Wiadomości

Decyzja o powrocie do szkół pod koniec sierpnia

Kiedy powrót do szkoły? Ważne informacje dla uczniów oraz rodziców.
Kiedy powrót do szkoły? Ważne informacje dla uczniów oraz rodziców. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Na półmetku wakacji wciąż nie wiadomo czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu. Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa. O tym, czy dzieci rozpoczną stacjonarnie naukę w nowym roku szkolnym, dowiemy się najpewniej na tydzień lub dwa przed 1 września. - Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia - powiedział dziś Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.Czy od września uczniowie wrócą do szkoły?

myślę, że tak - przez dwa miesiące można przygotować odpowiednie warunki, by uczniowie wrócili do normalnej nauki nawet w trakcie epidemii 29%
myślę, że wróci tylko część dzieci, a większość będzie uczyć się zdalnie 17%
myślę, że nie ma szansy, że dzieci wrócą do szkoły, znów będzie wszystko zamknięte 27%
uważam, że powinny wrócić, a w razie potrzeby - w poszczególnych placówkach powinno się decydować o nauce zdalnej 24%
nie mam zdania na ten temat 3%
zakończona Łącznie głosów: 858
- Myślę, że decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach będzie podjęta na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Podobnie będzie w październiku w przypadku wyższych uczelni - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Czytaj też: Naukowcy zbadali, jak zdalne nauczanie wpłynęło na nasze życie

W ubiegłym tygodniu głos ws. powrotu do szkoły zabrał minister edukacji Dariusz Piontkowski. Zapewnił, że resort pracuje nad przepisami, które "zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół".

- Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora - napisał Piontkowski.
Oznaczałoby to, że w sytuacji kiedy w placówce pojawią się przypadki zakażenia koronawirusem to dyrektor po zasięgnięciu opinii sanepidu i kuratora będzie mógł zadecydować o zamknięciu szkoły i przejściu na zdalne nauczanie.

Przed nami jednak jeszcze miesiąc wakacji. Uczniowie, nauczyciele i rodzice muszą zatem uzbroić się w cierpliwość, zanim zapadnie ostateczna decyzja.

Przygotowują się na wypadek zdalnej naukiZ powodu epidemii placówki oświatowe w Polsce zostały zamknięte 12 marca, a nauczanie zdalne wprowadzono od 25 marca. Po raz pierwszy rok szkolny zakończył się zdalnie.

Po tych doświadczeniach MEN już pod koniec ubiegłego roku szkolnego rozpoczął prace nad usprawnieniem rządowej platformy epodreczniki.pl. Do tej pory nauczyciele nie mogli korzystać z niej w pełni, korzystali za to z wielu różnych komunikatorów, co według nich było często problematyczne.

Kursy przygotowujące do egzaminów


Zapowiedziano też nowelizację Karty nauczyciela, a w planach mają być również dodatkowe szkolenia ze zdalnej nauki.

Opinie (103) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z: