• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Dni otwarte gdańskich szkół zawodowych

 • Kalendarz
  27 marca - 1 kwietnia 2023
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Bilety
  wstęp wolny

Od poniedziałku, 27 marca do soboty, 1 kwietnia uczniowie klas VIII szkół podstawowych będą mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych i zawodowych. W programie przewidziana jest debata, dni otwarte, warsztaty i webinaria. Tydzień zakończy się w Amber Expo Gdańskimi Targami Szkół Ponadpodstawowych oraz IX Galą "Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej".

- Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Swoją ofertę zaprezentuje 15 szkół zawodowych: techników i branżowych szkół I stopnia i 19 szkół ogólnokształcących. Zachęcam także do rozmowy z doradcami zawodowymi i mentorami - mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Całe wydarzenie rozpocznie się debatą z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych na temat wyzwań związanych z wyborem nowej ścieżki kształcenia oraz wykładem inauguracyjnym "Sztuczna inteligencja i zawody przyszłości a wybór ścieżki edukacyjnej", który poprowadzi Jarosław Marek Spychała, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytanie, jak rozwój sztucznej inteligencji zmieni w najbliższej przyszłości rynek pracy, czyli czym dzisiaj kierować się przy wyborze szkoły średniej. Wykład i debata będą transmitowane na gdansk.pl o godzinie 11.00.

Tegoroczny Tydzień Zawodowca w ramach współpracy współfinansowany jest ze środków UNICEF. Uczniowie klas VIII samorządowych szkół podstawowych w Gdańsku stanowią blisko 7% wszystkich ósmoklasistów. W związku z tym przygotowane zostały dwie wersje językowe nowego przewodnika po gdańskich szkołach średnich, ulotek dotyczących rekrutacji oraz plakatów zapraszających. Podczas Gdańskich Targów Szkół Ponadpodstawowych dostępni będą także wolontariusze, którzy będą się posługiwać językiem ukraińskim.

Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych
Targi odbędą się 1 kwietnia w godz. 10.00 - 15.00 w AMBEREXPO przy ulicy Żaglowej 11. Wydarzenie skierowane jest do uczniów i uczennic z klas ósmych oraz ich rodziców lub opiekunów. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko dotyczące organizacji Igrzysk Europejskich w zawodach - EuroSkills Gdańsk 2023, a także zajrzeć do wnętrza Mobilnego Centrum Edukacyjnego - nowoczesnej przestrzeni dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. Szczegóły dotyczące Gdańskiego Tygodnia Zawodowca dostępne są także w języku ukraińskim na Gdańskiej Platformie Edukacyjnej.

Projekt realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jony mogą mieć ładunek:

 

Najczęściej czytane