• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

100 wykładów i warsztatów podczas Dni Mózgu w Trójmieście

Magdalena Raczek
16 marca 2023, godz. 12:00 
Opinie (11)
Dni Mózgu to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Dni Mózgu to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Jak zbudowany jest mózg? Jak funkcjonuje ten organ? Co lubi, a czego nie? Na czym polega praca neurobiologów i neurochirurgów? To jedynie wybrane zagadnienia, które poznamy podczas Dni Mózgu w Trójmieście. 24 wykłady, 51 warsztatów laboratoryjnych i audytoryjnych, 31 warsztatów stoiskowych, gry oraz gra terenowa. W programie znalazły się tematy zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników mózgu, a wszystkie zajęcia mają charakter popularnonaukowy. Na wydarzenia wstęp wolny. Na niektóre obowiązują zapisy.



1
miejsce: Neurolodzy
Indywidualna Praktyka Lekarska
Gdańsk, Tartaczna 2/15A
8.9

Czy wiesz, jak działa ludzki mózg?

Światowy Tydzień Mózgu, Tydzień Mózgu (ang. Brain Awareness Week) albo inaczej Dni Mózgu to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Pierwszy raz obchodzone było 12-16 marca w 1996 r. w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy Dana Alliance'a for Brain Initiatives.

W Polsce znane jest od 1999 r. i z roku na rok zyskuje na popularności. Podczas imprezy organizowane są różne wydarzenia, których głównym bohaterem jest mózg.

Światowy Tydzień Mózgu w WSB do 17 marca



W tym roku w Trójmieście mamy okazję do poznania mózgu z różnych perspektyw. Do 17 marca trwa Światowy Tydzień MózguWyższej Szkole Bankowej w Gdańsku oraz Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni. Tematem przewodnim spotkań w tym roku jest "Mózg w czasach niespokojnych. Złap równowagę w 2023 roku!".

- W tym roku święto, którego celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu i jego działaniu, przypada na drugi tydzień marca. Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia, przygotowaną wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Planujemy porozmawiać o tym, jak budować relacje i gdzie szukać motywacji do zmian w naszym życiu. Na warsztatach praktycznych Mindfullness skupimy się na wejściu w świat sztuki uważności, a także poznamy techniki kreatywne zmuszające nasz mózg do wysiłku. Odpowiemy również na pytanie, czy dieta roślinna jest dobra dla mózgu i czy warto się... kłócić. Zadbaj o swój mózg i odkryj jego potencjał razem z nami - zapowiada Magdalena Zaremska, rzecznik prasowy WSB Gdańsk i WSB Gdynia.
Wydarzenia są prowadzone w trybie online. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod tym linkiem. Warto wciąż dołączyć do imprezy, ponieważ po zapisie udostępniany jest dostęp nie tylko do przyszłych wydarzeń, ale i nagrania z warsztatów, które już się odbyły. Program oraz sylwetki prowadzących znajdziecie tutaj. Impreza trwa do 17 marca.
I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Innowacje biotechnologiczne w branży trychologicznej Sprawdź warsztaty i konferencje w marcu w Trójmieście
 • Tydzień Mózgu 2023 w WSB.
 • Prelegenci i prelegentki oraz tematy spotkań Tygodnia Mózgu 2023 w WSB.
 • Prelegenci i prelegentki oraz tematy spotkań Tygodnia Mózgu 2023 w WSB.
 • Prelegenci i prelegentki oraz tematy spotkań Tygodnia Mózgu 2023 w WSB.
 • Prelegenci i prelegentki oraz tematy spotkań Tygodnia Mózgu 2023 w WSB.

Dni Mózgu na UG i w Hevelianum - 17-18 marca



Dni Mózgu w Trójmieście organizuje Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Hevelianum. Impreza rozpoczyna się w piątek, 17 marca, o godz. 9 na UG i potrwa tutaj do wieczora.

- Dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy ponad 100 różnego rodzaju atrakcji w postaci wykładów (dla młodzieży i dorosłych), warsztatów laboratoryjnych i audytoryjnych (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), warsztatów stoiskowych (dla dzieci i młodzieży) oraz grę terenową (dla wszystkich). Celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Chcemy w różnej formie, językiem dostosowanym do odbiorców w różnym wieku, przekazać nie tylko naukową wiedzę na temat mózgu, ale pokazać również, w jaki sposób go badamy, czyli skąd płynie nasza wiedza. Ponieważ mózg leży w kręgu zainteresowań wielu różnych dziedzin nauki, w akcji biorą udział studenci i badacze nie tylko biologii, ale również psychologii i medycyny - mówi koordynator wydarzenia - Wojciech Glac z Pracowni Neurobiologii, Katedra Fizjologii Zwierząt i Człowieka, Wydział Biologii Uniwersytet Gdański, Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Dni Mózgu w Trójmieście 2023
 • Dni Mózgu w Trójmieście - poprzednie edycje.
 • Dni Mózgu w Trójmieście - poprzednie edycje.
 • Dni Mózgu w Trójmieście - poprzednie edycje.
 • Dni Mózgu w Trójmieście - poprzednie edycje.
 • Dni Mózgu w Trójmieście - poprzednie edycje.
 • Dni Mózgu w Trójmieście - poprzednie edycje.
 • Dni Mózgu w Trójmieście - poprzednie edycje.
Podczas tej imprezy odbędzie się ponad 50 warsztatów laboratoryjnych i audytoryjnych, w których wziąć będzie mogło udział blisko 1 tys. osób. Na co warto się wybrać?

- W tak bogatym programie bardzo trudno jest wskazać kilka punktów, które szczególnie warto polecić. Wszystko jest o mózgu, a tym samym wszystko jest ciekawe i przydatne. Może więc, korzystając z tego, że posiadam korę przedczołową, posłużę się wybiegiem i odpowiem, że szczególnie polecam wzięcie udziału w ponad 20 wykładach, ponad 30 warsztatach stoiskowych oraz - o ile znajdzie się miejsce - na jednym z 50 warsztatów laboratoryjnych oraz na koniec lub na dobry początek - w grze terenowej. Myślę, że doskonałym treningiem mózgu będzie podjęcie niezwykle trudnej decyzji wyboru tych punktów programu, w których każda zainteresowana osoba będzie musiała wziąć udział, by nie oszaleć z żalu, bo takie dni zdarzają się tylko raz w roku - zapewnia Wojciech Glac.
Z kolei dzień później, 18 marca, przeniesiemy się z UG do Hevelianum, gdzie od godz. 10 w Wozowni Artyleryjskiej czekają wykłady popularnonaukowe oraz dwa warsztaty dla młodzieży (15+) w ramach Dni Mózgu 2023.

Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc. Rezerwacja jest dwuetapowa - zgłoszenia wysłane za pomocą formularza potwierdzane i weryfikowane są telefonicznie przez organizatorów. Zapisy za pomocą formularza dostępne są tutaj. Szczegóły i program wydarzenia na stronie www.dnimozgu.ug.edu.pl.

Wydarzenia

Światowy Tydzień Mózgu

wykład, warsztaty

Dni Mózgu w Trójmieście

warsztaty

Dni Mózgu 2023

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (11)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nowe Trendy w Turystyce (1 opinia)

199 - 599 zł
konferencja

Warsztaty językowe: Jidysz

festiwal sztuki, wykład / prezentacja, warsztaty

Konferencja - Innowacje trychologii

250  zł
konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Funkcją skóry u człowieka nie jest:

 

Najczęściej czytane