• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

Wydarzenie w ramach

W tym roku Dni Otwarte UG odbywają się w dniach 6, 10, 11 oraz 20 marca 2020 w ramach Targów Akademia. To znakomita okazja, aby zwiedzić Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci.

Relacja z imprezy

Będzie można odwiedzić niemal wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

Na Wydziale Biologii odbędą się m.in. otwarte wykłady o empatii w świecie zwierząt, podstawach śmierci mózgu, bio-psycho-społecznych uwarunkowaniach płci oraz o objawach depresji. Wśród otwartych warsztatów są m.in. badania słuchu, badania neurologiczne, studio tatuażu, zagadki ciemności, warsztaty nt. choroby Alzheimera, dotyczące zmysłów wzroku, słuchu i węchu, równowagi, a nawet elektryczny taniec, czyli jak pobudzić ciało do ruchu. Warsztaty wymagające zapisów dotyczą tajemnic mózgu, barwień w neurobiologii, treningu mentalnego, układu nerwowego u bezkręgowców, czy prehistorycznego mózgu na polowaniu.
20 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-biologii/

Na Wydziale Chemii odbędą się m.in. wykłady: "Antybiotyk - przyjaciel czy wróg?" "Laboratorium antydopingowe od kulis", "Znajdę Cię! - chemia w kryminalistyce", "Mikro i makro plastikowy problem dla środowiska", "Wirusy - co o nich wiemy i czy słusznie się boimy?" oraz warsztaty dot. związków zapachowych, magicznego świata chemii, miasta, które może być przyjazne środowisku czy widzenie barw i promieniowania elektromagnetycznego oraz gier molekularnych. Nie zabraknie atrakcyjnych pokazów doświadczeń - np. "Niezwykłe reakcje chemiczne" czy "Poczuj w sobie chemika".
10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-chemii/

Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii będzie można wziąć udział w wycieczce po nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, dowiedzieć się, jak rozpoznać raka, poznać tajniki DNA, mikroorganizmów, które nas otaczają oraz możliwości wykorzystania roślin w biotechnologii.
11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-biotechnologii/

Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Refinitiv Eikon Lab, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.
10-11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-ekonomiczny/

Na Wydziale Filologicznym będzie można wziąć udział w warsztatach o realiach współczesnej Rosji i kulturze rosyjskiej, warsztatach języków skandynawskich, warsztatach teatralnych w języku niemieckim oraz warsztacie z komunikacji perswazyjnej.
6, 10-11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-filologiczny/

Na Wydziale Historycznym będzie można posłuchać wykładów "Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach", "Nie tylko Pokemony - popkultura Japonii" "Strzygi, bazyliszki i biesy - demonologia słowiańska a współczesność", zwiedzić stoisko z artefaktami z różnych stron świata, wziąć udział w grze nt. starożytności i odbyć podróż szlakiem generała Hallera.
10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-historyczny/

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, ale i "potrenować" umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.
10-11 marca 2020; https://targiakademia.pl/wydzial-matematyki-fizyki-i-informatyki/

Wydział Nauk Społecznych proponuje zabawę w radiowca, zwiedzanie sali relaksacji i szukanie odpowiedzi na pytanie - czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Będą także wykłady, m.in. o polityce równościowej w Unii Europejskiej oraz prawach człowieka w Afryce.
10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-nauk-spolecznych/

Na Wydziale Prawa i Administracji będzie można zwiedzić wyjątkowe Muzeum Kryminalistyki, wziąć udział w warsztatach kryminalistycznych oraz nauczyć się, jak należy zachować się przed Sądem.
10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-prawa-i-administracji/

Na Wydziale Zarządzania będzie można się dowiedzieć jak dobrze inwestować swój czas i nim zarządzać, poznać podstawy statystyki oraz obejrzeć najciekawsze zakamarki budynku i zaznajomić się z działalnością kół naukowych.
10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-zarzadzania/

Będzie można także zwiedzić jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Główna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni - to tylko wybrane atrakcje.
11 marca; https://targiakademia.pl/biblioteka-glowna-ug/

Organizatorem Targów jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?

 

Najczęściej czytane