stat
Wydarzenie już się odbyło

Bezpieczne kosmetyki i zabiegi kosmetyczne po leczeniu onkologicznym.

lut 29

sobota, godz. 15:00 - 17:00

bilety 250 zł
mar 17

wtorek, godz. 18:00 - 20:00

bilety 35 zł
Zapraszamy na cykl czterech, bezpłatnych warsztatów organizowanych wraz ze Stowarzyszeniem Onkologia Gdyńska w ramach projektu "Primavera w Trosce o Kobiety".
Wspieramy kobiety doświadczone rakiem piersi w radzeniu sobie z chorobą.
#Różowa Akademia, czyli dawka wiedzy, empatii, motywacji, aktywności i zrozumienia podczas inspirujących warsztatów ze specjalistami

Niebezpieczne składy w kosmetykach. Zabiegi kosmetyczne przywracające zdrowy wygląd skórze po przebytym leczeniu onkologicznym.

Składy kosmetyków i produktów do pielęgnacji systematycznie wydłużają się, coraz trudniej poruszać się w gąszczu obco brzmiących nazw. Są wśród nich jednak takie składniki, które zaklasyfikowane (np. przez Międzynarodową Agencję Badania Raka) zostały jako kancerogenne. Których substancji zdecydowanie powinniśmy unikać, jakie składniki są dla nas bezpieczne dowiesz się na wykładzie prowadzonym przez kosmetologa. Podczas leczenia onkologicznego skóra narażona jest na znaczne przesuszanie, podrażnienia i przebarwienia. Często powstają blizny i bruzdy, stany zapalne lub grzybiczne. Druga część warsztatów poświęcona będzie zabiegom pielęgnacyjnym, które złagodzą konsekwencje chemioterapii czy radioterapii i na nowo przywrócą skórze blask i zdrowie.


Z kim się spotkasz:

Izabela Ryska
biotechnolog leków. Absolwentka kierunku Biotechnologia leków Politechniki Gdańskiej, Wydział Chemiczny.
Ścieżkę zawodową związała z tworzeniem kosmetyków naturalnych. Od listopada 2015 r. pracowała nad autorskim składem kosmetyku. Stworzyła projekt świecy do masażu. Świeca podczas topienia zamienia się w olejek do masażu o temperaturze zbliżonej do temperatury ludzkiego ciała. Pomysł został doceniony przez miasto Gdynię, jest laureatką Konkursu Gdyński Biznesplan 2017. Wierzy, że poprzez edukację, spotkania, pokazy i nowe linie kosmetyków pomoże odbiorcom w zabieganym życiu znaleźć czas na refleksję i zjednoczenie się z naturą. Izabela prowadzi szkolenia z tworzenia kosmetyków oraz naturalnej pielęgnacji ciała w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, w szkołach TEB, Żak, Cosinus oraz w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to: