• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Biblioteka (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku) jako 1 z 30 w Polsce zakwalifikowała się do drugiej edycji projektu "Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni", która potrwa od stycznia do czerwca 2023 roku. Dzięki temu otrzymaliśmy od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) i Save the Children International (SCI) materiały edukacyjne, książki, sprzęt komputerowy, wsparcie merytoryczne oraz finansowe na realizację zadań projektowych, takich jak badanie potrzeb, zarówno naszych dotychczasowych odbiorców, jak i uchodźców z Ukrainy, organizację Cyfrowych Centrów Edukacji (CCE) dla ukraińskich dzieci oraz kursów języka polskiego dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie zajęć i spotkań dla różnych grup odbiorców, a szczególnie dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów (niezależnie od pochodzenia narodowego), w tym działań integracyjnych z polskim społeczeństwem.

lip 18

czwartek, godz. 16:30

Gdańsk, przed wejściem do Wydziału...
Wstęp wolny
"Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni" to projekt społeczno-edukacyjny umożliwiający dzieciom i młodzieży, zarówno z Ukrainy, jak i z Polski, wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. W ramach projektu dzieci, młodzież oraz opiekunowie mogą skorzystać z nowoczesnej bezpłatnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kultur.

Udział w programie z ramienia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku "Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni" biorą Biblioteka Ratuszowa (ul. Gościnna 1) i Biblioteka Chełm (ul. Dragana 26), dodatkowe zajęcia odbywają się także w Bibliotece Głównej i American Corner (Targ Rakowy 5/6).

W ostatnim czasie (16-27 stycznia) w ramach projektu m.in. zorganizowaliśmy podczas ferii zajęcia z dziecięcym folklorem i animacją poklatkową dla dzieci i opiekunów, warsztaty kreatywno-rozwojowe dla młodzieży. Chcielibyśmy poinformować, że od drugiej połowy lutego uruchamiamy Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

W podane poniżej dni i godziny będą tam dyżurowali nauczyciele z Ukrainy, którzy pomogą w odrabianiu lekcji, wytłumaczą trudne zagadnienia czy udzielą innego wsparcia w nauce, zarówno w szkole polskiej, jak i ukraińskiej.
CCE zaczną działać od połowy lutego:

  • Poniedziałki w godzinach 16:00-18:00 w American Corner (Targ Rakowy 5/6) start 13 lutego 2023;

  • Wtorki w godzinach 17:00-18:30 w Bibliotece Ratuszowej (ul. Gościnna 1); start 14 lutego 2023;

  • Czwartki w godzinach 16:00-18:00 w Bibliotece Chełm (ul. Dragana 26), start 16 lutego 2023.


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym.
Dzięki naszym sponsorom wszystkie działania projektowe są nieodpłatne dla Odbiorców.

Wszystkie działania projektowe oznaczamy następującymi hashtagami i logotypami naszych Partnerów (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - FRSI, oraz Save the Children International - SCI):
#FRSI_BibliotekaDlaWszystkich
#RóżniRówniWażni
#FRSI_Бібліотекадлякожного
#РізніРівніВажливі
#projektFRSI

Projekt "Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Sosna zwyczajna:

 

Najczęściej czytane