stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ambermart - Międzynarodowe Targi Bursztynu (6 opinii)

Już nie w starym centrum targowym w Oliwie, ale w nowym Centrum AMBEREXPO przy bursztynowym stadionie piłkarskim w Gdańsku Letnicy, odbędą się tegoroczne 13. Międzynarodowe Targi Bursztynu AMBERMART w dniach 6-8 września.

Targi Małych Wydawców

paź 20

niedziela, godz. 13:00, - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Targi Młodej Pary

lis 10

niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
Swój udział w targach zapowiedziało ponad 140 wystawców z Polski i Litwy. W roku 2011 targi odwiedziło niemal 3 tys. osób z 28 krajów - tym razem spodziewamy się większej niż w poprzednich latach frekwencji zarówno wystawców jak i kontrahentów oraz zwiedzających, którymi niewątpliwie powoduje ciekawość zmian - przyznaje Ewa Rachoń, komisarz targów AMBERMART. - Po raz pierwszy nasze targi odbędą się bowiem w nowym centrum wystawienniczo-kongresowym MTG nazwanym na cześć bursztynu AmberExpo.

Targi AMBERMART zainaugurują trzyletni branżowy program promocji eksportu realizowany w oparciu o środki Unii Europejskiej przez konsorcjum "Bursztyn. Skarb Polski".

To gdańsko-warszawska inicjatywa uznana przez Ministerstwo Gospodarki za najkorzystniejszą koncepcję promocji branży jubilersko-bursztynniczej. Wspólna oferta Międzynarodowych Targów Gdańskich, Krajowej Izby Bursztynu, Międzynarodowego Centrum Targowego z Warszawy oraz gdyńskiej spółki S&A, największej polskiej firmy bursztynniczej, to owoc kilkuletnich starań całego środowiska oraz władz Gdańska o umieszczenie branży jubilersko-bursztynniczej na liście dziedzin promujących polską gospodarkę.

Ministerstwo przeznaczyło prawie siedem milionów złotych na działania promocyjne podczas targów zagranicznych organizowanych w Monachium, Vicenzie, Tucson, Las Vegas i Hong Kongu oraz krajowych w Gdańsku i Warszawie. W ramach kampanii planuje się również zorganizowanie m.in. światowego kongresu bursztynu w Gdańsku, wizyty studyjnej dziennikarzy, misji kupieckich, a także akcji promocyjnej w prasie i na billboardach, międzynarodowych warsztatów bursztynniczych, wydanie kolejnych edycji Trend Booka oraz pokazy mody i biżuterii. Pierwszy z tych pokazów będzie można zobaczyć na targach AMBERMART.

W trakcie targów będzie można również obejrzeć m.in.: pokazy biżuterii, biżuterię autorską w Galerii Projektantów, zapoznać się z relacją z konkursu dla młodzieży "Szkoła na Bursztynowym Szlaku" zorganizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników.

Targom towarzyszą będą również: Laboratorium Bursztynu, gdzie rzeczoznawcy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników i pracownicy naukowi Muzeum Ziemi PAN oraz Politechniki Gdańskiej identyfikować będą bursztyn, wystawa wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej oraz wystawa inkluzji roślinnych i zwierzęcych w bursztynie prezentowana przez Muzeum Inkluzji w Bursztynie przy Uniwersytecie Gdańskim.

Promować będziemy także najnowszą książkę "Bursztyn w Polsce i na świecie" autorstwa prof. Barbary Kosmowskiej-Ceranowicz, geologa z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, przyjaciela targów bursztynniczych w Gdańsku,

Niewątpliwą atrakcją pozostaje święto ulicy Mariackiej, kiedy w sobotni wieczór (8 września od godz. 17.00) opowieści o uliczce, sztuce i historii zawładną bursztynową ulicą zamieniając ją w galerię i salę koncertową. Tego wieczoru niemal na każdym przedprożu odbywać się będą koncerty, wernisaże, warsztaty kreatywne, spotkania literackie.

Jesienne targi AMBERMART otwarte są dla zarówno dla profesjonalistów jak i szerokiej publiczności.
To prawdziwa gratka, bowiem biżuterie oraz precjoza z bursztynem i kamieniami kolorowymi można nie tylko podziwiać, ale i porozmawiać z twórcami, spytać naukowców o metody rozpoznawania bursztynu i zaopatrzyć się w literaturę.

Patronat Honorowy nad targami AMBERMART sprawują: Minister Gospodarki oraz Prezydent Miasta Gdańska. Targom partnerują: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu oraz Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

13. Międzynarodowe Targi Bursztynu
Gdańsk, 6-8 września 2012
ul. Żaglowa 11, Gdańsk

godziny otwarcia
czwartek - piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-17:00
Bilet wstępu: 10 zł


Program:

6 września, czwartek

11:00 Otwarcie targów
Ogłoszenie wyników konkursu dla internautów Amber Gallery portalu amber.com.pl oraz MTG SA
13:00 Szkoła na Bursztynowym Szlaku - prezentacja prac nadesłanych na międzynarodowy konkurs dla młodzieży zorganizowany Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników - dr. Elżbieta Sontag
14:00 Losowanie nagród w Konkursie Publiczności na najładniejszy komplet biżuterii z bursztynem
15:00 Spotkanie autorskie z prof. Barbarą Kosmowską-Ceranowicz, promocja książki "Bursztyn w Polsce i na świecie" Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

7 września, piątek

12:00 Pokazy biżuterii
14:00 Losowanie nagród w Konkursie Publiczności na najładniejszy komplet biżuterii z bursztynem
19:00 Spotkanie z mistrzem - Bogdan Mirowski
Muzeum Bursztynu, Targ Węglowy 26

8 września, sobota

13:00 Losowanie nagród i ogłoszenie wyników Konkursu Publiczności na najładniejszy komplet biżuterii z bursztynem i losowanie nagród
17:00 - 22:00 Mariacka pod Gwiazdami - Święto ulicy Mariackiej - spotkanie ze sztuką i bursztynem na ul. Mariackiej w Gdańsku zapraszają wszystkie galerie, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Międzynarodowe Targi Gdańskie


Targom towarzyszą:

- Laboratorium Bursztynu - identyfikacja bursztynu prowadzona przez rzeczoznawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników i pracowników naukowych Muzeum Ziemi PAN oraz Politechniki Gdańskiej B.502

- Wystawa wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej B.502

- Wystawa inkluzji roślinnych i zwierzęcych w bursztynie - Muzeum Inkluzji w Bursztynie przy Uniwersytecie Gdańskim B.504

- Księga Trendów 2012 + Projekt autorstwa dr Sławomira Fijałkowskiego, realizowany z inicjatywy Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku i Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu,

- Galeria Projektantów - biżuteria autorska prezentowana przez artystów plastyków
- Galeria Sztuki - malarstwo, rysunek, grafika, ceramika

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Atmosfera to: