- 1 Centrum Sportowe w Gdyni coraz bliżej (19 opinii)
- 2 Atrakcje dla rodzin w Gdańsku na Dzień Matki (7 opinii)
- 3 Ruszyła rekrutacja do szkół średnich 2023/24 (120 opinii)
- 4 Egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki (67 opinii)
- 5 Egzamin ósmoklasisty 2023 z angielskiego (67 opinii)
Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych - studia z przyszłością
1 czerwca 2023 roku już po raz 22. Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych uruchomi rekrutację na studia na przyszły rok akademicki. Z tego względu w miniony piątek, 24 marca, odbyły się Dni Otwarte połączone z wycieczką po Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, w trakcie których uczniowie klas maturalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać specyfikę poszczególnych kierunków studiów.
O godzinie 10:30 drzwi Akademii stanęły otworem dla uczniów szkół średnich z Elbląga i regionu. Tegorocznych maturzystów w murach uczelni przywitali studenci różnych kierunków, którzy pełnili rolę przewodników w trakcie wyprawy po akademii.
Pokazy, trenażery i symulatory
Na początku zwiedzania odwiedzający uczelnię maturzyści mogli zobaczyć od środka specjalistyczne pojazdy Policji, Straży Pożarnej czy Żandarmerii Wojskowej. Ta ostatnie formacja wsparła pokaz specjalistycznymi trenażerami i symulatorami. Można też było porozmawiać z panią negocjator z elbląskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej i dowiedzieć się więcej o specyfice tej służby.
Pokaz uzbrojenia i broni strzeleckiej przygotowała Służba Więzienna oraz 43. Batalion Piechoty Lekkiej Obrony Terytorialnej z Braniewa. Przedstawiciele tych służb zapoznali także młodzież ze specyfiką wykonywanych zadań. Swoje stoiska promocyjne przygotowała Służba Celno-Skarbowa oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Elblągu.
Kolejnym punktem w trakcie poznawania naszej Akademii od podszewki była sala fokusowa z lustrem fenickim (zwanym popularnie weneckim), w której studenci psychologii zaprezentowali przykładowy przebieg zajęć, z wykorzystaniem narzędzi w formie testów psychologicznych. Na tym etapie zwiedzania uczniowie zapoznali się również z możliwościami sali mikroskopowej oraz laboratorium komputerowego, które dedykowane są nowo otwartemu kierunkowi lekarskiemu.
Zobacz relację z dnia otwartego Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych
Uczelnia z perspektywy studentów i wykładowców
Po zwiedzeniu jednego z budynków Akademii uczniowie mieli okazję spotkać się ze studentami, wykładowcami i pracownikami poszczególnych wydziałów: Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, Wydziały Nauk o Zdrowiu i Wydziału Lekarskiego. W trakcie tych spotkań zostały zaprezentowane oferty studiów poszczególnych wydziałów, przybliżono uczniom specyfikę poszczególnych kierunków studiów, a także korzyści i możliwości, jakie daje ich ukończenie i uzyskanie tytułu licencjata lub magistra.
Wspomniane informacje zostały omówione z dwóch perspektyw. Z jednej strony wykładowcy przybliżyli merytoryczny wymiar studiowania, studenci natomiast przedstawili swoją perspektywę zdobywania wyższego wykształcenia w murach akademii. W trakcie rozmów z uczniami pojawiły się między innymi informacje na temat praktycznego wymiaru studiów, szerokiej oferty stypendialnej, a także możliwości skorzystania z udziału w programie Erasmus + czy organizowanego już po raz 4 programu szkolenia wojskowego w ramach "Legii Akademickiej". Uczniowie uczestniczyli również w zorganizowanych zajęciach z wykorzystania Walizki oględzinowej, które na co dzień odbywają się na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej
Bardzo ważnym punktem w poznawaniu naszej akademii, dedykowanym przede wszystkim naukom medycznym i naukom o zdrowiu, było zapoznanie się z funkcjonującym od 2019 roku Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. To właśnie tutaj, młodzież uczestnicząca w Dniach Otwartych mogła zapoznać się z częścią akademii, w której wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne zdobywają przyszli lekarze, pielęgniarki, położne i ratownicy medyczni.
Studenci kierunku lekarskiego oraz przyszli ratownicy medyczni, pielęgniarki i położne pokazywali tegorocznym maturzystom możliwość kształcenia według najnowszych standardów i technologii z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki, objawy i otoczenie zdarzeń medycznych. To właśnie, jak podkreślali studenci, daje możliwość zdobywania wiedzy w praktyce, w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotkają ich w późniejszej pracy.
Wyprawa po uczelni zakończyła się w głównym holu Akademii, gdzie uczniowie otrzymali drobne upominki i życzenia połamania piór na egzaminie dojrzałości.
Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim wspaniałym uczniom oraz ich opiekunom, którzy obdarowali nas mnóstwem pozytywnej energii. Dziękujemy również naszym partnerom, którzy uświetnili swoją obecnością to wydarzenie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Dni Otwartych Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.
* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł
Opinie (2)
-
2023-03-29 10:21
w obecnej sytuacji, to jedna z nielicznych branż
której chatgpt4 nie zaora no i z każdym rokiem przybywa starszych i chorych, a urodzeń coraz mniej. Robota gwarantowana, oby zarobki były lepsze
- 1 7
-
2023-03-29 14:44
A jaki tytuł się uzyskuje po tej uczelni i jaka specjalnością mogą się pochwalić absolwenci tej uczelni? Jakie lektoraty oferują i jakie przedmioty?
- 5 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.