Wiadomości

63 zakażonych, niemal 700 osób na kwarantannie - po dwóch tygodniach szkoły

Najnowszy artukuł na ten temat

Raport sanepidu 22.10.2020 (czwartek)

We wrześniu uczniowie wrócili do stacjonarnego nauczania.
We wrześniu uczniowie wrócili do stacjonarnego nauczania. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

63 uczniów i nauczycieli zakażonych koronawirusem, 679 osób na kwarantannie i 35 wniosków o zmianę trybu nauczania - tak wyglądały pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego w Trójmieście w czasie pandemii koronawirusa. We wrześniu do trójmiejskich szkół wróciło ponad 110 tys. uczniów i kilka tys. nauczycieli.Jak oceniasz powrót do stacjonarnej nauki?

bardzo dobrze 33%
dobrze, ale nie wierzę, że to długo potrwa 44%
bardzo źle 23%
zakończona Łącznie głosów: 1821
Po niemal dwóch tygodniach nauki w Trójmieście jak na razie 35 szkół wnioskowało o zmianę trybu nauczania - 16 w Gdańsku i 19 w Gdyni. Tylko 19 otrzymało pozytywną decyzję państwowego powiatowego inspektora sanitarnego - 8 w Gdańsku i 11 w Gdyni.

Z kolei w SP 10 działającej przy Szpitalu Dziecięcym Polanki wprowadzono tryb hybrydowy ze względu na specyfikę szkoły działającej przy szpitalu (wychowawcy ze szkoły nie mogą kontaktować się bezpośrednio z pacjentami, dlatego zajęcia odbywają się w systemie hybrydowym).

Zakażenia i kwarantanna w szkołachWedług danych pomorskiego sanepidu w ciągu pierwszych dwóch tygodni nauki od 1 do 15 września wśród uczniów stwierdzono 50 przypadków zakażenia koronawirusem - 15 w Gdańsku, 33 w Gdyni i 2 w Sopocie.

Z kolei wśród nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 było 13 osób - 11 w Gdańsku i 2 w Gdyni.

Koronawirus - wszystkie informacje z TrójmiastaW związku z tym wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi, zostały objęte kwarantanną - do tej pory było to 556 uczniów - 135 w Gdańsku, 411 w Gdyni i 10 w Sopocie - oraz 123 nauczycieli - 41 w Gdańsku, 81 w Gdyni i 1 w Sopocie.

Aktualnie na kwarantannie przebywa 475 uczniów (72 - Gdańsk, 396 - Gdynia, 7 - Sopot) i 89 nauczycieli (9 - Gdańsk, 80 - Gdynia).

Czytaj też: VI LO w Gdyni ze zdalnym nauczaniem. Zakażony uczeń klasy maturalnej

Zakażenia dotyczą głównie szkół średnich. W Gdyni to VI, II LO, Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II. Z myślą o uczniach, nauczycielach i rodzicach, których dotyka problem zakażeń bądź kwarantanny, Gdynia uruchomiła Telefoniczny Punkt Konsultacyjny. Działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. Pod nr. tel. 58 626 26 26 czekają psychoterapeuci gdyńskich poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Czytaj też: Profilaktyka przeciwwirusowa. Jak szkoły i przedszkola walczą z wirusem?

W Gdańsku to m.in. SP 59, V LO oraz niepubliczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Edukacyjnego Vizja.

Opinie (96) 1 zablokowana

 • Tym bardziej, ze wykrywana jest tak naprawde moze 10% zakazonych, wiec te kwarantanny sa kompletnie bez sensu.

  • 21 2

 • zatrzymać pandemię! ten pseudo problem!!!!

  dzieci do szkól
  rodzice do pracy
  emeryci na spacery do parków

  maseczki oczywiście w śmietnik..i tak są warte tyle co śmieć

  • 48 18

 • Po ortografii wołającej o pomstę do nieba mniemam ze Twoi nauczyciele stale strajkują...

  • 12 10

 • W ten sposób pod pozorem koronawirusa ....

  .... można zamknąć w domowym więzieniu dowolnie wybraną osobę ! Bo każdy z nas jest chory bezobjawowo ! Ja mam teraz bezobjawowy katar i chodzę bezobjawowo zasmarkany .

  • 39 7

 • Nie ma takiej choroby jak przeziębienie, albo grypa. Jest Covid-19. COVID-19!!!

  • 12 8

 • Przecież jest!

  • 10 0

 • a gdzie najważniejsza informacja???

  Ile z tych osób ma objawy choroby, po jakim czasie, jakie objawy itp. Na pewno nie podadzą, bo by wyszło, że kilka osób ma lekki katar i tyle. Tak samo jak nie mówią, że każdy polski szpital ma leki na półce na koronę

  • 27 6

 • Ja mam pretensje do tego co wymyśla te procedury kwarantanny. Ludzie nawet nie chorują tylko są nosicielami, to co to za wirus. Nie powinno być tak, że jedna osoba zakażona, nawet nie chora i kilkaset zdrowych siedzi w domu

  • 16 5

 • A jednym z tych obostrzeń

  był zakaz protestowania przeciwko korupcji i nadużyciom władzy.

  • 23 3

 • Podnoszenie jakosci nauczania powinno sie zaczac od wprowadzenia egzaminow do szkol srednich i obnizenia zdawalnosci matury do 50%. Zyskaliby na tym wszyscy. Rowniez slabsi uczniowie, bo teraz wpuszcza sie ich w maliny wmawiajac im, ze kazdy moze skonczyc studia i pozniej znalezc dobra prace. Mamy przez to wysyp sfrustrowanych magistrow na kasach w sklepach. Ci ludzie doskonale by sobie poradzili jako fryzjerzy, kafelkarze czy hydraulicy (prosze sie nie czepiac - to tylko przyklady) ale za mlodu uwierzyli w mit wyzszego wyksztalcenia. Uczelnie powinny przygotowywac do pracy naukowej a nie do pracy z wordem przy komputerze. Do tego wystarczy kazda szkola srednia.

  • 21 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane