Wiadomości

Anulują karę z biblioteki za wsparcie schroniska

Studentom WSB zostaną anulowane kary biblioteczne w zamian za wsparcie schronisk dla zwierząt.
Studentom WSB zostaną anulowane kary biblioteczne w zamian za wsparcie schronisk dla zwierząt. mat. WSB

Studentom zostaną anulowane kary biblioteczne w zamian za wsparcie schronisk dla zwierząt - to specjalna akcja biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Wystarczy naliczone kary pieniężne za przetrzymywanie książek wpłacić na konto jednego z wybranych schronisk - gdański "Promyk" oraz gdyńskie "Ciapkowo".Czy wspierasz bezdomne zwierzęta?

tak, mam adoptowane zwierzę ze schroniska 38%
tak, ale sporadycznie, gdy mam okazję 29%
tak, robię to regularnie 14%
nigdy tego nie robiłe(a)m, ale chętnie spróbuję 7%
nie i nie zamierzam 12%
zakończona Łącznie głosów: 168
Studenci często zapominają o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek w terminie. Teraz, wpłacając swoje kary na wskazane przez bibliotekę schroniska dla zwierząt, mogą anulować zaległości i przy okazji wesprzeć bezdomne zwierzęta.

Czytaj więcej o schronisku "Ciapkowo"

- Pomysł na akcję zrodził się z miłości do zwierząt. Sama jestem ich wielką miłośniczką i dumną właścicielką adoptowanych psów. Początkowo studenci, którzy mieli naliczone kary za przetrzymywanie książek, mogli je anulować, kupując nowe pozycje. Nie było to najlepsze rozwiązanie, gdyż dodatkowe zasoby znacznie przekroczyły magazynowe limity. Postanowiliśmy poszukać innego pomysłu i myślę, że nam się udało. Zaledwie w kilka godzin po ogłoszeniu akcji zgłosiło się do nas dwóch studentów z dowodami wpłat na wskazane schroniska dla zwierząt - mówi Monika Kucharczyk, dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Miejsca przyjazne zwierzętomWystarczy naliczoną kwotę kary za przetrzymywanie książek wpłacić na konto schroniska i w tytule przelewu koniecznie wpisać: "darowizna + numer albumu", a dowód wpłaty okazać w bibliotece osobiście lub za pośrednictwem maila - wówczas kara zostanie anulowana.

Czytaj więcej o schronisku "Promyk"

Akcja została wprowadzona z początkiem nowego roku akademickiego. Uczelnia liczy, że zostanie na stałe w regulaminie biblioteki.

Opinie (14)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Drzewa użytkowe to?