Wiadomości

Bale ósmoklasistów i gimnazjalistów. Tak żegnali szkolne mury

Bal ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 58.
Bal ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 58. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Po wielu miesiącach nauki uczniowie klas ósmych i gimnazjów pożegnali się ze szkolnymi murami. Żeby tradycji stało się zadość, ostatnie klasy zrobiły to tanecznym krokiem na szkolnych balach. W historii wielu szkół był to zarówno pierwszy, jak i ostatni bal.Czy bale na zakończenie gimnazjum i szkoły podstawowej to dobry pomysł?

tak, warto w miły sposób uczcić kilka lat nauki 48%
zakończenie nauki można jakoś uczcić, ale bale z eleganckimi sukniami i garniturami to przesada 25%
nie, to jeszcze dzieci, bale powinno się urządzać po maturze dla pełnoletnich osób 27%
zakończona Łącznie głosów: 565
Pierwsze poważne egzaminy mają za sobą, dawno też skończyli walkę o jak najlepsze stopnie. Dlatego ostatnie tygodnie nauki były dla większości uczniów raczej spokojne.

Czytaj też: Wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego. Jak wypadły?

Przez cały czerwiec liczne klasy ósme ze szkół podstawowych i trzecie klasy gimnazjów w Trójmieście organizowały bale na zakończenie nauki w swoich placówkach. Wzorem studniówek na rozpoczęcie uroczystości uczniowie tańczyli poloneza.

- Polonez na zakończenie podstawówki to w naszej szkole już tradycja. Dzieci ćwiczyły od kilku miesięcy - mówili nauczyciele.
Uczniom kibicowali rodzice, bliscy, znajomi.

- Nie uważam, że przesadą jest zorganizowanie dzieciom "małej studniówki". Bal zorganizowaliśmy w szkole, wszystko sami przygotowaliśmy, a dzieci nam w tym pomagały. Chłopcy dziś występują w garniturach, a dziewczęta w eleganckich sukienkach. To dla nich ważny moment w życiu i warto, żeby zapamiętali to również jako coś przyjemnego, a nie tylko stresującego - mówiła Beata, mama gimnazjalisty.
- W naszej szkole nie robiliśmy hucznego balu, to po prostu impreza z polonezem, żeby nasze dzieci pokazały też swoje umiejętności taneczne, a zamiast wystawnej uczty w restauracji była pizza. Młodzież świetnie się bawiła, zasłużyli na to - mówiła Dorota, mama ósmoklasisty.
Czytaj też: Rekrutacja do szkoły średniej. Ostatnia szansa

Bale były też znakomitą okazją do przekazania przez uczniów z ostatniego rocznika podziękowań wychowawcom klas i dyrekcji szkoły.

- Ostatnie miesiące były bardzo trudne, mieliśmy mnóstwo materiału do opanowania, były sprawdziany, testy, a to wszytko przygotowywali nasi nauczyciele. Gdyby nie oni, nie przygotowalibyśmy się do egzaminów - mówiła Agata, uczennica 8 klasy.
Wszyscy uczniowie zgodnie podkreślali, że najważniejsze w tym dniu było dla nich, by dobrze się bawić, miło spędzić czas i w ciekawy sposób podsumować kilka lat nauki w szkole.

Opinie (54) 7 zablokowanych

 • Takie bale są w sam raz dla mnie i innych introwertyków. Stanowimy nawet 1/3 ludu.

  Co polska szkoła oferuje takim jak ja? Pogardę i wykorzenienie talentów. Jak mnie w 2002 roku wychowawczyni wspomniała o balu gimnazjalnym, z trudem powstrzymałem się by zapytać czy kogoś pokręciło? Zapytałem tylko: "A, dziewczynki będą przebrane za wróżki, a chłopcy za kowbojów?" Powrót to zerówki? Nie możemy po prostu powiedzieć sobie "doniewidzenia" jak normalni ludzie? Co? Co?, uczcić że nasze drogi się zeszły? Spotkaliśmy się to spotkaliśmy, a jakbyśmy się nie spotkali to też niewielki kram. Myślicie, że moje życie byłoby gorsze gdybym trafił jednego z tysięcy innych obozów zagłady dzieciństwa i talentów niż do waszego gimnazjum? Do połowy z was mam stosunek emocjonalny jak do współpasażerów w trajtku: Jesteście to jesteście, a gdyby was nie było to też niewielki kram. Czym była dla mnie druga połowa, nie powiem, bo złamałbym regulamin forum.

  Moi nauczyciele byli wielkimi apostołami odpowiedzialności zbiorowej. Mimo wszystko, zabiegałem o ich względy. Potworny wysiłek na marne, bo 2/3 reszty uczniów było niegrzecznych. Za co oczywiście musiałem beknąć. Siłą rzeczy, nie popieram strajku nauczycieli. Wasze pensje należy obniżyć. Za to, że wasi kumple zamienili dziecko pełne wiary we własne możliwości z zakompleksioną galaretę. Te bale to rodzaj zawarcia pokoju z byłymi wrogami? Bo udawaniem, że wszystko grało, na pewno.

  • 54 37

 • A kiedy bal przedszkolaka?

  • 53 2

 • już był

  • 3 0

 • Moda...

  Dziwna moda nastała... Na bal w adidasach :(

  • 48 2

 • :))

  Jak człowiek winę za swoje niepowodzenia zwali na innych to zaraz lepiej się poczuje, prawda? Inni z Twojej klasy skończyli tak samo?

  • 19 11

 • Rodzice polegli

  Przy wychowywaniu Ciebie, ale jest jeszcze terapia. Zawalcz, bo kiedpsko od 17 lat wciaz obwiniac o swoje niepowodzenia byla klase czy nauczycieli.

  • 17 12

 • W calości popieram!

  Nas jest więcej. Poza tym co to prostacka zabawa.

  • 10 8

 • Czekam na bale w żłobkach i przedszkolach

  Kolejna, nieodkryta gałąź biznesu- reklamodawcy i influenserzy- wszystko w waszych rękach xD

  • 52 3

 • Zawsze

  Zawsze się dziwię bal gimnazjalisty lub końca podstawówki a dziewczyny zrobione na 20-30lat ale spokojnie za kilkanaście lat będą się odmładzać ;)

  • 70 1

 • Przecież nie ma obowiązku uczestnictwa. Nie chcesz - nie idziesz. Ja np nie poszłam na studniówkę. Zero problemu.

  • 11 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest ewolucja?

 

Najczęściej czytane