stat

Czy warto pracować w muzeum? Dzień otwarty

Czym zajmuje się konserwator muzealiów, ilu muzealników trzeba, aby otworzyć wystawę czy archeolog podwodny pracuje wyłącznie pod wodą i czy warto właściwie pracować w Narodowym Muzeum Morskim? Oczywiście, że warto i mamy nadzieję, że przekonamy do tego młodych ludzi, którzy 21 października - w poniedziałek - odwiedzą Ośrodek Kultury Morskiej i wezmą udział w warsztatach, które przygotowujemy wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku.

Dni Otwarte Klubu Brydżowego

gru 14-15

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk, Kminkowa 2/4
"POWER 2 WORK - Wybieraj mądrze " to wydarzenie przygotowane z myślą o młodzieży, promujące Fundusze Europejskie - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój i przybliżające młodym rynek pracy. Zaproszeni goście - Jędrzej Sołowij, lingwista, trenerOdysei Umysłu oraz Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018 przedstawią młodym ludziom sposoby na pobudzenie kreatywności i nieszablonowego myślenia: umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Podczas spotkania w Ośrodku Kultury Morskiej uczniowie pomorskich szkół będą mogli poznać muzealników w ich naturalnym środowisku - konserwatorzy opowiedzą na czym polega praca z PEG-iem, archeolodzy podwodni pozwolą przymierzyć sprzęt nurkowy, a specjaliści ds. digitalizacji zeskanują śmiałków. Specjalnie na tę okazję pracownicy Działu Edukacji NMM przy udziale doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku przygotowali grę muzealną, która doskonale zaprezentuje kulturę pracy w NMM.

Uczniowie będą mogli również porozmawiać z doradcami zawodowymi o swoich wyborach edukacyjnych i zawodowych oraz zapoznać się z bazą aktualnie realizowanych na Pomorzu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Spotkanie z młodzieżą w OKM odbędzie się 21 października, od godz. 09.00 do 14.30.
Spotkanie ma charakter zamknięty.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład: