Wiadomości

stat

Asystentka Stomatologiczna tylko po szkole

Dzięki nowej ustawie, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia, skończy się dowolność w zatrudnianiu asystentek medycznych.
Dzięki nowej ustawie, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia, skończy się dowolność w zatrudnianiu asystentek medycznych. mat. prasowe

Ministerstwo Zdrowia porządkuje przepisy dotyczące zawodów medycznych. W efekcie od 1 stycznia asystentką stomatologiczną i higienistką będzie mogła zostać tylko osoba ze specjalistycznym wykształceniem. Można je zdobyć w Sopockich Szkołach Medycznych.Według nowej ustawy każda asystentka i higienistka będzie musiała mieć dyplom szkoły policealnej z uprawnieniami szkoły publicznej. Co to oznacza? Koniec zatrudniania osób bez wykształcenia kierunkowego i przyuczaniem do zawodu, co czasami się niestety zdarzało. W niektórych miejscach panowała dotąd "wolna amerykanka", co negatywnie oddziaływało na postrzeganie ocenę fachowości personelu medycznego w całej Polsce. Dzięki nowym przepisom jest szansa, że szybko się to zmieni.

Wykładnia Ministerstwa Zdrowia jest jednoznaczna. Osoby pracujące na stanowisku tzw. pomocy dentystycznej, a nie posiadające kwalifikacji do wykonywania zawodu asystentki lub higienistki stomatologicznej, nie będą mogły wykonywać żadnych świadczeń zdrowotnych.

Dlatego już teraz warto pomyśleć o uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia i dyplomu. Równie ważne jest także zgłębienie specjalistycznej wiedzy, a to jest możliwe tylko przy zaangażowaniu wykładowców. Z pewnością nie brakuje go kadrze Sopockich Szkół Medycznych.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego słuchacza i pozytywnej opinii Ministerstwa Zdrowia oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty, SSM mogą pochwalić się uprawnieniami szkoły publicznej. Wysoki poziom nauczania, poparty zajęciami praktycznymi i praktykami zawodowymi, sprawiają, że nauka staje się przyjemnością.

W Sopockich Szkołach Medycznych, oprócz dyplomu asystentki stomatologicznej, można też zdobyć zawód higienistki stomatologicznej, która ma większe uprawnienia, bo może przeprowadzać niektóre zabiegi. W edukacyjnej ofercie znajduje się również zawód opiekuna medycznego.

Absolwenci Sopockich Szkół Medycznych po ukończeniu szkoły, przystępują do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Sopockie Szkoły Medyczne
ul. Kolberga 15
81-881 Sopot

e-mail: sekretariat@sopockie.edu.pl
tel.: 058 342 24 80/+48 668 01 08 69
fax: 058 342 24 80
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (79)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Pomniki przyrody to: