stat
Impreza już się odbyła

10. Urodziny Experymentu

Pierwsze na Pomorzu centrum nauki obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji - od wystrzałowych pokazów przed budynkiem po prezentacje naszych najmłodszych naukowców. Wielkie świętowanie potrwa od 1 do 4 czerwca.

1 czerwca 2007 roku otwarto pierwszą interaktywną wystawę EXPERYMENTu - od tego czasu centrum odwiedziło już ponad milion gości z całej Polski! W ciągu 10 lat zorganizowaliśmy tysiące warsztatów, pokazów, zajęć i wykładów popularnonaukowych. We wrześniu 2013 roku uroczyście otworzyliśmy wystawę w nowej, siedem razy większej odsłonie. W wydarzeniu tym wzięło ponad 5 tysięcy osób!

Przez ten cały czas Drodzy Goście, byliście z nami, aktywnie uczestniczyliście w organizowanych przez nas wydarzeniach, nieustannie inspirowaliście do ulepszania naszej wystawy i programu działań. Dlatego zależy nam, abyście świętowali z nami nasze 10. urodziny!

Jak co roku, wielkie świętowanie urodzin połączymy z obchodami Dnia Dziecka. Od 1 do 4 czerwca przed budynkiem CNE będą czekały na Was wystrzałowe niespodzianki. Musicie to zobaczyć!

Z kolei w weekend 3 i 4 czerwca przygotowaliśmy dla Was szereg wyjątkowych atrakcji na naszej wystawie głównej, w tym m.in.:

- The Best of EXPERYMENT, czyli pokazy najlepszych i najciekawszych eksperymentów naukowych w wykonaniu naszych edukatorów.
- prezentacje kół naukowych z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz prezentacje Wydziałów Akademii Marynarki Wojennej - studenci i wykładowcy z uczelni wyższych, z którymi na co dzień współpracujemy, zaprezentują eksperymenty z fizyki, chemii czy mechaniki oraz pokazy najnowszych technologii podwodnych.
- wystąpienia Małych Naukowców Polskiej Akademii Dzieci oraz laureatów konkursu "Bęc jabłkiem w głowę" - opowiedzą Wam o swoich badaniach i odkryciach,
- wspólny pokaz Centrum Nauki HUMANITARIUM i EXPERYMENTU - razem z naszym gośćmi z Wrocławia przygotowaliśmy prawdziwe naukowe show!

I jeszcze jedna bardzo ważna wiadomość - w dniach 1-4 czerwca bilety na wystawę (w tym atrakcje urodzinowe) będą dostępne dla wszystkich - i dzieci, i dorosłych, w specjalnej cenie: 12 zł!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu EXPERYMENTu na Facebooku, gdzie będziemy Was na bieżąco informować o wydarzeniach w ramach obchodów 10. urodzin.

Patronat medialny nad wydarzeniem: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Serwis PAP Nauka w Polsce

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane