stat
Impreza już się odbyła

Dni Otwarte UG

Zapraszamy do odwiedzenia Uniwersytetu Gdańskiego i poznania fascynującego świata nauki od środka oraz warunków studiowania na poszczególnych wydziałach.

lip 31

sobota, godz. 12:00 - 18:00

Gdańsk, ul. Stępkarskiej i Wiosny...
Wstęp wolny

w każdą środę (do 29.12), godz. 17.15

Gdańsk, Jagiellońska
Wstęp wolny
Uniwersytet Gdański oferuje ponad 220 specjalności w ramach prawie 80 kierunków studiów I i II stopnia. Zobacz naszą pełną ofertę edukacyjną i dowiedz się jak zostać studentem wymarzonego przez Ciebie kierunku. A jeśli masz pytania dotyczące rekrutacji - zapraszamy na nasze stoisko na Targach Akademia na wydziale Prawa i Administracji UG. Do zobaczenia na Kampusie Oliwa!

Wydział Biologii - 20 MARCA
Odwiedzając Wydział Biologii dowiesz się m.in. czy Helicobacter pylori i Homo sapiens to długotrwały związek czy przygoda na jedną noc, zobaczysz na czym polega mutacja i poznasz 10 największych mitów o mózgu. Przekonasz się na własne oczy dlaczego "plastic nie jest fantastic", a także weźmiesz udział w koncercie rock'n'rollowego zespołu Deadly Plants.

Wydział Chemii - 20 MARCA
Weź udział w warsztatach "Chemiczna podróż dookoła świata" i dowiedz się jak działają biokatalizatory. Posłuchaj wykładów takich jak np. "Chemia komputerowa - wirtualne eksperymenty", "Czy wiesz jak mnie znaleźć?" czy "Substancje niebezpieczne w chemii". Poznaj zakamarki laboratoriów, w których na co dzień studenci myślą nad wielkimi rzeczami!

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMED - 19 marca
Zobacz doskonale wyposażone laboratoria, pracownie oraz sale wykładowe na jednym z najnowocześniejszych wydziałów. Interesują Cię zagadnienia biomedyczne, bio-molekularne i ich zastosowania w biotechnologii? A może chcesz na własne oczy przekonać się jak wygląda hodowla roślin in-vitro? Dowiedz się jak poprawiamy jakość życia i zdrowia.

Wydział Ekonomiczny - 19 i 20 marca
Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej. Zajrzyj do laboratorium danych finansowych Thomson Reuters, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA. Porozmawiaj też ze studentami o ich doświadczeniach na wydziale i nie tylko.

Wydział Filologiczny 15, 19 i 20 marca
Weź udział w warsztatach o języku rosyjskim, mentalności Rosjan, realiach współczesnej Rosji, kulturze rosyjskiej. A może marzysz o byciu tłumaczem? O tym jak wygląda taka praca, dowiesz się na warsztatach "Siedzieć jak na... austriackim kazaniu - pułapki i ciekawostki z życia tłumacza". Do tego przygotowaliśmy konkursy, zawody i konsultacje!

Wydział Historyczny - 19 marca
"Czy Wiedźmini istnieli naprawdę?..." "Czy Mona Lisa miała wąsy?...", "Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku?..." - poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Jeśli fascynują Cię inne kultury, przyjdź i posłuchaj opowieści uczestników wypraw na Syberię i do Hiszpanii. Starożytność to Twój konik? Wpadnij na warsztaty w formie gry. Nie ma nudy!

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki - 19 marca
Poddaj się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedz się jakie procesy zachodzą w Twoim organizmie. Spróbuj swoich sił w e-sportach - strafingu, bunny-hoppingu i cj-jumpach. Wolisz trening umysłu? Zapraszamy do udziału w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

Wydział Nauk Społecznych - 19 marca
Udaj się w podróży do krainy psychologii eksperymentalnej, poznaj język migowy, dowiedz się czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie. Interesujesz się polityką? Przyjdź na jeden z wykładów, np. "Czego nie wiemy, a co powinniśmy wiedzieć o lobbingu politycznym?". Poznaj również tajniki świadomego kreowania wizerunku w sieci.

Wydział Prawa i Administracji - 19 marca
"Oskarżyć Ojca Chrzestnego, albo Ala Capone, a może rozstrzygnąć kwestie prawne z Breaking Bad? Czy bohaterowie Marvela powinni ponieść odpowiedzialność karną?" - dowiesz się tego podczas warsztatów prowadzonych przez KN Prawa Karnego. Weź udział w symulacji rozprawy sądowej i odwiedź jedyne w Polsce Muzeum Kryminalistyki.

Wydział Zarządzania - 19 marca
Zostań mistrzem Excela i rozwiń swoje umiejętności programistyczne w trakcie warsztatów przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Chcesz dowiedzieć się czym jest rynek walutowy, w jaki sposób można na nim inwestować i zarobić? Od czego zależą kursy walut? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się odwiedzając Wydział Zarządzania 19 marca.

Biblioteka Główna - 20 marca
Odkryj z przewodnikiem zakamarki nowoczesnej Biblioteki Głównej UG! Przenieś się w magiczny świat książek i poznaj miejsce, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, ws której ważą się losy uczelni - to tylko wybrane punkty na trasie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel kamienny jest skałą pochodzenia...?

 

Najczęściej czytane