stat
Impreza już się odbyła

BO Sopot jest EKO - targi ekologiczne

Nauka robienia naturalnych kosmetyków i środków czystości, szycie woreczków na warzywa i owoce, ekologiczne warsztaty wielkanocne - to i wiele innych atrakcji pojawi się na pierwszych sopockich targach ekologicznych. Będzie także możliwość konsultacji i złożenia wniosku w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Udział w targach i warsztatach jest bezpłatny.

W sobotę 13 kwietnia, od godz. 10.00 do 18.00 w Sopot Centrum (ul. Kościuszki 14) odbędą się targi o tematyce ekologicznej. Organizatorem jest miasto Sopot, które zaprosiło do udziału organizacje pozarządowe z całego Trójmiasta. Targi będą okazją do zainspirowania się, jak prostymi środkami i niewielkimi zmianami w swoim codziennym życiu chronić środowisko.

Program targów
Warsztaty:
godz. 10.00-13.00
- warsztaty plastyczne w oparciu o książkę "Bajki z dna Bałtyku"
godz. 10.00-14.00
- produkcja kosmetyków naturalnych
- szycie na maszynie - szycie ze starych firanek torebek na owoce i warzywa
godz. 14.00-18.00
- ekobiżuteria - warsztaty tworzenia ekobiżuterii
- produkcja ekologicznych środki czystości
godz. 10.00-18.00
- tworzenie i dekorowanie koszyczków z tektury, dekorowanie kartonowych/papierowych ozdób na święta, sadzenie rzeżuchy - prowadzone przez Zająca Wielkanocnego
- sklep charytatywny LukLuk - można kupić wyjątkowe przedmioty, oddać to, czego nie używamy
- Miasteczko Mevo
- wywiady i miniwykłady o tematyce ekologicznej
- stoiska trójmiejskich organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią


Stoliki eksperckie i budżet obywatelski
Podczas targów urzędnicy udzielą informacji na temat m.in. proekologicznych dotacji, jakie można uzyskać od miasta, segregacji śmieci czy jakości wody w sopockich karanych.

Ważną częścią targów będzie stoisko Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczna edycja nawiązuje do tematyki ekologicznej, na miejscu będzie można zgłosić wniosek do budżetu obywatelskiego, skorzystać z możliwości jego konsultacji. Przypominamy, że wnioski do BO składać można do końca kwietnia.

Weź ze sobą elektrośmieci
Podczas targów zorganizowana zostanie zbiórka małych elektrośmieci, czyli: baterii, świetlówek, płyt CD, drobnej elektroniki, pilotów, przewodów, telefonów i ładowarek.

Sopot bogaty w magnolie
Podczas targów będzie także można zadeklarować chęć odebrania sadzonek magnolii drzewiastych lub krzewiastych. Magnolie są przeznaczone do zasadzenia w prywatnych ogrodach. Warunki są dwa - rośliny powinny być w miejscu widocznym z ulicy oraz należy zobowiązać się do ich pielęgnacji. Miasto zamówiło 30 sadzonek, jeśli chętnych będzie więcej, zostaną rozdysponowane w taki sposób, by znalazły się równomiernie w całym mieście.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od: