stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ciekawi świata - dla wszystkich lubiących naukę i dobrą zabawę!

Wszystkich seniorów lubiących naukę, a przede wszystkim dobrą zabawę zapraszamy do udziału w niezwykłych spotkaniach, gdzie wraz z zespołem edukatorów, po dawce solidnej wiedzy, przeprowadzą szereg ciekawych doświadczeń. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu od października do stycznia 2019 r.

Warsztaty rodzinne

paź 19-20

sobota - niedziela, godz. 12:15

Gdynia,
bilety 12 zł

5. Święto Światła

paź 26

sobota, godz. 16:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
W listopadzie porozmawiamy o barwach i postrzeganiu kolorów. Wspólnie przeprowadzimy doświadczenia chemiczne i fizyczne, m.in. badając wpływ światła ultrafioletowego na szpinak, przepuszczając światło przez siatkę dyfrakcyjną a także sprawdzając, jak działa krążek Newtona.

Podczas grudniowego spotkania nie zabraknie fascynujących ciekawostek o Morzu Bałtyckim i nurkowaniu. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym jest stratyfikacja, jak przebiega mieszanie wód o różnych gęstościach i jaki wpływ procesy te mają na życie zwierząt morskich. Wyjaśnią, co się dzieje z organizmem człowieka przebywającym pod wodą oraz jak działają reduktory oddechowe.
Zima to pora roku, kiedy jesteśmy bardziej podatni na różne choroby, dlatego podczas styczniowego spotkania porozmawiamy o tym, jak się zarażamy i jaką rolę w chorowaniu odgrywają bakterie i wirusy. Uczestnicy zajęć sprawdzą, czy bakterie można zobaczyć gołym okiem, wykonają preparaty z drożdży, paprotki i cebuli, obejrzą pod mikroskopem jądro i mitochondrium komórkowe.

Zajęcia odbędą się w wybrane środy: 3 października, 21 listopada, 12 grudnia oraz 9 stycznia 2019 r., zawsze w godzinach od 12.00 do 14.00. Pełen harmonogram zajęć dostępny na stronie experyment.gdynia.pl w zakładce Oferta / Ciekawi Świata - zajęcia dla seniorów.

Zapraszamy seniorów, których kręci nauka i dobra zabawa!
Kontakt: Małgorzata Daniluk, e-mail: m.daniluk@experyment.gdynia.pl, tel. 58 727 39 71

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 zł
Koszt - 5 zł za pojedyncze zajęcia. Sprzedaż biletów uruchamiana na dwa tygodnie przed kolejnymi zajęciami w kasach Centrum Nauki EXPERYMENT oraz on-line na stronie bilety.experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Informacje

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Wskaż rośliny uprawiane na olej: