• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Pokolenie aktywnych interfejsów

Jak młodzi ludzie korzystają z nowych mediów? Jakiej edukacji potrzebujemy w cyfrowym świecie? Na wykład Grzegorza D. Stunży "Edukacja w kulturze cyfrowej. Pokolenia interaktywnych interfejsów", który odbędzie się 12 czerwca o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej, zaprasza Medialab Gdańsk.

kwi 22

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 19-20

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
Jakie wyzwania stoją przed animatorami i animatorkami, nauczycielami i nauczycielkami chcącymi korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych w swojej pracy? Jak podnosić kompetencje kulturalne przy jednoczesnym podnoszeniu kompetencji medialnych i cyfrowych? Wykład poświęcony będzie nowym możliwościom edukacyjnym, wyzwaniom związanym z rozwojem nowych technologii i sposobów korzystania z nich przez młodych ludzi.

- Nastolatki i dzieci korzystają z urządzeń mobilnych coraz częściej, podobnie robią również rodzice. To oni kupują tablety, z przynajmniej częściowym przeznaczeniem do wykorzystania przez najmłodszych oraz smartfony dla starszych dzieci i nastolatków. Młodzież skupia się na rozrywce i kontaktach społecznych, dzieci na zabawie, często połączonej z edukacją. Rodzice pracują, kontaktują ze znajomymi i relaksują przed ekranami. Nie da się uciec od dotykowych interfejsów, ale ich potencjał edukacyjny i kreatywny wciąż nie jest odpowiednio wykorzystywany - mówi Grzegorz D. Stunża.

Spotkanie jest częścią cyklu KulturLab realizowanego przy serwisie "Edukator Medialny" w ramach projektu "KulturLab - nowe technologie w edukacji kulturalnej. Innowacje, narzędzia, metody" w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu animacji i edukacji kulturalnej.

Grzegorz D. Stunża - wykładowca, badacz, trener i autor materiałów edukacyjnych. Adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Komitetu Głównego Olimpiady Cyfrowej i ekspert finansowanego przez MEN projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci". W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017) prowadzi przy blogu https://edukatormedialny.pl/ projekt "KulturLab - nowe technologie w edukacji kulturalnej. Innowacje, narzędzia, metody" (kontynuacja projektu stypendialnego MKiDN z 2013). Pracował m.in. przy projektach badawczych z cyklu "Dzieci sieci" (2012,2013), koordynował projekt badawczy polskich blogów kulturalnych (2015). Współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej i Medialabem Gdańsk oraz Fundacją Nowoczesna Polska.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?

 

Najczęściej czytane