• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Baltic Nuclear Energy Forum

Już w marcu 2024 na Pomorze zjadą się polscy i światowi eksperci i praktycy w dziedzinie fizyki jądrowej i energii atomowej. Spotkają się w ramach pierwszej edycji wydarzenia Baltic Nuclear Energy Forum.

Atom już teraz odgrywa ważną rolę w naszym regionie. Eksperci są zgodni łączenie atomu i odnawialnych źródeł energii to optymalna i najlepsza droga do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa dostaw czystej i taniej energii. W perspektywie kolejnych dziesięcioleci elektrownie jądrowe mające powstać w naszym kraju będą kluczowym elementem miksu energetycznego. Budowa reaktorów wiąże się jednak z uzasadnionymi pytaniami o aspekty finansowe, nowoczesne technologie zapewniające bezpieczeństwo, o potrzeby i interesy lokalnych społeczności, które będą musiały zmierzyć się z powstaniem tak poważnej infrastruktury oraz o to, jaka jest rola atomu w spójnej polityce Unii Europejskiej i dążeniu do zero emisyjności.

Z potrzeby odpowiedzi na postawione pytania powstało Baltic Nuclear Energy Forum czyli platforma wymiany wiedzy i doświadczeń o innowacyjnych rozwiązaniach w energetyce jądrowej. Konferencja służy tworzeniu nowych perspektyw oraz rozwijaniu partnerstw, szczególnie w obszarze regionu Morza Bałtyckiego.

Podczas BNEF eksperci omawiać będą najnowsze trendy, technologie oraz wyzwania w tej dynamicznie rozwijającej dziedzinie. Poruszone zostaną zagadnienia finansowania niezbędnych inwestycji oraz istotne aspekty społeczne, środowiskowe i zdrowotne. Nie zabraknie dyskusji o roli energetyki jądrowej w aspekcie zrównoważenia bilansu energetycznego, technologiach wielkoskalowych, małych modułowych reaktorach jądrowych, innowacjach i rozwoju w sektorze energetyki jądrowej.

Wydarzenie zaplanowane jest w nieprzypadkowym miejscu i czasie, w dobie zmian i decyzji o globalnym znaczeniu. Transformacja energetyczna staje się jednym z kluczowych kierunków dyskusji o dalszym rozwoju, zarówno naszego kraju, jak i Pomorza, gdzie powstać ma pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce.
W PROGRAMIE:
18 - 22 marca 2024


O poziom merytoryczny konferencji dbają czołowi eksperci:
Dr Paweł Gajda z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Maciej Lipka z Fundacji Nuclear.pl
Prof. dr hab. Edyta Szurowska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Dr inż. Marcin Jaskólski z Politechniki Gdańskiej
Dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG z Uniwersytetu Gdańskiego

W ramach konferencji przewidziano sześć sesji tematycznych:
Technologie jądrowe w praktyce: gotowość do realizacji i jej horyzont według ekspertów i dostawców technologii
Technologie jądrowe dla społeczeństwa i przemysłu: pomysły inwestorów na portfolio mocy wytwórczych
Finansowanie energetyki jądrowej: modele finansowe
Proces uzyskiwania kluczowych decyzji administracyjnych
Aspekty społeczne i zdrowotne
Rola energetyki jądrowej w aspekcie kryzysu klimatycznego: podsumowanie preferowanych kierunków rozwoju energetyki jądrowej.

Konferencji towarzyszą bezpłatne warsztaty a także wizyta studyjna (szczegółowe informacje wkrótce).

Istnieje możliwość uczestniczenia w konferencji online - udział jest bezpłatny.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    890 zł
Istnieje możliwość uczestniczenia w konferencji online - udział jest bezpłatny.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Owady to:

 

Najczęściej czytane