stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Akademia Experymentu

Wykłady Akademii Experymentu prowadzone są przez wykładowców akademickich oraz entuzjastów nauki, którzy potrafią swą wiedzą zaciekawić, a stylem prowadzenia prelekcji zmotywować Małych Odkrywców do dalszego działania i poszukiwania dalszych informacji.

Akademia 13 +

gru 15

sobota, godz. 11:30 - 13:00

Gdynia,
bilety 34 zł

Koszt sukcesu - spotkanie

gru 17

poniedziałek, godz. 17:30 - 20:00

Gdynia,
Wstęp wolny


16 czerwca 2018 - zakończenie semestru - Pan Kulka zostaje mistrzem po spotkaniu z zegarmistrzem
prowadzenie Robert Chełminiak - zegarmistrz pasjonat z Włocławka, miłośnik swojego zawodu i zabytkowych Volkswagenów.

Indeksy, zadania domowe, naukowe doświadczenia i eksperymenty - wszystko to w ramach Akademii Experymentu z sukcesem prowadzonej przez gdyński Experyment już od 8 lat. W każdym semestrze Akademii bierze udział około 300 uczestników - dzieci w wieku od 6 do 12 lat razem z opiekunami. W trakcie interaktywnych wykładów trójmiejscy wykładowcy z uczelni wyższych i pasjonaci nauki w przystępny sposób opowiadają o swoich zainteresowaniach, prezentując przy tym doświadczenia naukowe, i pokazy  angażujące dzieci.

Każdy wykład trwa 45 min.

6-8-latki - godz. 10.00
9-12-latki - godz. 11.15

- Ogromne powodzenie, jakim cieszą się wykłady w ramach Akademii Experymentu to dowód na to, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice i dziadkowie cenią taki sposób wspólnego spędzenia czasu - mówi Małgorzata Daniluk, koordynatorka programu z Centrum Nauki Experyment.

W trakcie zbliżającego się semestru letniego mali entuzjaści nauki spotkają się m.in. z:

Pawłem Zagańczykiem, założycielem kwartety muzycznego Zagan Acoustic, który wprowadzi uczestników w świat dźwięków - młodzi naukowcy dowiedzą się m.in. czym jest rondo, nokturn czy bagatela.

Dr inż. Maria Przewłócką z Politechniki Gdańskiej, która poza prezentacją poświęconą skałom i procesom geologicznym przygotowała dla małych studentów mini wystawę skał i minerałów.

Katarzyną Rosińską, absolwentką Biologii na Uniwersytecie Gdańskim, od wielu lat zajmującą się edukacją przyrodniczą, która zabierze dzieci w podróż śladami ptasich wędrówek.

Szczegółowy program Akademii Experymentu można znaleźć TUTAJ

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    68 zł
Cena 68 zł obejmuje 1 semestr, czyli 4 wykłady (opłata dotyczy zarejestrowanego dziecka, opiekun nie ponosi dodatkowych kosztów)

Sprzedaż biletów na semestr letni rozpocznie się 5 marca, o godzinie 8.00 rano. Bilety będą dostępne na stronie internetowej experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Poziom:

O chorobach cywilizacyjnych można powiedzieć, że: