• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Uniwersalna Strefa Nauki

Warsztaty, prezentacje, doświadczenia, gry, zabawy i konkursy z nagrodami - to atrakcje Uniwersalnej Strefy Nauki Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkania popularyzujące naukę, przygotowane w otwartej, interaktywnej formule są przeznaczone dla każdej grupy wiekowej.

maj 17-19

piątek - niedziela, godz. 17:00

Sitno 107/A
bilety 1300 zł
przedsprzedaż 1200 zł
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Uniwersalna Strefa Nauki odbędzie się w Galerii Bałtyckiej już w dniach 5-7 lutego. Zapraszamy!

Uniwersalna Strefa Nauki to już druga edycja popularnonaukowych spotkań, które odbędą się w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Poprzednia cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Trójmiasta. Naukowe atrakcje z różnych dziedzin przygotowały wydziały Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenia będą się odbywały w dniach 5-7 lutego 2016 roku (piątek - niedziela) w godz.:
piątek 12:30 - 19:30
sobota i niedziela 10:00 - 19:30.
Galeria Bałtycka, poziom -1 od strony al. Grunwaldzkiej

W programie między innymi warsztaty malowania litografii, odbijanie linorytów, przygotowanie własnego collage'u z dzieł sztuki, ćwiczenia emisji głosu, konsultacje logopedyczne, doświadczenia chemiczne z ciekłym azotem i suchym lodem, prowadzone pod nadzorem specjalistów, przygotowanie "chemicznych kwiatów" dla mamy, show o obiegu wody, demonstracja bogactwa minerałów i pokaz robotów oraz drona. Ponadto będzie można zobaczyć kolory fizyki, dowiedzieć się, jak działa drukarka 3D, poznać fakty i mity o gazie łupkowym, czy uzyskać wiedzę, jak bezpiecznie poruszać się w social media, bankowości elektronicznej oraz aplikacjach mobilnych. Będzie można także poznać tajemnice ekosystemów morskich i wodnych, wziąć udział w grach ekonomicznych, konkursach, a nawet przygotować wywiad radiowy. Nie zabranie Uniwersytetu Dziecięcego oraz występów kabaretowych i musicalowych.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY!
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, Trojmiasto.pl, Radio MORS, "Gazeta Uniwersytecka"

PROGRAM

Piątek, 5 lutego

12:30 - 14:30: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT - POŁĄCZENIE KULTUR, TAJEMNICZA PRZESZŁOŚĆ...
Warsztaty dla każdego - tkanie krajek, malowanie litografii, odbijanie linorytów, własny collage z dzieł sztuki
15:00 - 17:00: FILOLOGIA DLA WSZYSTKICH: OD PRZEDSZKOLAKA DO STUDENTA...
Uniwersytet Malucha - Wesoła gimnastyka buzi i języka, czyli logopedyczne przygody dookoła świata. Twój głos Twoją siłą - ćwiczenia emisji głosu. Zabawowy rozwój mowy - konsultacje logopedyczne, malowanie buziek, atrakcje dla najmłodszych. Występy artystyczne kabaretowe i musicalowe.
17:30 - 19:30: JAK BYĆ BEZPIECZNYM W SIECI, a także EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY
Social Media, bankowość elektroniczna, aplikacje mobilne - jak być bezpiecznym w sieci? Konkurs wiedzy ekonomicznej. Zarządzanie samym sobą, czyli jak być efektywnym na co dzień? Poznaj Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

Sobota, 6 lutego

10:00 - 12:30: NAUKI SPOŁECZNE - NA ZDROWIE!
Dowiedz się więcej o zdrowiu, weź udział w testach diagnostycznych korzystając z ciekawych urządzeń z laboratorium psychologicznego i wykaż się kreatywnością przeprowadzając wywiad radiowy oraz biorąc udział w zabawach artystycznych.
13:30 - 16:00: CIEKAWE PRZYKŁADY Z BIOLOGICZNEJ SZUFLADY
NiejeDNA twarz genu - od "zasług" muszki owocowej do genotypu człowieka. Skurcze mięśni, odruchy, iluzje wzrokowe i widzenie stereoskopowe, czyli fizjologia dla każdego. Botanika bliżej nas - przyjaciele, nieproszeni goście i roślinne dziwolągi.
17:00 - 19:30: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ CHEMIKIEM
Samodzielne doświadczenia chemiczne (pod nadzorem specjalistów) - doświadczenia z ciekłym azotem i suchym lodem, chemiczne kwiaty dla mamy, niemieszające się ciecze, pasta dla słonia, tańczący sód, ogień na dłoni czyli oswajanie utleniania.

Niedziela, 7 lutego

10:00 - 12:30: PASJONUJĄCE ŻYWIOŁY: WODA - ZIEMIA - OCEANY
Show o obiegu wody. Gaz łupkowy - fakty i mity. Demonstracja bogactwa minerałów. Odczarowanie negatywnego postrzegania obszarów podmokłych. Tajemnice ekosystemów morskich i wodnych. Interaktywne stoiska pokazowe. Pokazy i konkursy z nagrodami.
13:30 - 16:00: OTACZAJĄCY NAS ŚWIAT OCZAMI FIZYKA, MATEMATYKA I INFORMATYKA
Zobacz kolory fizyki. Sprawdź jak działa drukarka 3D. Poznaj teorię węzłów wykonując codzienne czynności. Pokaz robotów oraz drona. Konkurs matematyczny z nagrodami.
17:00 - 19:30: OD ZERA DO MILIONERA, czyli ekonomia w praktyce
Gry ekonomiczne, czyli przedsiębiorczość na wesoło. Jak wykorzystać logistykę w życiu codziennym? Anomalie finansowe - czyli kiedy tajniki ludzkiego umysłu, mogą zachwiać rynkiem finansowym. Thomson Reuters - skąd czerpać informacje?

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od:

 

Najczęściej czytane