stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ciekawi świata - dla wszystkich lubiących naukę i dobrą zabawę!

Wszystkich seniorów lubiących naukę, a przede wszystkim dobrą zabawę zapraszamy do udziału w niezwykłych spotkaniach, gdzie wraz z zespołem edukatorów, po dawce solidnej wiedzy, przeprowadzą szereg ciekawych doświadczeń. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu od października do stycznia 2019 r.

W listopadzie porozmawiamy o barwach i postrzeganiu kolorów. Wspólnie przeprowadzimy doświadczenia chemiczne i fizyczne, m.in. badając wpływ światła ultrafioletowego na szpinak, przepuszczając światło przez siatkę dyfrakcyjną a także sprawdzając, jak działa krążek Newtona.

Podczas grudniowego spotkania nie zabraknie fascynujących ciekawostek o Morzu Bałtyckim i nurkowaniu. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym jest stratyfikacja, jak przebiega mieszanie wód o różnych gęstościach i jaki wpływ procesy te mają na życie zwierząt morskich. Wyjaśnią, co się dzieje z organizmem człowieka przebywającym pod wodą oraz jak działają reduktory oddechowe.
Zima to pora roku, kiedy jesteśmy bardziej podatni na różne choroby, dlatego podczas styczniowego spotkania porozmawiamy o tym, jak się zarażamy i jaką rolę w chorowaniu odgrywają bakterie i wirusy. Uczestnicy zajęć sprawdzą, czy bakterie można zobaczyć gołym okiem, wykonają preparaty z drożdży, paprotki i cebuli, obejrzą pod mikroskopem jądro i mitochondrium komórkowe.

Zajęcia odbędą się w wybrane środy: 3 października, 21 listopada, 12 grudnia oraz 9 stycznia 2019 r., zawsze w godzinach od 12.00 do 14.00. Pełen harmonogram zajęć dostępny na stronie experyment.gdynia.pl w zakładce Oferta / Ciekawi Świata - zajęcia dla seniorów.

Zapraszamy seniorów, których kręci nauka i dobra zabawa!
Kontakt: Małgorzata Daniluk, e-mail: m.daniluk@experyment.gdynia.pl, tel. 58 727 39 71

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 zł
Koszt - 5 zł za pojedyncze zajęcia. Sprzedaż biletów uruchamiana na dwa tygodnie przed kolejnymi zajęciami w kasach Centrum Nauki EXPERYMENT oraz on-line na stronie bilety.experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to: