• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dodatkowe miejsca na uczelniach. Rekrutacja trwa

Wioleta Stolarska
24 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Trójmiejskie uczelnie wyższe ogłosiły dodatkowe nabory na studia. Trójmiejskie uczelnie wyższe ogłosiły dodatkowe nabory na studia.

Jeszcze nie wszystko stracone - przekonują trójmiejskie uczelnie i przypominają o dodatkowej rekrutacji na studia. Wciąż nie brakuje osób, które z różnych powodów nie zdążyły jeszcze złożyć dokumentów na studia, czy po prostu nie zdecydowały jeszcze o dalszej edukacji. Oferta uczelni jest trochę bardziej okrojona niż podczas naboru podstawowego, ale nadal jest w czym wybierać.



Czy oferta edukacyjna uczelni z Trójmiasta jest atrakcyjna?

Większość maturzystów już wybrała kierunek studiów. Najwięcej, bo aż 33 osoby starały się o miejsce na ekonomię na Politechnice Gdańskiej. O jedno miejsce na filologii angielskiej i psychologii na Uniwersytecie Gdańskim z kolei walczyło aż 10 osób. Przyszli studenci stawiają też na kierunki związane z bezpieczeństwem i służbami specjalnymi, coraz większym zainteresowaniem cieszą się też kierunki biznesowe - zarządzanie, finanse czy anglojęzyczne studia menadżerskie.

Ciągle jednak nie brakuje osób, które z rozmaitych powodów nie zdążyły jeszcze złożyć podania na studia. Nic straconego - przekonują trójmiejskie uczelnie wyższe, które ogłosiły dodatkowe nabory na studia.

Czytaj też: Władze trójmiejskich uczelni o ustawie Gowina: Czekaliśmy na zmiany

Studenci poszukiwani na uniwersytetach i politechnice



- Zainteresowani rozpoczęciem studiów na Politechnice Gdańskiej w nadchodzącym roku akademickim mają jeszcze szansę dostać się na wymarzone kierunki. Dodatkowa rekrutacja rozpocznie się 11 września i potrwa do 17 września 2018 r. Kandydaci mogą wybierać spośród przeszło dwudziestu kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia - informuje biuro prasowe Politechniki Gdańskiej.
Dostępne są miejsca na studiach stacjonarnych I stopnia (chemia budowlana, Green Technologies and Monitoring, korozja, zielone technologie i monitoring, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn w j. angielskim, energetyka, Energy Technologies, oceanotechnika, transport), niestacjonarnych I stopnia (analityka gospodarcza, oceanotechnika), stacjonarnych II stopnia (analityka gospodarcza w j. angielskim, zarządzanie w j. angielskim, Green Technologies and Monitoring, zielone technologie i monitoring, budownictwo w j. angielskim, inżynieria środowiska w j. angielskim, geodezja i kartografia, matematyka) oraz niestacjonarnych II stopnia (informatyka). Z kolei Gdański Uniwersytet Medyczny prowadzi rekrutację uzupełniającą jedynie na jeden kierunek - zdrowie publiczne, studia stacjonarne II stopnia.

Uczelnie oferują miejsca na studiach dziennych i zaocznych. Uczelnie oferują miejsca na studiach dziennych i zaocznych.
Wolne miejsca są też na wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego.

- W stosunku do ubiegłego roku tych kierunków w dodatkowej rekrutacji, a zatem tam, gdzie zostały jeszcze miejsca jest mniej, ale jak co roku sporo jest na tryb płatny, czyli studia niestacjonarne - informuje dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego.
Na studia stacjonarne I i II stopnia aplikować można jeszcze na kierunki wydziałów: Biologii (biologia, biologia medyczna, ochrona zasobów przyrodniczych), Chemii, Ekonomicznego (Międzynarodowe stosunki gospodarcze, specjalność International Business), Filologicznego (amerykanistyka, Cultural Communication, etnofilologia kaszubska, filologia angielska, germańska, klasyczna, polska, romańska, rosyjska, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana, skandynawistyka, slawistyka, teatrologia, wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej), Historycznego (archeologia, etnologia, historia, historia sztuki, krajoznawstwo i turystyka historyczna, niemcoznawstwo, religioznawstwo), Matematyki, Fizyki i Informatyki (bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, bioinformatyka, fizyka, fizyka medyczna), Nauk Społecznych (filozofia, pedagogika, politologia, socjologia), Oceanografii i Geografii (akwakultura - biznes i technologia, geografia, geologia, oceanografia), Prawa i Administracji (administracja, kryminologia).

- W Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu uruchomiliśmy dodatkową rekrutację na studia II stopnia: kierunek wychowanie fizyczne i kierunek sport, a także na studia I stopnia na kierunkach terapia zajęciowa oraz turystyka i rekreacja - informuje Monika Żmudzka, rzecznik prasowy AWFiS.
Kompletu studentów nie ma jeszcze Akademia Morska w Gdyni, która już od 1 września oficjalnie stanie się Uniwersytetem Morskim. Uczelnia rekrutuje dodatkowo na Wydziale Elektrycznym - kierunki: elektrotechnika oraz elektronika i telekomunikacja oraz Wydziale Mechanicznym - kierunek budowa i eksploatacja maszyn.

W Akademii Sztuk Pięknych przyszli studenci mogą jeszcze aplikować na rzeźbę - studia jednolite magisterskie, grafikę - studia II stopnia, specjalność grafika artystyczna oraz grafikę niestacjonarną.

Czytaj też: Trójmiejskie uczelnie w prestiżowym rankingu

Prywatne uczelnie rekrutują do końca



Rekrutacje trwają wciąż na uczelniach niepublicznych, które cały czas mają dla przyszłych studentów bogatą ofertę zajęć.

- W tym roku w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni obserwujemy większe zainteresowanie studiami, co może być związane z dodatkowymi programami stypendialnymi, dzięki którym nasi studenci mogą otrzymywać wsparcie finansowe na czas nauki, w wysokości nawet 800 zł miesięcznie. Dlatego też decyzją rektora uruchomione zostały dodatkowe miejsca na studiach, obecnie rekrutujemy na prawo, zarządzanie, finanse i rachunkowość, administrację, bezpieczeństwo wewnętrzne, w tym na bardzo obleganą kryminologię i kryminalistykę, podatki doradztwo podatkowe, Międzywydziałowe Studia Menedżersko-Prawne, logistykę, a także na studia po angielsku Management oraz Global Logistics. Rekrutacja jest prowadzona do końca września - informuje Alicja Peplińska, rzecznik prasowy uczelni.
- W Sopockiej Szkole Wyższej kierunki, które się cieszą dużym zainteresowaniem a na które można jeszcze aplikować to: finanse i rachunkowość, zarządzanie i inżynieria produkcji, business and languages, finanse i ekonomia biznesu (studia dualne) oraz na kierunki architektoniczne czyli architektura krajobrazu, architektura i architektura wnętrz - informuje Joanna Pietrzak, rzecznik prasowy SSW.
Jak dodaje, architektura krajobrazu jest jedynym kierunkiem architektonicznym, na którym nie ma rozmowy kwalifikacyjnej, a obowiązuje kolejność zgłoszeń. By dostać się na architekturę lub architekturę wnętrz należy pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się 19 września.

Wciąż wiele osób zastanawia się, na który kierunek aplikować. Wciąż wiele osób zastanawia się, na który kierunek aplikować.
Jak informuje, Gdańska Szkoła Wyższa specjalnie dla osób poprawiających wyniki matury przedłużyła rekrutację na studia do września.

- Przyjmujemy kandydatów na studia licencjackie i inżynierskie na kierunki: administracja, kryminologia, socjologia, pedagogika, ekonomia, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, zdrowie publiczne, zarządzanie i inżynieria produkcji, architektura krajobrazu, gospodarka przestrzenna - informuje biuro prasowe uczelni.

Z kolei Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku rekrutację zmierza zakończyć dopiero w połowie października.

- Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku wraz ze swoim wydziałem w Gdyni prowadzi nabór od kwietnia do października na studia I stopnia na 15 kierunkach i studiach II stopnia na pięciu kierunkach, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe oraz studia MBA. W tym roku akademickim w WSB Gdańsk poszerzyliśmy ofertę dydaktyczną o dwa nowe kierunki na studiach I stopnia: administrację oraz multimedia i grafikę komputerową. Od nowego roku można także studiować zarządzanie II stopnia na Wydziale WSB w Gdyni. O przyjęciu na studia decyduje zdana matura oraz kolejność zgłoszeń - informuje Mirka Siergiej, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.
Podobnie jest w Ateneum Szkole Wyższej, gdzie rekrutacja trwa do przełomu września/października.

- Na studiach I stopnia kandydaci mogą wybierać takie kierunki jak zarządzanie (m.in. zarządzanie w sporcie), filologię angielską, hiszpańską, niemiecką, włoską i szwedzką, pedagogikę, dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz europeistykę. Na studiach II stopnia oferujemy europeistykę, pedagogikę oraz filologie: angielską, włoską i hiszpańską. Wszystkich chcących zdobywać dodatkowe kwalifikacje zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą studiów podyplomowych. Dostępnych jest blisko 50 kierunków dla nauczycieli i nie tylko. Obecnie prowadzimy nabór na jesienną edycję podyplomówek - informuje uczelnia.

Miejsca

Opinie (65) 2 zablokowane

  • teraz studia może skończyć każdy. (7)

    • 75 11

    • To jest prawda .

      • 12 5

    • I co z tego?

      Przecież sami dopominacie się, żeby tak zwana "edukacja" była za darmo. Sam poszedłem na rybołówstwo i filologię bo było za darmo i jakbym tych dwóch indeksów nie odebrał, toby się zmarnowały przecież, do tego liczą to za staż pracy, masz ulgi i stypy. Nic tylko brać!
      Jakby ktoś musiał zapłacić 10 tysięcy za semestr toby się zastanowił, czy jest mu to do czegoś potrzebne. Jak coś jest za friko to popyt zawsze będzie nieograniczony a ci się jeszcze chwalą, że tylu chętnych :)
      I co za różnica, czy ktoś skończy studia czy nie? I tak oferty pracy widać jakie są, ponad połowa pracowników na budowach ma już średnie i wyżej.

      • 10 5

    • hhaa

      Ake nie każde. Tylko kierunki 'spadowe", na które jest wrześnowa łapanka.

      • 12 3

    • tylko nie każde.

      • 4 3

    • wolę inne hobby

      Tylko po co?

      • 5 1

    • Każdy może skończyć co chce i gdziekolwiek, to samo dot. się pracy. Jak ktoś ma chęci to może w życiu dużo osiągnąć, tak było od lat i tak jest dziś.

      • 3 5

    • Zawsze tak było

      • 0 1

  • ja wybrałam WSAiB, to najlepsza szkoła w Trójmieście!!! (6)

    • 2 106

    • taka najlepsza, że nigdzie nie notowana w rankingach (1)

      klasa sama dla siebie hahahaa

      • 27 1

      • gdzie ty żyjesz? rankingi się kupuje :)

        • 3 9

    • Taka super uczelnia, a na inną reklamę Was nie stać?

      • 23 1

    • i znowu kiepski markieting partyzancki

      i znowu kiepski markieting partyzancki

      • 14 2

    • Pani peplinska i te jej komenatrze pod artykułem hahaha

      • 11 1

    • fryzjerka? czy kosemetyczka

      bo nic innego bo tej uczelni robic nie bedziesz, marnujesz swoj czas i pieniadze. Idz na staz i po 3 miesiacach bedziesz wiedziec wiecej niz po tej calej uczelni.

      • 10 0

  • mój Kewin nie chce iść na studia. (2)

    Mówi, że chce rok lub dwa odpocząć i podróżować.

    • 59 3

    • katoprawica

      was dojedzie

      • 2 5

    • czyli robić to samo co Dzesika :)

      • 14 0

  • Wybierasz kierunek, który Cię interesuje, wyobrażasz sobie, jak to wspaniale będzie się uczyć czegoś, co Cię pasjonuje. (3)

    Później dopada Cię szara rzeczywistość... Starzy, znudzeni wykładowcy, którzy do pracy przychodzą za karę, albo młodzi, którzy muszą się "pokazać, co to nie oni". Połowa zajęć to klepanie głupich formułek na pamięć, druga połowa to słuchanie, jak wykładowca czyta Wikipedię, albo prezentację. Część zajęć odbywa się na zasadach "zróbcie referat, ja posłucham"...
    Przez 5 lat może dwa, albo trzy przedmioty będą dobrze prowadzone (najczęściej przez jedynego dobrego wykładowcę), reszta na zasadzie "byle było, że zajęcia się odbyły".
    Student natomiast jest po to, żeby ministerstwo $$$ sypnęło, albo zapłacił za warunek.

    • 109 3

    • Byłem na socjologii i wyrwałem lotę po 1 semsestrze :)

      • 4 3

    • no coś za coś, jak ma być za darmo i państwowe, to wiadomo, że nie będzie d*py urywało, bo liczy się kasa z ministerstwa i po to obniża się wymagania i magistrów jest za dużo

      • 1 1

    • Nie masz pojęcia

      Studiuje na pg na studiach 2 stopnia. Wydzial eti. Wykladowcy profesjonalni i przugotowani. Wiedza aktualna. Tylko sue uczyc.

      • 2 5

  • Tylko po co się uczyć (7)

    Operator koparki dostaje 10000zł a corpoludek po studiach 3000zł i musi siedzieć przy biurku liczyć exela który idzie potem do śmieci i słuchać oraz realizować durne pomysły przełożonych którzy w grupach zmieniają się miedzy firmami i realizują swoje pomysły - raz centralizacja druga raz decentralizacja . Nieważne czy to cos zmienia ważne że jest zmiana. Mam la was rade ….zapiszcie się do PIS a od razu bez studiów będziecie dyrektorem lub prezesem.

    • 64 20

    • Masz pojęcie, że nie każdy chce być robolem? (4)

      Ja pracowałem dziewięć lat na budowie i miałem już dosyć tego budowlanego bydła. Przebranżowiłem się i zarabiam nawet więcej niż średnio operatorzy koparek ale nie o to chodzi. Specyfika tych ludzi jest taka, że nie każdy tam pasuje. Gadanie o r*chaniu jakichś pijanych lafirynd spod budki, albo o piciu codziennie, przez lata to samo. Ja wysiadłem.

      Pieniądze to nie wszystko. Czy chcemy, czy nie chcemy praca to nasz drugi dom, w moim nie będzie śmierdzącej bandy troglodytów, dla których szczytem marzeń jest piwo po robocie i wódka w weekend. Jeszcze żeby się myli codziennie...

      • 42 3

      • (1)

        jak przez 10 lat pracowałeś na budowie gdzie ludzie się nie myją, to sam jesteś troglodyta :) znalazłbyś dobrą budowę to i zarobki byłyby dobre i towarzystwo na poziomie

        • 4 6

        • Aha, aha, OK.

          Zarobki były dobre, gdzie napisałem, że były złe. Nie jestem troglodytą, bo trzymałem poziom, takich ludzi jest 10%, a przez te lata pracowałem na kilkudziesięciu budowach i z różnymi ekipami, jest rotacja.

          Fakt jest taki, że 90% pracowników budowlanych to prawie że ludzie marginesu społecznego.

          • 11 1

      • Inzynier, technik, to też robole (1)

        Pracowałeś chyba u januszow przez te 10 lat, albo z więźniami i tyle w temacie, do mnie po polibudzie przychodzą i srubokreta w rękach nie potrafią trzymać.

        • 2 8

        • to ty chyba Janusz jesteś, że takich ludzi przyciągasz

          • 2 2

    • Operator koparki 10tys? Młodzieńcze, może w przypadku kiedy ma założoną swoją firmę i pracuje swoją koparką. Nie wciskaj ludziom kitu bo polecą robić uprawnienia i się okaże że nie 10tys, tylko 4-5tys i nie za 160h pracy tylko za 250h pracy. Jedną wypowiedzią pokazałeś że o budowach to wiesz tyle że czasem jakąś widzisz.

      • 18 0

    • Gdzie zarabia tyle operator koparki? Chyba za 350 godzin w miesiacu

      • 1 0

  • (2)

    jak dobra Uczelnia, to nie ma dodatkowej rekrutacji! tak jak gumed :) skończyłam zdrowie środowiskowe i pracuję w bhp. Kierunek jeszcze mało znany i nieliczny

    • 24 14

    • (1)

      A ja myślałem, ze dobry kierunek to lekarski

      • 13 2

      • Kierunek lekarski jest już passe.

        • 3 4

  • (2)

    Obecnie studija juz analfabeci,sa bardzo malo zdolni ale za to bardzo leniwi.Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko uczelni prywatnych,ale rowniez panstwowych ,takich jak PG czy UG.Zeby cos sie zmienilo miejsc na studiach musi byc 3 razy mniej.Pozstali do pracy,bo brakuje pracownikow,np fryzjer,ekspedientka,sprzataczka,murarz kiielniarz,zbrojarz,betoniarz.Mam nadzieje,ze zmiany w szkolnictwie wyzszym pojda w tym kierunku,czego sobie i wszystkim zycze.

    • 37 9

    • (1)

      Tylko tak jak nie każdy nadaje się na studia, tak samo nie każdy nadaje się na bycie rzemieślnikiem. Po prostu nie wymagajmy a pozwólmy wybierać

      • 6 0

      • ale nie obnizajmy poziomu!Teraz wymagania dostosowane sa do najslabszych i najbardziej leniwych.Uwazm,ze tacy po prostu nie powinni studiowac.

        • 4 0

  • Studia nic nie dają (3)

    Ja mam wykształcenie średnie i ukończony kurs zawodowy i zarabiam 5000 mięsiecznie

    • 15 16

    • Studia nic nie dają? Powiedz to lekarzowi albo nauczycielowi matematyki. (2)

      Twoje pojęcie o świecie podpowiada mi, że Twój kurs był na koparko-ładowarkę co najwyżej.

      Z Twoim myśleniem ludzkość siedziałaby jeszcze w jaskiniach.

      • 23 5

      • maszyny są be? (1)

        Ludziki, co wy wszyscy macie do tych koparek awersję? Fajna maszynka. Zawsze chciałem takom mieć. Ale mnie kolo ubiegł i tera kopie bursztyn na tony. I kto tu ma lepsze podejście do finansów? :P

        • 2 5

        • bursztyn się płucze a nie kopie

          • 7 0

  • Studia produkują bezrobotnych (1)

    Kończą śmieszne kierunki jak marketing i zarządzanie czy politologia i się dziwią, że roboty po tym nie mają

    • 36 8

    • po studiach tez możesz pracować fizycznie. To ile szkół skończysz zależy od cIEBIE

      • 9 0

  • Etnofilologia kaszubska... (2)

    no to musi byc hit...!!! Powodzenia w szukaniu pracy po czyms takim...ehhhh.

    • 64 3

    • (1)

      Może bileter w skansenie we Wdzydzach Kiszewskich?

      • 21 0

      • Co Ty, w takich miejscach zawsze pracują pociotki wójta.

        • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Konferencja "Nasze Sprawy - Kompetencje Miękkie"

konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki, które od razu zdolne są do samodzielnego życia to:

 

Najczęściej czytane