• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dlaczego warto studiować na PJATK?

6 czerwca 2023 
Opinie (24)

Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami w branży, a sama uczelnia przoduje w rankingach niepublicznych uczelni. Na jakie kierunki mogą aplikować kandydaci i jaka jest oferta PJATK?Trwa rekrutacja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W tym roku uczelnia szczególnie zwraca uwagę na możliwości, jakie daje nauczanie na kierunkach realizowanych przez PJATK.

- Dobrze wyszkoleni specjaliści IT są potrzebni w każdej branży. Obecne statystyki pokazują, że nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Nasi studenci korzystają z praktyk i staży w cenionych firmach na Pomorzu. Już podczas studiów najczęściej zaczynają swoją karierę zawodową - mówi dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.
Stąd hasła tegorocznej kampanii: Studiuj kierunki przyszłości, Kierunek - przyszłość, Zaprojektuj swoją karierę.

Prestiżowe studiaPrestiż uczelni potwierdzają ogólnopolskie rankingi. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ubiegłym roku została najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną według rankingu "Perspektywy". W rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" nasza uczelnia znalazła się w zestawieniu "Uczelnie techniczne" wraz z Politechnikami oraz Uniwersytetami Technicznymi z całej Polski, co czyni ją najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną na terenie kraju. Wśród głównych kryteriów mających wpływ na ocenę końcową są: efektywność naukowa, potencjał naukowy oraz absolwenci na rynku pracy. Najwyższe noty uczelnia osiągnęła właśnie w kryterium oceniającym ekonomiczne losy absolwentów.

Absolwenci z najwyższymi zarobkamiRankingi to jedno, jednak absolwenci uczelni mogą pochwalić się również jednymi z najwyższych zarobków. Osoby, które ukończyły studia I stopnia na kierunku Informatyka na PJATK, znajdują się w czołówce najlepiej zarabiających absolwentów wszystkich kierunków technicznych w województwie pomorskim. Najnowsze dane pokazują, że absolwenci studiów I stopnia na kierunku Informatyka w Gdańsku są na pierwszym miejscu pod względem wysokości zarobków w województwie pomorskim i zajmują wysoką pozycję w skali całego kraju. Mediana wynagrodzeń wynosi ponad 7 tys. złotych miesięcznie. Co więcej, średni czas jaki nasi absolwenci potrzebują do znalezienia pracy na etacie to około tygodnia, a wskaźnik bezrobocia wynosi 0 proc.

Natomiast absolwenci studiów I stopnia na kierunku Grafika na PJATK pod względem zarobków są w pierwszej trójce na terenie naszego województwa oraz w krajowej czołówce w obszarze sztuki. Studenci kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK zdobywają umiejętności pozwalające im na podjęcie pracy w wielu różnych sektorach rynku: od wydawnictw po agencje marketingowe oraz wewnętrzne działy graficzne międzynarodowych korporacji.

 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)
 • Budynek Targ Drzewny 9/11 (Wydział Informatyki)

Szeroka oferta nauczaniaStudenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych mają możliwość realizacji zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych na Wydziale Informatyki i Wydziale Sztuki Nowych Mediów. W każdym przypadku uczelnia daje możliwość skorzystania z nowoczesnych narzędzi i pomocy naukowych, oraz zapoznania się z wiodącymi trendami technologicznymi.

- Ściśle współpracujemy z trójmiejskimi firmami. Reagujemy na potrzeby rynkowe, dając możliwość wyboru ścieżki rozwoju naszym studentom. Przedmioty specjalizacyjne na Informatyce odpowiadają najnowszym trendom i potrzebom rynkowym takim jak GameDev, Sztuczna Inteligencja czy Cyberbezpieczeństwo - mówi dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK.
- Na Grafice również otwieramy nowe ścieżki kształcenia, w tym związane z VR, GameDev i animacją 2 i 3D (na potrzeby VR, gier komputerowych oraz studiów animacji). Prowadzimy dynamiczną i efektywną współpracę z liceami i technikami. Wraz z naszą szkołą partnerską jesteśmy organizatorami pierwszego na Pomorzu hackathonu dla uczniów szkół średnich (Young Smart) - wskazuje dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów.
Warto zwrócić uwagę, że od 2023 r. w Gdańsku rusza również Centrum Kształcenia Podyplomowego PJATK. Oznacza to, że w PJATK Gdańsk od listopada 2023 r. będzie można podnieść swoje kompetencje na różnych kierunkach studiów podyplomowych, w tym MBA dla branży IT. Ponadto na Wydziale Sztuki Nowych Mediów ruszają studia podyplomowe na kierunku Projektowanie graficzne dla studentów chcących nabyć lub pogłębić wiedzę z zakresu komunikacji wizualnej, grafiki projektowej i multimediów oraz na kierunku Psychologia gier.

- Tworzenie i wykorzystanie gier w biznesie i edukacji to jeden z głównych globalnych trendów, który rozwija się dynamicznie i wymusza coraz bardziej specjalistyczne podejście do tego obszaru. O przewadze konkurencyjnej decyduje już nie tylko wiedza z zakresu IT, nie tyko praca inżynierów, ale przede wszystkim utalentowanych, twórczych autorów pomysłów na scenariusz, zasady i logikę gry. Studia podyplomowe Psychologia gier - projektowanie scenariuszy gier komputerowych odpowiadają właśnie na tę potrzebę rynku - dotyczącą profesjonalnych, specjalistycznych kadr w obszarze wykorzystania rozwiązań związanych z grywalizacją w biznesie i edukacji - wskazuje Monika Ostojska-Żurek, kierowniczka Działu Promocji Gdańsk.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ostatnim czasie rozwija się również pod względem infrastruktury dydaktycznej. Obecnie Wydział Informatyki znajduje się w samym centrum Gdańska, w zmodernizowanej przestrzeni kamienicy na Targu Drzewnym, w której niegdyś swoją siedzibę miał Dziennik Bałtycki. Z kolei studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów korzystają z urokliwego budynku na Brzegach w Gdańsku-Oruni.

 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)
 • Budynek Brzegi 55 (Wydział Sztuki Nowych Mediów)

Indywidualne podejście do studenta i kameralne grupyProgram kształcenia na PJATK Gdańsk jest dostosowany do wymogów i oczekiwań rynku pracy, ale także standardów kształcenia w Unii Europejskiej, a co najważniejsze postępu w dziedzinie zastosowań technik komputerowych. Naszym atutem jest przede wszystkim praktyczne doskonalenie umiejętności, które studenci nabywają w toku nauczania.

PJATK Gdańsk oferuje swoim studentom doskonałe warunki do studiowania w małych grupach, indywidualne stanowiska komputerowe, możliwość samodzielnej pracy w pracowniach komputerowych również poza godzinami zajęć. Wszystko to sprawia, że uczący się na uczelni mają własną przestrzeń i narzędzia, które pomagają w rozwoju.


Atmosfera współistnienia różnych kulturStudenci doceniają fakt, że na uczelni panuje atmosfera współistnienia różnych kultur - prócz wszechobecnej kultury Japonii, gdański oddział PJATK może pochwalić się sporą grupą studentów zza granicy, m.in. z Portugalii, Japonii, Ukrainy czy Białorusi. Wykłady są prowadzone w języku polskim, ale PJATK również realizuje kursy dokształcające z języka polskiego dla studentów z zagranicy. Studenci Akademii mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursie języka japońskiego.

Ponadto, studenci aktywnie uczestniczą w kołach naukowych. Na uczelni działa między innymi Koło Naukowe Hashcode, Odyseja Umysłów, Digital Painting i Concept Art, Projektowanie graficzne, drużyna e-sportowa Ninja PJATK oraz AZS Sekcja Brydża Sportowego. Nad wszystkim czuwają wykładowcy - wybitni specjaliści i praktycy w swoich dziedzinach, którzy dzielą się pasją ze swoimi studentami. Dużym atutem są również spotkania z twórcami, przedstawicielami firm komputerowych oraz z pracodawcami.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

Kongres Smart Metropolia 2023

konferencja

XII. Europejskie Forum Nowych Idei

3500 - 4500 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Nagrzane od podłoża powietrze:

 

Najczęściej czytane