Ciekawa oferta liceum mundurowego


Techniki samoobrony i interwencji, sztuki walki, zajęcia z przedmiotów specjalistycznych takich jak: edukacja wojskowa, graniczna, policyjno-detektywistyczna czy nauka związana z siłami specjalnymi - to zaledwie część oferty, jaką może pochwalić się Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartaktus. - Jeżeli jesteś ósmoklasistą zainteresowanym specyfiką służb mundurowych, zdobyciem umiejętności związanych z bezpieczeństwem i różnorodną sprawnością, to jest to szkoła dla ciebie - zachęca Małgorzata Waguca-Jączek, dyrektor szkoły.Liceum Spartakus w GdańskuMapka prowadzi swoją działalność od 2014 roku. Przez ten czas zdobyło mocną pozycję na rynku edukacyjnym Trójmiasta. Skupia młodzież zainteresowaną specyfiką służb mundurowych. Nadrzędny cel, jaki jest stawiany przyszłym absolwentom, to matura, która otwiera drzwi do przyszłości, daje dobre przygotowanie do studiowania na kierunkach m.in. związanych z wojskiem, policją, strażą graniczną i pożarną, służbą celną, więzienną i kulturą fizyczną.

Edukacja wojskowa, sporty walki, szkolenia strzeleckie czy kursy spadochronowe - szeroka oferta liceum SpartakusKażda klasa w liceum Spartakus realizuje zajęcia z przedmiotów specjalistycznych mundurowych takich jak: edukacja wojskowa i sił specjalnych, graniczna, czy policyjno-detektywistyczna. W szkole prowadzone są również zajęcia ze sportów walki, a także lekcje praktyczne organizowane przez placówkę we współpracy z właściwymi formacjami mundurowymi (np. Jednostka Strzelec, Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Graniczna czy Policja). Uczniowie poznają zasady funkcjonowania poszczególnych komórek organizacyjnych właściwych służb i urzędów. Realizowane są wyjazdy studyjne do szkół wyższych oraz szkolenia strzeleckie i obozy poligonowo-sprawnościowe. Kadeci zdobywają stosowną wiedzę m.in. na kursach spadochronowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownika wodnego, zabezpieczania imprez masowych czy pilotowania obiektów bezzałogowych.


- "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" - ta myśl rzymskiego filozofa Seneki jest mottem naszego liceum - tłumaczy dyrektor szkoły, mgr Małgorzata Waguca-Jączek i dodaje: - Edukacja i przygoda - te dwa słowa określają to, co zapewniamy młodym ludziom, uczniom Spartakusa. Realizujemy podstawę programową dla liceum, stworzoną przez MEN, którą rozszerzamy o edukację mundurowo-sportową. Dajemy możliwość rozwijania pasji i zainteresowań, kładziemy nacisk na odpowiedzialność i świadome wybory naszych uczniów oraz wiedzę i umiejętności niezbędne w życiu. Nasza kadra to zespół energicznych i zaangażowanych pedagogów oraz specjalistów, doskonale przygotowanych merytorycznie do prowadzenia zajęć. Każdy uczeń jest dla nas ważny i nie jest anonimowy.

Spartakus współpracuje z AWFiS w Gdańsku, Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni oraz 7 Pomorską Brygadą Obrony TerytorialnejSporty walki (niezależnie od zajęć WF) realizowane są na podstawie autorskiego programu szkoły, który bazuje na technikach samoobrony, interwencji i sztukach walki. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, instruktorów z AWFiS w Gdańsku. Na tych zajęciach młodzież jest systematycznie przygotowywana do ćwiczeń, które składają się na test sprawności fizycznej przy przyjęciach do pracy w służbach mundurowych. Ponadto zadania szkoleniowe w Spartakusie realizowane są m.in. poprzez współpracę z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni oraz 7 Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej. Kadeci mają możliwość nauki podstaw żołnierskiego rzemiosła takich jak: dyscyplina, musztra czy strzelanie. Przechodzą także szkolenia specjalistyczne m.in. z zakresu obrony przed bronią masowego rażenia (OPBMR), na symulatorach pola walki "Śnieżnik" czy na zintegrowanym okrętowym mostku nawigacyjnym. Nowością jest także szkolenie z obsługi dronów.

- W Spartakusie można poznać ciekawych ludzi, którzy interesują się tematyką związaną z mundurem i ja pod tym względem trafiłem idealnie. Jestem już absolwentem, ale z niektórymi chłopakami nadal utrzymujemy kontakt. Sport w tym liceum jest naprawdę na wysokim poziomie i jeśli podejście ucznia jest odpowiednie, to można zmienić o 180 stopni swój stosunek do aktywności fizycznej, oczywiście na plus dla ciała i duszy. W szkole średniej najważniejsza jest jakość kształcenia, a w Spartakusie nauczyciele najważniejszych przedmiotów maturalnych starają się bardziej od uczniów, by ci napisali maturę jak najlepiej - mówi Mateusz Wantke, absolwent LOM Spartakus.
Absolwenci Spartakusa mogą liczyć na dodatkowe punkty podczas naboru do wojskowych uczelni, do zawodowej i terytorialnej służby wojskowej, a także do pracy w służbach mundurowych. Co więcej - im wyższe wyniki uczniów w nauce, tym niższe jest ich czesne.

- Szkoły Spartakus zostały utworzone przez ludzi z pasją, którzy od lat związani są z oświatą i którzy postanowili stworzyć szkołę inną niż wszystkie - szkołę, która będzie stawiała na indywidualność ucznia, na pasje, na rozwijanie zainteresowań. Szkołę, w której żaden uczeń nie będzie anonimowy, a każdy problem zostanie rozwiązany. W szkole funkcjonuje system nagród, który pozwala na obniżanie czesnego oraz wspieranie uczniów w potrzebie. Aktywnie działa również wolontariat, który ma dla nas olbrzymie znaczenie i kształtuje zaangażowane społecznie postawy uczniów. Czesne jest niewielkie i uzupełnia subwencję oświatową - mówi Alicja Boruc, prezes Fundacji Bursztynowym Szlakiem - organu prowadzącego LOM Spartakus.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Virtual Gdynia Business Week 2021
Virtual Gdynia Business Week 2021
warsztaty
sie 9-13
poniedziałek - piątek
Online
Warsztaty ''Fajny Chłopak''
Warsztaty ''Fajny Chłopak''
warsztaty
sie 6
piątek, g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności
Zaraź się filozofią
Zaraź się filozofią
wykład / prezentacja, wykład
sie 14
sobota, g. 12:00
Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Drzewa użytkowe to?

 

Najczęściej czytane