stat
Impreza już się odbyła

Bioróżnorodność w Polsce

Jak uprawiać warzywa i owoce, zaczynając od wyboru ziemi, poprzez nasiona, pielęgnację i uprawę w mieście? Jak je przetwarzać, przechowywać i odpowiednio traktować w kuchni? Co to znaczy jeść sezonowo, używać warzyw jako domowych kosmetyków i lekarstw? Jak wykorzystywać rosnące dookoła chwasty i dzikie rośliny? Czego potrzebują nasiona do wykiełkowania oraz jak należy umieszczać je w ziemi? Na te pytania odpowiemy w trakcie debaty.

Poznamy też problemy płynące z genetycznej modyfikacji nasion oraz dowiemy się, jakim istotnym zagrożeniom podlegają rośliny jadalne w Polsce. W ciągu niespełna wieku rolnictwa przemysłowego pieczołowicie budowana od tysiącleci obfitość nasion i roślin drastycznie spada, a wiele z nich zagrożonych jest wyginięciem. Dawniej w Polsce korzystaliśmy z ponad dziewięciu tysięcy roślin. Dziś z dziesiątek odmian jednego warzywa, jemy zaledwie kilka. Jaki ma to wpływ na nasze zdrowie?

Dzięki wsparciu Banku Nasion tuż po spotkaniu nasiona dawnych odmian dyń i innych warzyw będzie można zabrać ze sobą i posadzić na działce czy na balkonie, osobiście przyczyniając się do wzbogacenia bioróżnorodności w Polsce. Na miejscu dostępna będzie również premierowa książka Sebastiana Kulisa "Roślinne Porady warzywa", w której przeczytamy o niemarnowaniu żywności, sezonowości i czerpaniu maksimum z liści, kwiatów i kory.

W debacie udział wezmą:
Sebastian Kulis - autor portalu "Roślinne porady"
Marcin Gerwin - autor książki "Żywność przyjazna dla klimatu"
Zofia Weiss - prowadzi, wraz z mężem, gospodarstwo ekologiczne Przytoki

Zapraszamy na 14. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity w Gdyni (17-26 maja). Ten największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce i jeden z największych w Europie PO RAZ DRUGI ODBĘDZIE SIĘ TRÓJMIEŚCIE. W rozbudowanym programie festiwalu znajdziecie ponad 60 premier najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, więcej spotkań z twórcami i debat, edukację dla dzieci i seniorów oraz kino VR (Virtual Reality).
https://www.facebook.com/events/111350199428577/

Na stronie docsag.pl - zakładka "Gdynia" oraz na stronie gcf.org.pl zakładka "kino studyjne" znajduje się pełny program festiwalu - w tym roku podzielony na tematyczne sekcje, co ułatwi znalezienie tego, co najbardziej Was interesuje

Od 28 kwietnia trwa sprzedaż biletów on-line oraz w kasach Gdyńskiego Centrum Filmowego

Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 11 do 17 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 17 zł odbywa się on-line na stronie www.gcf.org.pl - zakładka "kino studyjne" oraz w kasach Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 14 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 11 zł.

Sprzedaż pakietów 10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe. Wstęp na spotkania z autorami filmów jest bezpłatny.

Sala Warszawa | Debata: "Bioróżnorodność w Polsce" po filmie "Ziarno: nieznana historia"

5:00 p.m. | Gdyńskie Centrum Filmowe: the Warszawa room| Debate: "Biodiversity in Poland" after the screening of "SEED: The Untold Story"

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest: