• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Debata: Nasze ślady w Internecie

Uniwersytet WSB Merito Gdynia razem z Millennium Docs Against Gravity serdecznie zapraszają na pokaz filmu Wirtualna sobowtórka, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13 maja o godzinie 18:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym.

lut 25

niedziela, godz. 10:30

bilety 25,90 zł
przedsprzedaż 19,90 - 24,90 zł
"Wirtualna sobotwórka" to film, eksperyment społeczny i projekt interaktywny w jednym. Czy można zrekonstruować człowieka na podstawie pięcioletniej historii aktywności w Google? Czy można stworzyć sobowtóra, który nie zna oryginału, ale zna jego świadome i nieświadome aktywności w sieci? Film-projekt społeczny odtwarza w detalach osobę wraz z jej charakterem i profilem psychologicznym. Efekt jest porażający. Film ilustruje, jak nawet nieliczne dane w sieci wystarczają do identyfikacji potrzeb, zainteresowań, opinii i osobistych cech.

Po seansie czeka nas interesująca debata Uniwersytetu WSB Merito na temat:
Czy powinniśmy obawiać się śladów w Internecie, które codziennie pozostawiamy?

Podczas spotkania zaproszeni goście będą rozmawiać na temat naszej świadomości dotyczącej aktywności w Internecie oraz postarają się odpowiedzieć na pytania: czy zdajemy sobie sprawę, jak wiele śladów cyfrowych zostawiamy? Czy powinniśmy uważać na pozostawione ślady? W jaki sposób możemy chronić się przed wciąż rozwijającymi się zagrożeniami w sieci?

W debacie udział wezmą:
Joanna Murzyn
- inicjatorka Instytutu Ekologii Cyfrowej, który specjalizuje się w cyfrowo-ekologicznych audytach oraz w doradztwie w obszarach zrównoważonej i etycznej digitalizacji.
dr hab. Artur Kozłowski, prof. UWSB prorektor Uniwersytetu WSB Merito, ekspert w obszarze stosunków międzynarodowych na poziomie globalnym i europejskim.
dr hab. Artur Ziółkowski, prof. UWSB ekspert w zakresie psychologii społecznej, osobowości i rozwojowej, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia.

Dyskusja będzie prowadzona przez Łukasza Murawskiego, psychologa społecznego i wykładowcę Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu, zapewniamy możliwość obejrzenia transmisji live z debaty za pośrednictwem Facebooka Uniwersytetu WSB Merito Gdynia i Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk.

Więcej szczegółów: https://bit.ly/44BuNbZ
Zapisz się na wydarzenie: https://bit.ly/3pg9RXQ

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa i krzewy rosnące w lasach mają największe znaczenie dla zwierząt?

 

Najczęściej czytane