stat
Impreza już się odbyła

Czynna ochrona torfowisk: cele, metody, sukcesy i porażki

  • środa, 28 października, godz. 12:00 - 13:00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: PPNT Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny

Chcąc chronić przyrodę torfowisk, trzeba dokonywać wyboru, co konkretnie chcemy chronić? Czy da się w ogóle odtworzyć naturalny ekosystem? Podczas wykładu Pauliny Dzierży dowiemy się, jak i dlaczego odtwarza się zdegradowane torfowiska i ich roślinność oraz kiedy może się to nie udać. Przyjrzymy się także bliżej strategii ochrony przyrody realizowanej obecnie w Europie.


Paulina Dzierża - botanik, absolwentka biologii i ochrony środowiska na Uniwersytecie Warszawskim. Pod koniec studiów rozpoczęła pracę w Centrum Ochrony Mokradeł (CMok) i przez kilka lat była zaangażowana w realizację projektów czynnej ochrony przyrody, działalność naukową, a także interwencje przyrodnicze. Od roku 2008 pełni funkcję wspierającą i pomocniczą, podejmując się drobnych zadań jako wolontariusz. Głównym obszarem jej działania przez długi czas były ekosystemy łąkowe. Jej pasją jest edukacja i komunikacja - uważa je za jedyny skuteczny klucz do powstrzymania degradacji środowiska naturalnego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z: