Wiadomości

Dni otwarte liceów w Gdańsku. Sprawdź oferty szkół

W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 w szkołach średnich spotkają się absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej.
W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 w szkołach średnich spotkają się absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej. Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Rekrutacja do szkół średnich rusza już w maju, jednak zanim uczniowie zdecydują, do której placówki będą aplikować, powinni zobaczyć, co oferują szkoły. Najlepiej sprawdzić to podczas tzw. dni otwartych, które szkoły średnie organizują w marcu i kwietniu. O przyjęcie ubiegać się będą w tym roku dwa równoległe roczniki - absolwenci podstawówek oraz zlikwidowanych gimnazjów - na Pomorzu to ok. 45 tys. osób. Podpowiadamy, kiedy będą dni otwarte w liceach ogólnokształcących w Gdańsku.Jaką szkołę średnią kończyłe(a)ś?

liceum ogólnokształcące 75%
technikum 20%
szkoła zawodowa 5%
zakończona Łącznie głosów: 582
Dokumenty do wybranych placówek uczniowie będą mogli składać od 13 maja 2019 r. do 18 czerwca 2019 r. Na pomorzu przewidywana liczba uczniów - absolwentów szkoły podstawowej oraz oddziałów III klas gimnazjalnych w roku 2019/2020 według kuratorium oświaty będzie wynosiła 44897.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty. Jak będzie wyglądał i czy trzeba się martwić?

W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 w szkołach średnich spotkają się absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej. Każda z tych grup będzie jednak realizowała odrębny program nauczania, dlatego nie ma możliwości, aby spotkały się w tej samej klasie.

Uczniowie kończący VIII klasę podstawówki mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum będą mogli ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia.

Szkoły średnie w TrójmieścieNa pomorzu przewidywana liczba uczniów - absolwentów szkoły podstawowej oraz oddziałów III klas gimnazjalnych w roku 2019/2020 według kuratorium oświaty będzie wynosiła 44897.
Na pomorzu przewidywana liczba uczniów - absolwentów szkoły podstawowej oraz oddziałów III klas gimnazjalnych w roku 2019/2020 według kuratorium oświaty będzie wynosiła 44897. fot. Mateusz Ochocki / KFP

Kiedy jest dzień otwarty w LO w Gdańsku?Zanim absolwenci podstawówek i gimnazjów zdecydują, do której szkoły czy szkół złożą swoje dokumenty, powinni zapoznać się z ich ofertą. Właśnie w czasie dni otwartych mają okazję zwiedzić budynek, poznać nauczycieli i dyrekcję, porozmawiać z uczniami, dowiedzieć się, jakie są planowane profile klas, czy są przewidziane dodatkowe egzaminy (np. językowe, sprawnościowe), oceny z których przedmiotów będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do danej klasy itd.

Podpowiadamy, kiedy organizowane są dni otwarte w poszczególnych szkołach:


I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku - jedna z najstarszych szkół średnich w Gdańsku.
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku - jedna z najstarszych szkół średnich w Gdańsku. fot. Anna Bobrowska / KFP

Opinie (47) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku: