stat
Impreza już się odbyła

Ambasador Nowej Europy | Wspólnota pogranicza

Zapraszamy do udziału w uroczystej gali wręczania nagrody w konkursie wydawniczym Ambasador Nowej Europy i towarzyszącej jej debacie. Gościem specjalnym jest Krzysztof Czyżewski (Fundacja Pogranicze, Sejny), autor zbioru esejów pt. "W stronę Xenopolis". To właśnie ta publikacja wygrała rywalizację pośród 79 tytułów, zgłoszonych przez 37 wydawnictw w VIII edycji konkursu. Do dyskusji z laureatem siądą Łukasz Galusek (Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków) i Basil Kerski (Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk), a roli moderatorki podjęła się Iwona Reichardt, (Kolegium Europy Wschodniej, Wrocław).

lip 3

sobota

Sopot
Na zaproszenie
sie 21

sobota, godz. 20:00

bilety 40 zł
przedsprzedaż 30 zł
Wszystko odbywa się w gościnnych progach Biblioteki Europejskiego Centrum Solidarności i będzie transmitowane online.

Nagrodzona książka została wydana w serii książkowej Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie w serii Biblioteka Europy Środka.
Krzysztof Czyżewski | praktyk idei, pisarz, reżyser, współtwórca Fundacji Pogranicze oraz Ośrodka Pogranicze sztuk, kultur, narodów w Sejnach, autor książki W stronę Xenopolis zwycięskiej publikacji konkursu AMBASADOR NOWEJ EUROPY 2019

Łukasz Galusek | architekt i wydawca specjalizujący się w kulturze i sztuce Europy Środkowej, zastępca dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, wydawcy zwycięskiej książki

Basil Kerski | menadżer kultury, redaktor, politolog i eseista, dyrektor ECS
prowadząca

Iwona Reichardt | politolożka, członkini zarządu Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu i zastępczyni redaktora naczelnego New Eastern Europe.

Zbiór esejów Krzysztofa Czyżewskiego W stronę Xenopolis to prawdziwa perła na polskim rynku wydawniczym. Książka jest zapisem erudycji, przenikliwości, trafnych diagnoz przez ostatnie kilka dekad stawianych przez praktyka idei działającego na styku czterech obszarów geograficznych o laureatce tytułu AMBASADOR NOWEJ EUROPY 2019 mówi dr Arkadiusz Smagacz, członek kapituły i kierownik Wydziału Biblioteki w ECS. Publikacja wygrała rywalizację z 78 innymi tytułami, zgłoszonymi przez 37 wydawnictw.

RejestracjaOd ośmiu lat każdą edycję konkursu wydawniczego AMBASADOR NOWEJ EUROPY wieńczyła gala wręczenia nagród oraz spotkanie z laureatami: autorem zwycięskiej publikacji oraz jej wydawcą. Uroczysty moment celebracji edycji za rok 2019 był wielokrotnie przekładany z powodu pandemii. Tym serdeczniej zapraszamy na finałowy moment wręczenie nagrody oraz debatę, której przyczynkiem jest zwycięski zbiór esejów Krzysztofa Czyżewskiego W stronę Xenopolis.

Nagroda AMBASADOR NOWEJ EUROPY przyznawana jest corocznie za najlepszą publikację wydaną w języku polskim, która w sposób nowatorski przedstawia historyczne procesy lub aktualne doświadczenia Europejczyków, obserwowane z poziomu relacji społecznych i aktywności obywatelskich, zachodzących w obszarach kultury, edukacji, polityki i gospodarki. Książka musi być opublikowana przez polskie wydawnictwo.

Organizatorami konkursu są: Europejskie Centrum Solidarności i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do kości płaskich u człowieka zaliczamy:

 

Najczęściej czytane