stat
Wydarzenie już się odbyło

#CultureonLIVE

Ruszyły zapisy na konferencję #CultureonLIVE, która odbędzie się w dniach 29 i 30 czerwca 2020 na stronie www.cultureon.live

kwi 20-22

wtorek - czwartek

Gdańsk,
wrz 24-26

piątek - niedziela, godz. 09:00

Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę wzmacniania kompetencji cyfrowych u przedstawicieli branży kulturalnej w wymuszonym przez pandemię przenoszeniu części lub całości wydarzeń do sieci.

Choć proces digitalizacji nie jest niczym nowym, a światy wirtualny i realny od jakiegoś czasu funkcjonowały już zwłaszcza w sektorze kreatywnym, obok siebie, to ostatnie tygodnie pokazały, że znacząca część projektów kulturalnych online nie przynosi zakładanych rezultatów i nie osiąga sukcesu wyjaśnia pomysłodawczyni projektu Tamara Kamińska, dyrektor Music Export Poland. #CultureonLIVE zgromadzenie w jednej wirtualnej przestrzeni przedstawicieli różnych podmiotów należących do sektora kultury pozwoli na wyciągnięcie wniosków, zidentyfikowanie deficytów w zakresie digitalizacji i stworzenie katalogu dobrych praktyk, które pomogą w skutecznej realizacji projektów online. Konferencja będzie się składać z prelekcji i warsztatów, będących uzupełnieniem wykładów i obejmujących takie tematy jak: tworzenie i realizacja projektów na odległość, skuteczne metody komunikacji i promocji w sieci, e-learning jako przyszłość edukacji, podstawy prawne realizacji projektów online, właściwy dobór rozwiązań technologicznych, monetyzacja wydarzeń w sieci, co instytucje powinny wiedzieć zarówno o badaniach nad statusem artysty, jak i o transformacji cyfrowej. Na bazie zapisu prelekcji i warsztatów, a także materiałów dodatkowych dostarczonych przez prowadzących powstanie e-podręcznik.

Zgromadziliśmy wybitnych specjalistów m.in. prof. dr hab. Dorotę Ilczuk, Charlesa Landrego, Joannę Cichocką-Gulę, Jowitę Michalską, Aleksandrę Trapp, Aleksandrę Kulińską, Adriana Hołotę, którzy podzielą się wiedzą, doświadczeniem, ale także dobrymi praktykami, które uczestnicy konferencji będą mogli wcielić w życie w swoich instytucjach zachęca Miłosz Bembinow, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Jako nowopowstała instytucja bycie partnerem projektu, który zakłada międzynarodowe spojrzenie na problemy z jakimi zmagają się artyści i instytucje kultury, jest dla nas wyróżnieniem dodaje Joanna Cichocka-Gula, dyrektor Goyki3 Art Inkubator. W przyszłości mamy nadzieję na organizację spotkania w wersji hybrydowej w Sopocie.

Udział w #CultureonLIVE jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na: https://cultureonlive.typeform.com/to/HMjW4NJd

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/289465545571222/

Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak, marta@projektpr.pl

Program: https://cultureon.live/program/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie włókna pochodzenia naturalnego stosuje się w przemyśle?