Wiadomości

stat

Chcesz sprawdzić swoje IQ? Zrób test w WSAiB

Uczestnicy wydarzenia będą także mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek logicznych.
Uczestnicy wydarzenia będą także mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek logicznych. fot. 123rf.com/dolgachov

Rozwiązywanie logicznych zagadek to dla niektórych osób prawdziwa przyjemność, chętni mogą pójść o krok dalej i sprawdzić swoje możliwości podczas testu na inteligencję. Taka niecodzienna okazja nadarzy się 7 grudnia podczas Dnia Inteligencji na WSAiB, gdzie psycholog Mensa Polska przeprowadzi certyfikowane testy. Dodatkowo odbędą się wykłady o różnych obliczach inteligencji.Czy chciał(a)byś zbadać swoją inteligencję?

już badałe(a)m 18%
bardzo chętnie 57%
nie mam takiej potrzeby 25%
zakończona Łącznie głosów: 554
IQ to skrót od angielskiego terminu "intelligence quotient", w języku polskim tłumaczy się to wyrażenie jako iloraz inteligencji. Wskaźnik ten ma wartość liczbową i na jego podstawie określa się to, jaka jest inteligencja danej osoby.

Im wyższa inteligencja, tym łatwiej odnajdziemy się w codziennych problemowych sytuacjach. Jesteśmy w stanie poznawać problemy, rozumieć je i rozwiązywać. Nic więc dziwnego, że prawdziwą furorę robią internetowe testy IQ, które często za darmo pozwalają zbadać poziom inteligencji. Oczywiście można wykonywać tego typu testy, ale należy pamiętać, że wiarygodne wyniki można otrzymać wyłącznie poprzez wykonanie standaryzowanych testów.

Przetestują inteligencję w Uczelni KwiatkowskiegoPodczas otwartej konferencji w WSAiB Gdynia poruszone zostaną, m.in. tematy inteligencji i związane z nią ciekawostki, techniki neuroobrazowania. Będzie również o wzroście ilorazu inteligencji, obserwowanym od początku XX wieku w państwach zachodnich, a także o historii i strukturze Mensy w Polsce i na świecie. Uczestnicy wydarzenia będą także mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek logicznych.

- Podczas Dnia Inteligencji WSAiB będzie można przystąpić również do certyfikowanego testu inteligencji, prowadzonego przez psychologa Mensy - mówi Adam Gruźlewski, współorganizator wydarzenia. - Osoby, które na teście uzyskają wynik graniczny IQ równy 130 w skali Wechslera (148 w skali Cattela) otrzymają zaproszenie do członkostwa w naszym stowarzyszeniu - dodaje.
Taki wynik umieszcza osobę w 2 proc. populacji o najwyższym ilorazie inteligencji.

Współorganizator wydarzenia Stowarzyszenie Mensa Polska w 2019 roku obchodzi 30-lecie istnienia. Z kolei Dzień Inteligencji odbędzie się w przeddzień 30. rocznicy zarejestrowania Stowarzyszenia Mensa Polska.

Sesje testowe (płatne) w sali nr 4 - prowadzenie - Maria Milcarz, psycholog Mensy:
- Godz. 10-11:30 - I tura;
- Godz. 11.30-13.00 - II tura;
- Godz. 13-14.30 - III tura.
Koszt testu - 50 zł. Liczba miejsc - 75 (25 os. na turę). Zapisy poprzez stronę.

Opinie (86) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klif położony poza strefą oddziaływania fal, to: