Przed uczniami jeszcze niemal dwa tygodnie ferii zimowych. Po nich rozpocznie się kolejny semestr, a w nim najważniejsze egzaminy - ósmoklasisty i maturalne. Do wakacji zostało już niespełna 26 tygodni.
Czy uczniowie powinni wrócić do nauki stacjonarnej po feriach zimowych?
Czytaj też: Od wtorku dzieci mogą być na dworze bez opieki
W tym roku wiosenna - wielkanocna - przerwa świąteczna dla uczniów rozpocznie się w czwartek, 1 kwietnia, i potrwa do wtorku, 6 kwietnia (tydzień wolnego).
Czytaj też: 18 stycznia dzieci mogą wrócić do szkół
Zmiany w egzaminach
W tym roku nieco inaczej niż w latach ubiegłych jako pierwsi egzaminacyjny maraton rozpoczną maturzyści (przed pandemią egzamin ósmoklasisty odbywał się w kwietniu).
Maturzyści do pierwszego egzaminu dojrzałości przystąpią 4 maja. Część pisemna rozpocznie się egzaminem z języka polskiego i potrwa do 20 maja. Dla wybranych uczniów mogą być to dni wolne od szkoły - wszystko zależeć będzie od ustaleń dyrektora placówki. Również w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa egzaminy ustne nie są obowiązkowe.
Czytaj też: Nowe wymagania na egzaminie ósmoklasisty i maturze 2021
Majówka 2021 przypadnie w dniach 1-3 maja. Wolne w szkole będzie jednak jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy to wypada Święto Konstytucji 3 Maja. Święto Pracy 1 Maja, które jest także dniem ustawowo wolnym, w tym roku wypadnie w sobotę.
Z kolei 25 maja (wtorek) egzaminacyjny maraton rozpoczną ósmoklasiści od sprawdzianu z języka polskiego, 26 maja (środa) - matematyki, 27 maja (czwartek) - języka obcego nowożytnego (w niektórych szkołach uczniowie, którzy nie będą podchodzić do testu, w tym terminie będą mieli wolne).
W czwartek, 3 czerwca, wypada Boże Ciało, które jest dniem ustawowo wolnym. Uczniowie z pewnością zostaną także zwolnieni z zajęć dydaktycznych dzień później, czyli w piątek, 4 czerwca.
Zajęcia szkolne w roku 2020/2021 według opublikowanego terminarza zakończą się w piątek, 25 czerwca.