stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Akademia Experymentu: Ptasie podróże

Wykłady Akademii Experymentu prowadzone są przez wykładowców akademickich oraz entuzjastów nauki, którzy potrafią swą wiedzą zaciekawić, a stylem prowadzenia prelekcji zmotywować Małych Odkrywców do dalszego działania i poszukiwania dalszych informacji.

12 maja 2018 "Pan Kulka w niezwykłym świecie ptasich podróży"
prowadzenie Katarzyna Rosińska, Prezes Zarządu Fundacji Akcja Bałtycka, założycielka Stowarzyszenia Trójwiejska, edukatorka przyrodnicza.

Indeksy, zadania domowe, naukowe doświadczenia i eksperymenty - wszystko to w ramach Akademii Experymentu z sukcesem prowadzonej przez gdyński Experyment już od 8 lat. W każdym semestrze Akademii bierze udział około 300 uczestników - dzieci w wieku od 6 do 12 lat razem z opiekunami. W trakcie interaktywnych wykładów trójmiejscy wykładowcy z uczelni wyższych i pasjonaci nauki w przystępny sposób opowiadają o swoich zainteresowaniach, prezentując przy tym doświadczenia naukowe, i pokazy  angażujące dzieci.

Każdy wykład trwa 45 min.

6-8-latki - godz. 10.00
9-12-latki - godz. 11.15

- Ogromne powodzenie, jakim cieszą się wykłady w ramach Akademii Experymentu to dowód na to, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice i dziadkowie cenią taki sposób wspólnego spędzenia czasu - mówi Małgorzata Daniluk, koordynatorka programu z Centrum Nauki Experyment.

W trakcie zbliżającego się semestru letniego mali entuzjaści nauki spotkają się m.in. z:

Pawłem Zagańczykiem, założycielem kwartety muzycznego Zagan Acoustic, który wprowadzi uczestników w świat dźwięków - młodzi naukowcy dowiedzą się m.in. czym jest rondo, nokturn czy bagatela.

Dr inż. Maria Przewłócką z Politechniki Gdańskiej, która poza prezentacją poświęconą skałom i procesom geologicznym przygotowała dla małych studentów mini wystawę skał i minerałów.

Katarzyną Rosińską, absolwentką Biologii na Uniwersytecie Gdańskim, od wielu lat zajmującą się edukacją przyrodniczą, która zabierze dzieci w podróż śladami ptasich wędrówek.

Szczegółowy program Akademii Experymentu można znaleźć TUTAJ

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    68 zł
Cena 68 zł obejmuje 1 semestr, czyli 4 wykłady (opłata dotyczy zarejestrowanego dziecka, opiekun nie ponosi dodatkowych kosztów)

Sprzedaż biletów na semestr letni rozpocznie się 5 marca, o godzinie 8.00 rano. Bilety będą dostępne na stronie internetowej experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel kamienny jest skałą pochodzenia...?