Wiadomości

stat

Czy rok szkolny może być dłuższy przez strajk?

21 czerwca - to termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
21 czerwca - to termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. fot. 123rf.com/123mn

Nauczyciele przekonują, że ich strajk potrwa do odwołania, w zawiązku z tym w szkołach również do odwołania nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Choć część dzieci cieszy się z niespodziewanych wakacji, to zaległości w nauce trzeba będzie nadrobić. Czy jest możliwe, że zajęcia zostaną przedłużone i będą odbywały się w czasie wakacyjnych miesięcy? Ministerstwo tłumaczy, że zgodnie z przepisami rok szkolny kończy się dopiero 31 sierpnia, ale nie zakłada skrócenia wakacji.Czy zajęcia, które są odwołane przez strajk powinny być odrabiane w czasie wakacji?

zdecydowanie tak, dzieci przecież muszą zrealizować probgram 22%
myślę, że zdążą to nadrobić jeszcze do 21 czerwca 15%
nie, ile zrobią, tyle zrobią, dzieci nie powinny ponosić konsekwencji strajku 63%
zakończona Łącznie głosów: 1957
Od kilku dni trwa strajk nauczycieli, pedagodzy protestują przeciwko niskim zarobkom. W tym czasie większość szkół w Trójmieście zmuszona jest odwoływać zajęcia dydaktyczne. Nie wiadomo, jak długo nauczyciele będą protestować.

W związku z niespodziewanymi wakacjami od nauki coraz więcej osób zastanawia się, czy z powodu strajku nauczycieli wakacje rozpoczną się później.

Według rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej 21 czerwca to termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ferie letnie rozpoczynają się zatem 22 czerwca. Faktycznie jednak rok szkolny kończy się w dniu poprzedzającym rozpoczęcie kolejnego roku, czyli 31 sierpnia.

- Zakończenie zajęć musi nastąpić zgodnie z rozporządzeniem. Jestem przekonany, że wszystko to, co się wydarzy, pozwoli na to, aby kwestie egzaminów, rekrutacji, klasyfikacji uczniów i rad pedagogicznych odbyły się zgodnie z przepisami prawa - zapewniał Maciej Kopeć, wiceminister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekonuje, że w większości szkół są prowadzone normalne lekcje. Według danych, które resort otrzymał od kuratorów oświaty, do strajku przystąpiło 48,5 proc. placówek.

W związku z niespodziewanymi wakacjami od nauki coraz więcej osób zastanawia się, czy z powodu strajku nauczycieli wakacje nie rozpoczną się później.
W związku z niespodziewanymi wakacjami od nauki coraz więcej osób zastanawia się, czy z powodu strajku nauczycieli wakacje nie rozpoczną się później. fot. 123rf.com/PAVLO KOBYSH

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Za co odpowiedzialne są bakterie?