• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

48. Zjazd Fizyków Polskich

Oddział Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zapraszają do Gdańska na 48. Zjazd Fizyków Polskich, który odbędzie się w dniach 1-7.09.2023.

paź 15

niedziela, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
przedsprzedaż 15 - 20 zł
Zjazd objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU), Rektora Politechniki Gdańskiej, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

PROGRAM

W czasie Zjazdu odbędzie się osiem dwugodzinnych sesji plenarnych, dziewięć dwugodzinnych sesji równoległych, wykład otwarty, sesja plakatowa, zebranie delegatów PTF, panel dyskusyjny Kondycja nauczania fizyki w polskich szkołach - szanse i ryzyko, pokazy z fizyki oraz bazar dobrych praktyk dla nauczycieli fizyki, wykłady i pokazy doświadczeń z fizyki dla młodzieży szkolnej.

Sesje plenarne, a także różne aktywności towarzyszące Zjazdowi odbywać się będą na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, za wyjątkiem wykładu otwartego, który odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.

Zjazd Fizyków Polskich jest najstarszą cykliczną konferencją, integrującą środowisko fizyków polskich. Pierwszy taki zjazd odbył się 100 lat temu, w kwietniu 1923 roku w Warszawie. Celem ZFP jest promocja fizyki, z podkreśleniem dotychczasowych osiągnięć naukowych i dydaktycznych w tej dziedzinie. Wydarzenie jest skierowane do szeroko rozumianego środowiska fizyków. W Zjeździe przewidujemy udział około 500 uczestników w tym naukowców zarówno o ugruntowanej pozycji w środowisku, jak i młodych fizyków, a także nauczycieli fizyki oraz ich uczniów.

W ramach działań promocyjnych przewidujemy różnego rodzaju wystawy, instalacje popularyzujące fizykę i konkursy dla młodzieży szkolnej. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym Zjazdowi będzie doroczny Rejs Fizyków (https://www.ptf.net.pl/rejsy/rejs-fizykow) kończący się w Gdańsku w dniu rozpoczęcia Zjazdu.

Stale aktualizowane informacje na temat 48.ZFP znaleźć można na stronie Zjazdu: https://ftims.pg.edu.pl/48zfp.

Informacja o biletach

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta oprócz ryb żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane