* Fizjoterapia do 120 osób
* TiR do 120 osób


Mimo bogatej oferty studiowania AWFiS przygotował w tym roku także filmy reklamowe. Znani sportowcy, nie tylko absolwenci tej uczelni, zachęcają, aby podjąć tam studia.

Leszek Blanik, mistrz olimpijski w gimnastycznym skoku, który był w tej konkurencji również mistrzem świata i Europy, po skończeniu studiów podjął pracę na AWFiS.

- To uczelnia otwarta na studentów, w której pracują wybitni sportowcy oraz ludzie nauki. Oni na pewno wspaniale przygotują do roli nauczyciela wychowania fizycznego oraz innych specjalności. Ponadto AWFiS zmienia, coraz lepszej jakości są obiekty - zapewnia Blanik, a jedną z inwestycji, którą mają poprawić infrastrukturę AWFiS jest właśnie nowoczesna hala gimnastyczna.

Absolwent uczelni, medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej akcentuje inne walory uczelni.

- Miło wspominam ten czas i te imprezy studenckie. Uczelnia przygotowuje bardzo mocno do życia, uczy pokory, a wiedza zdobyta może być wykorzystywana w przyszłych inicjatywach nie tylko sportowych - deklaruje Artur Siódmiak.

W podobnym duchu wypowiada się Sylwia Gruchała.

- AWFiS przygotowuje do życia dorosłego. Można nauczyć się współpracy z ludźmi nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie. To według mnie jest najważniejsze - ocenia dwukrotna medalistka olimpijska we florecie.

Natomiast Sebastian Mila, choć na AWFiS nie startował, to wspomina lata nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego, która gdy on przeprowadził się z Koszalina do Gdańska, mieściła się właśnie na terenach uczelni.

- Wówczas przechodziłem bardzo często przez korytarze uczelni, czułem duch rywalizacji i sportu. Na początku kariery potrzebowałem właśnie takiego kopa - zauważa kapitan piłkarzy Lechii Gdańsk.

Kierunki i specjalizację AWFiS Gdańsk
1. Wychowanie fizyczne
a) instruktorska - kwalifikacje instruktora sportu AWFiS w gimnastyce sportowej, judo, koszykówce, lekkiej atletyce, piłce ręcznej, pływaniu, tenisie, tenisie stołowym, żeglarstwie, żeglarstwie deskowym oraz kulturystyce, narciarstwie zjazdowym, piłce nożnej, piłce siatkowej, wioślarstwie
b) instruktor treningu personalnego
c) instruktor przygotowania motorycznego
d) instruktor rekreacji ruchowej: fitness - ćwiczenia siłowe, fitness - nowoczesne formy gimnastyki, kinezygerontoprofilaktyka
e) profilaktyka w geriatrii
f) odnowa biologiczna

2. Sport
a) zarządzanie w sporcie
b) nauczycielska
c) odnowa i żywienie w sporcie

3. Terapia zajęciowa (nowość od października)

4. Fizjoterapia
a) terapia zajęciowa
b) profilaktyka w geriatrii
c) odnowa biologiczna
d) trener zdrowia

5. Turystyka i rekreacja
a) hotelarstwo
b) turystyka kulturowa
c) gospodarowanie w turystyce
d) turystyka aktywna - wodna ze specjalizacjami: windsurfing, żeglarstwo
e) rekreacja ruchowa ze specjalizacjami: fitness - ćwiczenia siłowe, fitness - nowoczesne formy gimnastyki, fitness dla kobiet w ciąży i po porodzie, kinezygerontoprofilaktyka, tenis, Spa&wellness
jag.

Miejsca

  • AWFiS Gdańsk, Kazimierza Górskiego 1

Kluby sportowe

Opinie (15)

  • Niezła ściema, przecież wiadomo jak "studiują" zawodnicy z klasą sportową.

    Ale rozumiem sportowców, że "robią" dyplomy jak mają taką możliwość. Swoją drogą to znamienne, że piłkarze nożni z ukończonymi studiami stanowią znikomy odsetek (w tej grupie to zresztą już matura jest czymś niezwykłym).

    • 14 5

  • Nieporozumienie

    AWFiS w Gdańsku to nieporozumienie. Pseudouczelnia zarządzana przez grupę skorumpowanych kolesi, złodziei, naciągaczy i ludzi funkcjonujących poniżej jakiegokolwiek poziomu kultury. A o większości kadry, w szczególności ludzi kształcących studentów na kierunkach fizjoterapia oraz specjalizacjach związanych z odnową biologiczną nie warto wspominać. Ich poziom wiedzy jest żenujący,a na tytuły, które poprzedzają ich nazwiska nie zasługują.

    • 24 11

  • Nadal produkują nauczycieli WF!?

    Uczelnia jeszcze się nie zorientowała, że mamy niż demograficzny i nie potrzeba już tylu nauczycieli. Nauczyciele, Rekreacja i Turystyka i słaba odnowa - to było za komuny. Żadnych zmian? To wszystko! Na takich obiektach. Naprawdę szkoda.

    • 3 6

  • The best (1)

    To najlepsza uczelnia świata. Lepsza niż Cambridge, Oxford, Sorbona, Yale, etc.

    • 7 0

    • sam kończyłem mega beka

      • 3 1

  • Po co?!

    Pytam się po co, jak uczelnia chce wyprzedać "swoje" tereny dla deweloperów pod 42 metrowe wieżowce... chyba nie dla magisterek ze skoków bungee.

    • 2 2

  • Mila najlepszy fachowiec.

    W wieku 32 lat dowiedział się, że zawodowy piłkarz musi mieć specjalną dietę. Ja wiem, to nie jego wina, ale trenerzy chyba ukończyli jakieś szkoły..

    • 2 0

  • Studiowałem tam, bo nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Dziś wstydzę się, że byłem studentem tej pseudouczelni.

    • 5 8

  • (1)

    Pytanie: czy się różni wychowanie fizyczne od sportu ?
    podobnie brzmią, a widzę to inne dziedziny i kierunki studiów

    oraz instruktor treningu personalnego od instruktora przygotowania motorycznego ?

    • 0 1

    • wychowanie fizyczne masz w szkole, a sport na bieżni na zawodach.

      • 1 0

  • Bardzo fajna uczelnia.

    Jeżeli lubi się łączyć aktywność fizyczną z nauką.

    • 4 0

  • Gorąco nie polecam!!!

    Właśnie kończę tę uczelnię. Wiele można by pisać negatywnych rzeczy nie znajdując pozytywów, jednak jeśli chcesz pójść na uczelnie po której otrzymujesz uprawnienia wartę niewiele, masz za dużo pieniędzy lub lubisz dawać d*py w zamian za zaliczenie, jesteś totalnym imbecylem śmiało wybierz AWFiS i spędzaj tam czas mile, bo i tak zdasz wszystko - bo zdają nawet debile. Możesz być gruby lub garbaty - ćwiczenia sprawnościowe zdają tam najmniejsze skrzaty. Flacha na stół lub pomoce dydaktyczne na rzecz katedry i jestem pewny, że umysł do niczego nie będzie potrzebny. Nie umiem rymować więc powiem w skrócie - umiesz cwaniakować, chcesz skończyć wyższą uczelnię, masz znajomych którzy załatwią Ci pracę w szkolę lub wtyki w związkach sportowych dzięki którym nie odpłatnie przemianujesz zdobyte uprawnienia albo masz zamiar otworzyć własny gabinet fizjoterapeutyczny lub odnowy biologicznej - bez większego nakładu sił zdasz tą uczelnię.
    Pozdro.

    • 4 10

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Gdynia ScienceSlam

sesja naukowa

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy:

 

Najczęściej czytane