stat
Impreza już się odbyła

Budujemy: Drukarka 3D

Zbuduj z nami drukarkę 3D. Poznaj części i elektronikę z której zbudowane są drukarki 3D. Zbuduj z nami drukarkę 3D dla pracowni. Podczas 2-dniowych warsztatów poznasz konstrukcję drukarek oraz dowiesz się jak działają.

Nauczysz się ich obsługi, kalibracji i konserwacji. Poznasz program CURA do przygotowywania plików do wydruku na drukarce 3D. Samodzielne składanie nigdy nie jest łatwe, dlatego zapraszamy na warsztaty z budowy drukarek 3D do naszego FabLabu. Na warsztatach będziemy budować drukarkę naszego projektu. Drukarka jest konstrukcji typu Ultimaker o polu roboczym 220x220x250mm z opcją podgrzewanego stołu i zamkniętą komorą.

Zbuduj swoją drukarkę. Możliwe jest też zbudowanie własnej drukarki przez Ciebie. Wystarczy że zgłosisz taką chęć, a przyślemy Ci listę zakupową części, które zamówisz we własnym zakresie. Możesz przyjechać również z kupioną komercyjną drukarką 3D do samodzielnego złożenia. Prosimy wtedy o wysłanie emaila na adres biuro@sflg.pl z podaniem producenta i modelu drukarki 3D. Nie gwarantujemy, że uda się ją złożyć w całości i uruchomić podczas tych warsztatów. 

Zajęcia odbywają się w dniach: 14 i 15 września br. w godzinach 10:00-16:00.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Wiek uczestników: 14+ lat
Czas trwania: 12h


Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Fablab Gdańsk we współpracy z Fundacją Orange.

Patronat medialny: trojmiasto.pl

Informacja o biletach

Wstęp wolny, obowiązują zapisy https://evenea.pl/event/drukarka/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na: