Wiadomości

Bliższa współpraca UG z Portem Gdańsk

W ramach porozumienia UG i ZMPG będą wspierać się w komercjalizacji wyników badań, transferach wiedzy i technologii.
W ramach porozumienia UG i ZMPG będą wspierać się w komercjalizacji wyników badań, transferach wiedzy i technologii. ZPMG

Praktyki studenckie dla wyróżniających się studentów, wsparcie dla badań naukowych istotnych dla gospodarki morskiej, wspólne konferencje naukowe i sympozja, a przede wszystkim transfer wiedzy i komercjalizacja wyników badań naukowych - w tych zakresach poszerzy się współpraca pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Portem Gdańsk. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze uczelni i zarząd portu.Uczelnie powinny współpracować z dużymi przedsiębiorstwami?

tak, to szansa dla studentów na budowanie swojej kariery 81%
raczej tak, ale tylko pod kątem badań i konferencji naukowych 9%
nie, to wykorzystywanie potencjału naukowców, którzy nic z tego nie mają 10%
zakończona Łącznie głosów: 118
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Gwizdała podkreślił, że porozumienie jest doskonałym przykładem synergii nauki i gospodarki.

- Rozbudowaliśmy w ramach unijnych środków naszą infrastrukturę i obecnie Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego należy do najnowocześniejszych w Polsce. Mamy znakomitych naukowców, bardzo dobrze wyposażone laboratoria, sale dydaktyczne, pracownie i chcemy wykorzystać ten potencjał zarówno we współpracy z instytucjami publicznymi, jak i partnerami biznesowymi. Uważamy, że zadaniem uniwersytetu jest nie tylko rozwój naukowy i dydaktyczny, ale również realizowanie projektów służących gospodarce, a w przypadku porozumienia podpisanego z Portem Gdańsk - gospodarce morskiej - powiedział.
Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. Łukasz Greinke zaznaczył, że współpraca w ramach podpisanego porozumienia będzie motorem rozwoju zarówno dla pracowników portu, jak i Uniwersytetu Gdańskiego.

- Będziemy mogli skorzystać z potencjału uczelni przy realizacji szkoleń, ale co istotne, także z różnego rodzaju analiz dotyczących prowadzonych przez port inwestycji czy projektów. Jednocześnie możemy zaoferować naszą wiedzę i praktyczne doświadczenie - dodał.
Jak podkreślał prorektor UG ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką prof. Krzysztof Bielawski we współpracy z Portem Gdańsk uczelnia chce wykorzystać swoje atuty związane z morskim charakterem kształcenia i prowadzenia badań naukowych.

- Uczelnia aktywnie uczestniczy we współpracy bałtyckiej w ramach wielu międzynarodowych projektów. Jesteśmy m.in. liderem Narodowego Centrum Badań Bałtyckich - konsorcjum zrzeszającego kilkanaście podmiotów i w jego ramach możemy realizować z Portem Gdańsk wspólne projekty czy też służyć opracowaniami i analizami - przekonywał.
Podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Zarządem Morskiego Portu Gdańsk.
Podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Zarządem Morskiego Portu Gdańsk. Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego

Wspólnie z naukowcami zbudują flagowy projekt portuZarząd Portu na podstawie zawartego porozumienia zaoferuje studentom pomoc w zakresie wiedzy o porcie oraz gospodarce morskiej.

- Dużym wyzwaniem dla nas, jako podmiotu realizującego wiele bardzo skomplikowanych przedsięwzięć infrastrukturalnych, jest wejście w nowe obszary projektów B+R. Porozumienie pozwoli nam skorzystać z wiedzy naukowców oraz studentów w celu wspólnego wygenerowania innowacyjnych rozwiązań, które w przyszłości mogą zostać zastosowane w Porcie Gdańsk. Myślimy o wdrożeniu tych nowoczesnych technologii m.in. w czasie realizacji inwestycji budowy Portu Centralnego, czyli flagowego projektu ZMPG - podkreśliła Jowita Zielinkiewicz, Dyrektor Działu Innowacji i Pozyskiwania Funduszy w ZMPG S.A.
Porozumienie z Portem Gdańsk to kolejna inicjatywa w ramach współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z instytucjami publicznymi, przedsiębiorstwami i organizacjami, w których uczelnia oferuje swój potencjał naukowo-badawczy i organizacyjny. Porozumienia obejmują kooperację w zakresie przedsięwzięć dydaktycznych, naukowych i organizacyjnych, z uwzględnieniem możliwości transferu wiedzy, technologii oraz komercjalizacji wyników badań naukowych.

Opinie (23)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

W jakiej gdańskiej dzielnicy znajduje się najwięcej pomników przyrody?