Wiadomości

stat

Osiem ton ubrań zebrali w "Szafie Dobra"

Pomysł był prosty: dajemy drugie życie ubraniom, których już nie potrzebujemy i sprawiamy, że zwykła szafa pomieści wiele "dobra". W akcji wzięło udział tysiące osób. Udało się zebrać aż osiem ton ubrań, które trafiły do gdańskiej Fundacji Droga. To właśnie fundacja zadbała o to, by otrzymali je najbardziej potrzebujący już od pierwszych dni trwania charytatywnej zbiórki.O akcji "Szafa Dobra" pisaliśmy nieco ponad miesiąc temu. Wstępnie szafy miały być tylko dwie: w Gdyńskim Centrum Filmowym oraz w gdańskiej Ikei, ale jeszcze na początku akcji przyłączył się też Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska. Akcja, która trwała zaledwie miesiąc zdecydowanie przekroczyła oczekiwania pomysłodawców. Zebrano aż ok. ośmiu ton ubrań.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczone zarówno wynikami, jak i przebiegiem całej akcji - mówi Patrycja Krogul, kierownik marketingu Ikea Gdańsk. - To był nasz autorski pomysł na lokalną akcję charytatywną i jesteśmy bardzo dumne z ludzi, którzy się do tej akcji przyłączyli. Okazało się, że niewiele trzeba, aby wykrzesać z ludzi samo dobro. Dziękujemy mieszkańcom Trójmiasta za zaangażowanie. Cieszymy się, że udało nam się do tej inicjatywy zachęcić Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska.
W ciągu miesiąca udało się zebrać osiem ton ubrań.
W ciągu miesiąca udało się zebrać osiem ton ubrań. mat. prasowe
Fizycznie "Szafy Dobra" po zakończeniu akcji trafiły do Fundacji Droga, która przekaże je potrzebującym. Fundacja od ponad 15 lat zajmuje się pomaganiem.

- Muszę przyznać, że akcja zainicjowana przez gdańską Ikeę zakończyła się ogromnym sukcesem. Można powiedzieć nawet o "klęsce urodzaju", ale zapewniam, że wszystkie rzeczy, które mogły nadal służyć innym zostały przekazane najbardziej potrzebującym. Przeglądamy je, segregujemy i przekazujemy sukcesywnie do ośrodków dla bezdomnych, Domu Samotnej Matki czy MOPS. Pracę ułatwiało zacznie to, że wiele osób przekazywało wyprane, ułożone i opisane ubrania - dla osób obdarowanych to ważne okazanie szacunku - mówi Tadeusz Len, prezes Zarządu Fundacji Droga.
Jak dodaje, cześć darczyńców zgłaszała się bezpośrednio do Punktu Charytatywnego w Gdańsku, przy ul. De Gaulle'a 13 zobacz na mapie Gdańska, do którego przez cały rok można przekazać nie tylko niepotrzebne ubrania, koce, ręczniki ale również artykuły gospodarstwa domowego i wszystko co jest jeszcze w dobrym stanie i może posłużyć innym.

Dla ludzi i planetyIdeą akcji była pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych, ale i naszej planety.

- Okazało się, że wielu ludziom bliska jest idea odpowiedzialności za naszą planetę. W prosty sposób nadaliśmy ubraniom drugie życie i pomogliśmy potrzebującym. Nawiązaliśmy przez nią również do naszej centralnej kampanii #przydasie, która zwracała uwagę na problem nadmiaru rzeczy. Jestem przekonana, że dzięki tej akcji zmniejszyliśmy nasz ślad ekologiczny i choć trochę odciążyliśmy planetę - mówi Blanka Gniewkowska, specjalista ds. marketingu Ikea Gdańsk.

Opinie (46)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to: