Wiadomości

stat

Dodatkowe lekcje matematyki

Matematyka królową nauk, ale nie w trójmiejskich szkołach. By podnieść poziom wiedzy z zakresu matematyki władze Gdańska zdecydowały o wprowadzeniu dodatkowych lekcji z tego przedmiotu.

- Tych godzin jest za mało, by efekty były zadowalające. Mamy mało uczniów wybierających matematykę na maturze, dużo kształcących się na kierunkach humanistycznych, po których ciężko jest znaleźć pracę. Wy daje się, że tą tendencję można odwrócić - mówi Katarzyna Hall, wiceprezydent Gdańska.

Na słaby poziom matematyki w szkołach narzekają wykładowcy w uczelniach technicznych. W Politechnice Gdańskiej wprowadzono zajęcia wyrównawcze dla studentów którzy mieli problem z programem nauczania.

- Nawet humanistą nie można być bez matematyki. Matematyka to przedmiot, który uczy precyzyjnego, logicznego i samodzielnego myślenia. Uruchomiliśmy studium matematyki, które będzie pomagało studentom, którzy przyszli na pierwszy rok studiów z tymi niedoborami - mówi profesor Janusz Rachoń, rektor Politechniki Gdańskiej.

Dzięki inicjatywie samorządu i uczelni w najbliższych latach ma zwiększyć się liczba chętnych do kształcenia się w kierunkach technicznych.

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Fauna to: