stat
Wydarzenie już się odbyło

Arkadiusz Staniszewski - wykład

Ostatni z cyklu wykładów "Architektura Gdańska" dotyczący gotyckiego kościoła św. Piotra i Pawła w ikonografii na przestrzeni wieków odbędzie się 7 maja o godz. 12.00 i poprowadzi go dr Arkadiusz Staniszewski z ASP w Gdańsku. Wkład odbywa się w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bielańskiej 5. Wstęp wolny.

mar 4

środa, godz. 16:00

Sopot,
Wstęp wolny
mar 25

środa, godz. 9:30

Gdynia,
bilety 99 zł
przedsprzedaż 79 zł
- Na prezentację poświęconą gdańskiemu kościołowi świętych Piotra i Pawła, składać się będą bardzo liczne ilustracje ukazujące obiekt od końca XVI wieku do dzisiaj. Obok mniej znanych grafik i rysunków pokażę wybór ciekawszych fotografii z okresu sprzed 1945 roku jak również z okresu, gdy kościół był zrujnowany. Uczestnicy wykładu zobaczą też krótki, unikatowy film z 2001 roku, dokumentujący etapy rekonstruowania sklepień nawy głównej - zapowiada Arkadiusz Staniszewski.
---
Gotycki kościół św. Piotra i Pawła z gdańskiego Przedmieścia w ikonografii na przestrzeni wieków/ dr Arkadiusz Staniszewski (ASP w Gdańsku)
Data: 7 maja, godz. 12.00 - 14.00


Miejsce: Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bielańska 5, (na tyłach Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej), sala im. prof. Konstantego Kalinowskiego, I piętro
Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku i Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego
Kurator cyklu: Hubert Bilewicz, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki UG

Arkadiusz Staniszewski - w 1989 obronił dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz PWSSP w Gdańsku pod kierunkiem prof. Zbigniewa Parandowskiego, na temat współczesnej aranżacji wnętrza gotyckiego kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Od 1990 asystent ASP w Gdańsku na Wydziale Architektury i Wzornictwa w Pracowni Mebla. Poza działalnością dydaktyczną zajmuje się projektowaniem wnętrz i grafiką wydawniczą (Autograf, Pomerania, Gwiazda Morza) oraz informacją wizualną. Od wielu lat prowadzi badania historyczno-architektoniczne i prace inwentaryzacyjne związane z gotyckim kościołem św. Piotra i Pawła w Gdańsku. (W 2001 roku przedstawił pisemną pracę kwalifikacyjną na Wydziale Architektury i Wzornictwa sumującą dotychczasowe wyniki swoich badań.) Zajmuje się również fotografią dokumentacyjną. Od 1995 członek Archidiecezjalnej Komisji ds. Sztuki Sakralnej i Budownictwa Kościelnego. Od szeregu lat związany z środowiskiem Polskich Ormian.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ssaki żyją w Bałtyku?