stat
Wydarzenie już się odbyło

Antropocen: epoka (upadku) człowieka?

Stacja Kultura zaprasza na prelekcję ekologiczną "Antropocen: epoka (upadku) człowieka?", którą wygłosi dr Dawid Weisbrodt (Uniwersytet Gdański).

Współcześnie próżno szukać na Ziemi ekosystemu, który nie nosi piętna oddziaływania człowieka. Olbrzymia skala obserwowanych zmian środowiska stała się przyczynkiem do wydzielenia nowej epoki geologicznej antropocenu. Wedle wielu badaczy skutki tych zaburzeń mogą mieć olbrzymi wpływ na globalne procesy gospodarcze i społeczne. Czy jednak po raz pierwszy nasz gatunek ulega presji zmian środowiskowych? Czy obecne ocieplenie, to chwilowa anomalia, czy może początek globalnej katastrofy? Jak obecna skala zmiany klimatu prezentuje się na tle zmian klimatycznych w poprzednich epokach geologicznych? Czy współczesne wymieranie gatunków zagraża także naszej cywilizacji? Czy człowiek, wykorzystując swój intelekt i olbrzymie zdolności adaptacyjne, będzie w stanie zapobiec katastrofie?

dr Dawid Weisbrodt - geograf, doktor nauk biologicznych w zakresie ekologii. Na co dzień zajmuje się badaniem długoterminowych zmian środowiska przyrodniczego.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?