• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

48. Zjazd Fizyków Polskich | Kryptografia kwantowa

Wydarzenie w ramach

Oddział Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zapraszają do Gdańska na 48. Zjazd Fizyków Polskich, który odbędzie się w dniach 1-7.09.2023.

Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się wykład otwarty w ramach Zjazdu. Będzie on miał miejsce 6 września 2023 r. w godz.18.30-19.30. Prelegentem będzie prof. Marcin Pawłowski. Miejsce: Aula na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Temat wykładu: "Kryptografia kwantowa: Jak złamać szyfry niemożliwe do złamania?"

Abstrakt:

Rozwój komputerów kwantowych stworzył duże zagrożenie dla bezpiecznej komunikacji i jest bardzo prawdopodobne, że już za parę lat odszyfrujemy wiadomości, które miały być tajne przez wiele stuleci. Możliwość zachowania prywatności w przyszłości daje kryptografia kwantowa, dla której mamy dowody, że jest absolutnie niemożliwa do złamania. Mimo to, prawie wszystkie komercyjnie dostępne systemy kwantowe zostały zhakowane, choć nie powinno to być możliwe. Podczas wykładu wytłumaczę ten paradoks i opowiem o tym, jak łamać zabezpieczenia kryptografii kwantowej oraz czy istnieje sposób zabezpieczenia się przed wszystkimi możliwymi atakami. Przedstawię też obecną sytuację na rynku komercyjnej kryptografii kwantowej oraz postępy Unii Europejskiej w łączeniu krajów członkowskich za pomocą tej technologii.

Informacja o biletach

cze 10

sobota, godz. 11:00 - 13:30

Gdańsk,
bilety 35 zł
ulgowy 20 zł
przedsprzedaż 30 zł
cze 21

środa, godz. 17:30

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które z wymienionych poniżej miast ma największą powierzchnię?

 

Najczęściej czytane