• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Ciemne strony Internetu - wykład

Wielu z nas rozpoczyna poranek od wyłączenia budzika w telefonie, a następnie sprawdzenia Facebooka. Obserwujemy znajomych, komentujemy ich posty, czytamy różne informacje. Nie zawsze natomiast znajdujemy czas, by spotkać się z przyjaciółmi. Podział na świat realny i wirtualny ulega zdecydowanemu zatarciu.

maj 23-25

czwartek - sobota

Wstęp wolny
paź 19-20

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
Czy w czasach, gdy pewne zjawiska są niemal naturalne można mówić o uzależnieniu np. od mediów społecznościowych? W jaki sposób korzystanie z Internetu wpływa na nasze samopoczucie? Czy żeby naprawdę wypocząć trzeba odciąć się od wirtualnej rzeczywistości i zobaczyć jaki świat może być piękny?

O ciemnych stronach Internetu mówić będzie podczas wykładu 24 października w ramach Strefy Psyche Ekstra Magdalena Dietrich. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/gdynia/16517-ciemne-strony-internetu#formularz

Współorganizatorem wydarzenia jest Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

WYKŁAD
Ciemne strony Internetu:

Podczas wykładu porozmawiamy o tym, jak postrzegamy siebie i innych. Lubimy bowiem wiedzieć, czy mamy do czynienia z wrogiem czy przyjacielem. Zaprezentuję wnioski z przeprowadzonych badań, które pokazują, że samych siebie spostrzegamy głównie w wymiarze sprawczości i przede wszystkim od tych spostrzeżeń zależy poczucie własnej wartości (samoocena). Natomiast innych postrzegamy głównie w wymiarze wspólnotowości i przede wszystkim od tych spostrzeżeń zależą nasze oceny i postawy wobec innych osób. Inaczej mówiąc, oceniając innych patrzymy z perspektywy odbiorcy ich działań monitorującego ich społeczną wartość - bierzemy pod uwagę głównie ich cele i intencje, a więc czy są dobroczynne czy też szkodliwe. Oceniając siebie samych patrzymy z perspektywy sprawcy monitorującego skuteczność działania i bierzemy pod uwagę głównie sprawność w realizacji własnych celów, o których z góry zakładamy, że są dobroczynne.

Pokażę też w jaki sposób dzięki tej koncepcji można badać stereotypy, uprzedzenia oraz relacje w grupie, a nawet w jaki sposób zastosować ją w postrzeganiu organizacji i marek handlowych.

PRELEGENTKA

Magdalena Dietrich - psycholog, terapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS, Studium Terapii Uzależnień oraz dodatkowe kursy przygotowujące do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Obecnie w trakcie szkoły psychoterapeutycznej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez współpracę z ośrodkami terapii uzależnień, świetlicami socjoterapeutycznymi, Strefą Młodzieży Uniwersytetu SWPS, szkołami, organizacjami pozarządowymi pracującymi z młodzieżą, ośrodkami interwencji kryzysowej, urzędem m.st. Warszawy, oddziałem młodzieżowym szpitala psychiatrycznego. Tworzy i współtworzy programy treningów, warsztatów i szkoleń z zakresu umiejętności miękkich (takich jak komunikacja, asertywność, współpraca w grupie, radzenie sobie ze stresem) oraz profilaktyki uzależnień, przemocy i dyskryminacji. Zaangażowana w działania Stowarzyszenia Mierz Wysoko prowadzi zajęcia dla grupy dzieci przebywających na ulicach jednej z warszawskich dzielnic oraz konsultacje psychologiczne w klubie młodzieżowym. Kierowała pierwszym w Polsce hostelem interwencji kryzysowej dla osób LGBT. Założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Ku Sobie

Więcej informacji: https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/gdynia/16517-ciemne-strony-internetu
Zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gniazdowniki to ptaki:

 

Najczęściej czytane