• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Afro Stage Workshops - Święto muzyki Zachodniej Afryki

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury z radością zaprasza na Święto muzyki i tańca Zachodniej Afryki. W programie dwa dni intensywnych warsztatów DJEMBE, afro i dundun dance oraz warsztaty gry na dundunach. Wszystko to w wykonaniu prawdziwego wirtuoza djembe - Paula Grocotta, wybitnych tancerek afro - Aniki Kamińskiej i Kasi Makowieckiej oraz trójmiejskiego człowieka orkiestry - niezwykłego instruktora afro dźwięków - Marka Malinowskiego. A na deser warsztaty prowadzone przez tancerki z zespołu Nandaloo oraz Jam session z muzykami z zespołu Cocodjembe i Nandaloo. Wejdźmy w nowy rok z pokładem energii!

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 18:00

bilety 50-145-225 zł
TANIEC AFRYKAŃSKI jest niezwykle energiczną formą ekspresji. Wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego "kontaktu z ziemią", przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie! Taniec w rytm bębnów jest naturalnym odruchem. Muzyk i tancerz stanowią nierozerwalną część, uzupełniają się i wypełniają nawzajem. Ich "rozmowa" wyrażona przez taniec i muzykę jest najpiękniejszą rozmową bez słów.

Warsztaty AFRO DANCE przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących oraz tych, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z tańcem afrykańskim! Na warsztatach będziemy się uczyć choreografii inspirowanych baletem afrykańskim, a to wszystko do tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djembe.

Podczas warsztatów energiczny akompaniament bębnów na żywo zapewnią muzycy z zespołu Cocodjembe!

DUNDUN DANCE czyli żywiołowy taniec i granie na bębnach jednocześnie. Efektowna technika znana przede wszystkim z zachodnio-afrykańskich baletów.

Warsztaty poprowadzi Anika Kamińska wraz z muzykami z zespołu Cocodjembe oraz Moribaya.

Na zajęcia ubierzcie wygodne ubrania nie krepujące ruchów oraz wodę, bo będzie gorąco!

UWAGA! Tańczymy na boso!

PROGRAM IMPREZY:

PIĄTEK 20.01.2017


20:00 - 21.15 Warsztat Afro z Kasią Makowiecką

21.15 - 22.15 Warsztat Afro z tancerkami Nandaloo

22.15 - 1.00 - Open jam session muzyczny prowadzony przez muzyków Cocodjembe i tancerki Nandaloo


SOBOTA 21.01.2017

11:00 - 12:30 Warsztat Dundun z Markiem Malinowskim

12:45 - 14:15 Dundun dance z Aniką Kamińską, z muzyką na żywo (muzycy z Moribaya i Cocodjembe)

14.45 - 16.15 Afro dance z Aniką, z muzyką na żywo (muzycy z Moribaya i Cocodjembe) (sala widowiskowa)

14.45-16.16 Djembe dla średnio i zaawansowanych z Paulem Grocottem (sala nr 19)

16.30 - 17.45 Djembe dla początkujących i średnio zaawansowanych z Paulem Grocottem


INFORMACJE O INSTRUKTORACH I ARTYSTACH:

ANIKA KAMIŃSKA


Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży na Kubę i do Afryki. Tańca afrykańskiego uczyła się w Mali u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy afrykańskich mieszkających w Europie. Prowadzi regularne zajęcia z tańca i gry na bębnach w Warszawie, oraz weekendowe warsztaty w całej Polsce, a także liczne warsztaty w ramach festiwali (OFCA- Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny, Slot Art. Festiwal, Drum Djemboree, S16 - Festiwal Siarki i Ognia). Udzielała się lub udziela się do dziś w zespołach i projektach: Moribaya, Madrugada, Balkan Sevdah, Viaje Al Tambor, Ces't Ca' , SHO Afryka.

PAUL GROCOTT


Pochodzi z Perth w Australii. Od 10 lat gra na bębnach djembe i dun dun, i od 5 lat na balafonie. W tym czasie poszukiwania muzyczne zaprowadziły go do Burkina Faso, Ghany i dwukrotnie do Gwinei. W Gwinei uczył się od mistrzów muzyki afrykańskiej takich jak: Koungbana Konde, Bolokada Konde i Tonton Sylla i wielu innych.
Obecnie mieszka w Czechach i jest członkiem zespołu Tubabu i Kobiri Mouna Orchestra. Przez wiele lat był członkiem najbardziej znanej czeskiej grupy bębniarskiej Camara. Regularnie grywa na warsztatach tańca afrykańskiego w różnych miastach Europy.

MORIBAYA

Moribaya to grupa artystów, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie ludów Malinke oraz Susu, zamieszkujących tereny odległych Gwinei i Mali. Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki oraz krajów Europy by pobierać lekcje od mistrzów muzyki i tańca afrykańskiego, co owocuje licznymi nawiązaniami do tradycyjnych fraz granych na bębnach oraz autentycznych kroków tanecznych.

KASIA MAKOWIECKA

Tańczy od dziecka. Początkowo taniec współczesny, z czasem pojawiła się fascynacja tańcem afrykańskim i jogą. Zmysłowość i wyzwolenie jakie niesie ze sobą żywiołowy taniec afro dance w połączeniu z przeszywającym rytmem bębnów sprawiły, że to jedna z jej ulubionych form ekspresji. Szkoliła się pod okiem wybitnych tancerzy afrykańskich m.in. w Djoniba Dance Centre w Nowym Jorku oraz podczas warsztatów organizowanych w Polsce. Na co dzień uczy ashtanga jogi w warszawskiej szkole YogaRepublic.pl oraz regularnie wraca do swojej ulubionej Ashtanga Yoga Shala Sopot, której jest prekursorką.
W wolnych chwilach podróżuje i pisze piosenki jako seeme

COCODJEMBE

Skład zespołu tworzy sześcioro pasjonatów afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wszyscy jesteśmy mocno związani z Trójmiastem, tu mieszkamy, gramy oraz prowadzimy warsztaty. W naszej muzyce łączymy afrykańskie dziedzictwo ze słowiańskim temperamentem. Tradycyjne instrumentarium Afryki Zachodniej i rytmy z tamtych rejonów wraz z ich dynamicznymi aranżacjami, dostarczają wspaniałych wrażeń i porywają do energetycznego tańca.
Występy zespołu Cocodjembé to niesamowicie żywiołowe doświadczenie. Piękne kompozycje stworzone z naturalnych dźwięków dundunów, djembe, djabare oraz dzwonków zabierają nas w podróż do korzeni muzyki i kolebki ludzkości. Tu każdy rytm opowiada inną historię, każdy rytm ma swą moc, w której zaklęty jest ogrom kultury plemiennej, każdy rytm ma swoistą dla siebie intencję.

NANDALOO
Kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe. Nandaloo w języku Mandinke oznacza "lekarstwo". Taniec afrykański i gra na bębnach może działać jak panaceum, które wyzwala radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i zbliżyć do swojej prawdziwej natury. Dla nas, taniec i muzyka afrykańska to sposób na wyrażanie siebie, afirmowanie życia oraz wybudzenie energii, którą chcemy się z Wami dzielić!

Zapraszamy też na regularne zajęcia w Scenie
www.scenamuzyczna.pl https://www.scenamuzyczna.pl/wydarzenia

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 - 50 zł
ZAJĘCIA Z ANIKĄ:
1 WEJŚCIE – 30 zł , 2 WEJŚCIA - 50 zł
ZAJĘCIA Z KASIĄ
1 WEJŚCIE - 25 ZŁ
ZAJĘCIA Z NANDALOO
1 WEJŚCIE - 5 ZŁ
ZAJĘCIA Z PAULEM
1 WEJŚCIE - 30 ZŁ, 2 WEJŚCIA - 50 ZŁ
ZAJĘCIA Z MARKIEM
1 WEJŚCIE - 20 ZŁ
WSTĘP NA JAM SESSION 5 ZŁ

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel kamienny jest skałą pochodzenia...?

 

Najczęściej czytane